Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

15000 km den beri 0 lamadım 21000 km oldu araç karma 5.4 ortalamada hız 49.7 km. Tabi bu daha az'da olabilirdi ama hızlı kullanım baya etkiledi. Tabi bir de sürekli istanbula git gelde ki trafik. Ancak daha geçmedi 5.4' ü :)

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

depoyu fulledikten sonra ortalamayı sıfırladım ve 400 km yol yaptım. 250 km ye yakın istanbul gümüşyaka arası ve temde 150 den aşağıya düşmedim. 190 larıda gördüğüm oldu. şuan ortalamam 5,2 yakıt konusunda hiç üzmuyor beni namussuz :)  ;D ;D ;D

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar dün 15 km falan kullandıktan sonra parkettim biraz sıkıştırdığım için hemen stop etmedim bu arada menüyü kurcalarken anlık tüketim 1.9 da idi klima falan kapalı. Havalandırmayı da kapadım düşmedi radyo falan hepsini kapadım yine değişmedi. Klimayı açtım 2.2 ye çıktı hatta bir ara 2.5 falan bile gösterdiği oldu.
Bugün çalıştıdım 0.9 da soğuk olarak çalıştı.
Acaba neden olmuş olabilir.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ylc link' Alıntı:
Arkadaşlar dün 15 km falan kullandıktan sonra parkettim biraz sıkıştırdığım için hemen stop etmedim bu arada menüyü kurcalarken anlık tüketim 1.9 da idi klima falan kapalı. Havalandırmayı da kapadım düşmedi radyo falan hepsini kapadım yine değişmedi. Klimayı açtım 2.2 ye çıktı hatta bir ara 2.5 falan bile gösterdiği oldu.
Bugün çalıştıdım 0.9 da soğuk olarak çalıştı.
Acaba neden olmuş olabilir.
Dizel partikül filtresi temizliği yapılıyodur o esnada.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Dizel partikül filtresi temizliği yapılıyodur o esnada.
Araç olduğu yerde çalışıyordu. Ekranda da bişey farketmedim. Partikül filtresi için 2000 devir üzeri kullanım istiyor diye biliyordum. Ama dediğiniz muhtemel.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Araç olduğu yerde çalışıyordu. Ekranda da bişey farketmedim. Partikül filtresi için 2000 devir üzeri kullanım istiyor diye biliyordum. Ama dediğiniz muhtemel.
Uyarı vermeyebiliyor ama yapıyor yine de. Kötü yakıt almışşınızdır muhtemelen. Onun dışında sürekli 0.9 civarı devam ediyorsa tüketim, bakım zamanı yaklaşmış olabilir hava filtresini temizlemeyi deneyin.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Uyarı vermeyebiliyor ama yapıyor yine de. Kötü yakıt almışşınızdır muhtemelen. Onun dışında sürekli 0.9 civarı devam ediyorsa tüketim, bakım zamanı yaklaşmış olabilir hava filtresini temizlemeyi deneyin.
Teşekkür ediyorum. Bakım zamanı yaklaştı gerçi daha 5000 km var ama yıl olarak dolmak üzere. Isınana kadar 0.9 larda sonra 0.5 lere kadar iniyor. (Nadir de olsa görüyorum). Çevap için Teşekkür ederim.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

60bin km deneyimiyle söylüyorum; uzun yolda 90km/s hızda klimasız sabit kullanırsan 3,8-4 arası , 100km/s hızda sakin kullanırsan 4,2 civarı 100-120km/s hızlar arası kullanırsan 4,5-4,6 civarı, Dikkat etmeden kimi zaman 110-120 kimi zaman son sürat 5 lt civarı, şehiriçi-şehirdışı dikkatsiz kullanım karışık 5-5,5 arası, İstanbul dur kalk trafikte 6lt civarı yakıt değerleri oluşuyor. Bakımdan sonra ist içi 7,2 gördüm bu arada. Bu hafta normale döndü 5,3lerde.  dft012 

cgr_ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Son 1500 km ankara sehir ici ortalama 43 km bilgisayar 5.2 pompa 5.5 pu masallah...