Astra J 1.4 turbo gaz kesme far ve iç ışıklarda titreme

Sanitarium

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2015 manuel astramda bugün böyle bir sorun ile karşılaştım.Normal yolda giderken(düşük devirlerde meydana geliyor) bir anlık esp arıza ışığı yandı ve hemen bu uyarı gitti ışıklarda titreme yapmaya başladı iç ışık ve farlarda.Bir miktarda gaz tepkisinde azalma oldu,deviri arttırdıktan sonra iç ışık ve farlarda titreme devam etsede motor boğulması kayboldu.Bu titreme normal zamanda camı kaldırırkende başıma geliyor fakat durduk yere hiç olmazdı.Aküyü yeni değiştirdim.Motorda herhangi bir ses titreme vs. Yok saat gibi çalısıyor.Tüpte yok araçta sorun neden kaynaklı olabilir başına gelen varmı daha önce?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
araca binip gaz ve frene basın kontak anahtarını takıp motoru hazır konuma alın bekleyin ve arıza kodları cıkacak km göstergesinde onları bize yazın yardımcı olalım anlatmanıza göre aku voltajıyla ilgili sorununuz var aku yeni değişmiş kutup başlarına bakın iyice sıkılılarmı ve aracı kullandıktan sonra kutup başlarında ısınma varmı sonrasın arac şarj kesmiş olabilir

Sanitarium

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam hiçbir arıza kodu çıkmadı.Bu sorundan kaynaklı akü değiştim değiştiren ustaya göre sorun yoktu sarj dinamosu ve konjektörde

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu ve konnektöre bakılmalı yanlız araç çalışırken voltaj direk konnektör üzerinden ölçülmeli esp ve abs ışığı akü voltajı düşerse yanar opcoma bağlayınca gözükürde bir astra h kasa yolda ilerlerken yanmış aynen ışık sönmüş ama opcoma bağladık voltaj hatası vermiş sistem akü ölmüştü

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
arıza opcomda çıkar kayıt etmiştir

Sanitarium

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza opcomda çıkar kayıt etmiştir
İlk aküyü degıstirme sebebimde buydu aslında,yolda giderken aracın bir anda direksiyon sertleşip stop etti.Daha sonra kontağı tekrar cevirdigimde tekde marşı aldı ve hiç teklemeden kullanmaya devam ettim.Elektrikci aküden dedi o yüzden değişti.Ben en iyisi arıza tespit cihazına bağlatayım aracı dimi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evet ama opcom dışında diğer normal cihazlar göstermez hafızaya kayıtlı arızaları

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ayağınız gazda ikenmi stop etti yoksa debraja basınca veyahut ışıklarda durmak için vitesi boşa alınca

Sanitarium

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dönerken gazda iken ama depriyajı çok kaldırırsınızda istop eder ya o tarz bir istoptu.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
şimdi araba gazda iken stop ettiyse elektriksel bir sorun kaçak bile olabilir gögüs ışıkları anlık kapanabilir
ama
debraja basınca yada boşa alınca stop ediyorsa o zaman sensörlere bakılır