Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Benim arac eskisi gibi az yakmiyor sanki eskiden  ist antalya yaptigimds 5in altina dusuyordu simdi 5.4 lerde falan geziniyor 15bin bakimindan sonraarac daha fazla yakiyor gibi tam tersi olmasi gerekmez miydi?

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Bayram nedeniyle izmir Akşehir arası yolculuk yaptım. Giderrken de dönerkende arabada dört kişi ve bagaj da içeriside olabildiğince doluydu. Giderken 4.8  ort. Hızım sabit 110 yer yer 120 130 oldu bazen 90 a düştüğüm oldu. Dönüşte ise aynı şartlarda aynı hız limitlerinde gelmeme rağmen gözlerime inanamadım 4.2 lt. Düşmüştü.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir taraf büyük ihtimalle daha yüksektir:) Kocaeliden antalyaya 4.1 ile gittim dönüştü 4.6ydı gibi :)

simsekm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araç şu anda 70.000 km'de ve ortalamam yaklaşık 4.7 falan yakıyor.(Oturduğum yer itibari ile trafik sorunu hiç yaşamıyorum diyebilirim ve oldukça sakin kullanırım) Aracı 50.000 km'de iken almıştım 1,5 sene önce (1.3 CDTI Cosmo). Aldığımdan beri hiç bakıma sokmadım ve şu aralar bakıma sokmayı düşünüyorum. Periyodik bakımların yakıt tüketimi üzerinde olumlu bir etkisi oluyor mu genelde?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Filtreler değişince genelde etkili oluyor biraz daha düşme yaşarsınız.Ancak şehir içi şehir dışı karışık olarak 4.7 kötü bir ortalama değil tabi ama nasıl kullandığnız da önemli kaçıncı viteslerde bu şehir içi kullanım mesela ben 1 2 3 viteslerde bizim mahallede genelde hızlı kullanırım 4 5binde vites attırırım oda ortalamayı yükseltir ama şehir içi genellikle 5i geçmiyor :)

simsekm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim yaptığım kilometrenin %70'i işten eve evden işe 5 km'lik yol ile geçiyor. Kalan %30 ise E5 veya otobanda geçiyor diyebilirim. Tabii haftasonu bir yere gitmezsem bu 4.7 5.0'ı falan buluyor genelde. Çünkü sabah motor soğukken işe gitmek için kullanılan 5 km epey yaktırıyor araca...

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya az önce başına geleni anlatayım. Aracım 2 aylık ve rölanti de antik yakıt tüketimin 0.4 dü. Bu akşam aracı park ederken motor sesi biraz sesli geldi bana. Yol bilgisayarına baktım anlık yakıt 1.4 dü. Gaz verdim çektim yine düşmedi. Istop edip tekrar çalıştırdım düzeldi 0.4 e düştü. Araç 2050 km de daha. Iyi yorumlarınızı bekliyorum. evhamliyım biraz :((

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:
Ya az önce başına geleni anlatayım. Aracım 2 aylık ve rölanti de antik yakıt tüketimin 0.4 dü. Bu akşam aracı park ederken motor sesi biraz sesli geldi bana. Yol bilgisayarına baktım anlık yakıt 1.4 dü. Gaz verdim çektim yine düşmedi. Istop edip tekrar çalıştırdım düzeldi 0.4 e düştü. Araç 2050 km de daha. Iyi yorumlarınızı bekliyorum. evhamliyım biraz :((
dpf (dizel partikul filtresi) temizliği yapıyor. normaldir ara sıra yapacak böyle hatta  diyecekki ekranda "dpf dolu sürmeye devam et" sende uyarı kaybolana kadar dolaşacaksın aracı bağırta bağırta  31agryyy

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıtınızı aldığınız firmayı değiştirin shellden alıyorum 10bin km oldu hiç yapmadı diyebilirim dpf uyarısı hiç vermedi.