Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

GNSpower link' Alıntı:
Abi senin bu tablolarını kıskançlıkla takip ediyorum. :)

sende benim gibi şehir içinde 343 lira ceza yiyince gaz pedalına usturuplu basmaya başlarsın :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
sende benim gibi şehir içinde 343 lira ceza yiyince gaz pedalına usturuplu basmaya başlarsın :)

Ben her bir buçuk depoda bir 343 lira ceza yiyorum zaten, yol yapmak yerine benzin çitliyor araba resmen. O yüzden pek basamıyorum, gönlüm ve cebim elvermiyor buna. (:)

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
benim 6,2 çıktı tüketim. chipi çıkardım ondan sonra artmaya başladı gibi ya da soğuyan havalarla ilgili mi ama sanmıyorum bizim buralar çokta soğuk değilki
Soğuk hava ve kısa mesafe kullanımları çok etkiliyor. Sabah soğukta çalıştırıp kısa mesafede kullanıyorum, şehir içi dur-kalk yapıyorum, şehir dışı gerektiğinde aracı sıkıştırıyorum, ort.110-120 ile de kullanıyorum ve sonuçta (bilg.5,3)5,5-5,6 gibi reel olarak yakıyor. Üç haftadır ölçüyorum. Havalar iyiyken ve sakin kullanımda 4,5-4,7 arası yakıyordu. Bence hava koşullarının dolaylı etkisi en az 0,5lt

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Soğuk hava ve kısa mesafe kullanımları çok etkiliyor. Sabah soğukta çalıştırıp kısa mesafede kullanıyorum, şehir içi dur-kalk yapıyorum, şehir dışı gerektiğinde aracı sıkıştırıyorum, ort.110-120 ile de kullanıyorum ve sonuçta (bilg.5,3)5,5-5,6 gibi reel olarak yakıyor. ֜ç haftadır ölçüyorum. Havalar iyiyken ve sakin kullanımda 4,5-4,7 arası yakıyordu. Bence hava koşullarının dolaylı etkisi en az 0,5lt
  Ben de kısa mesafede kullanıyorum trafik olmuyor ama 10-15 dakika kullanım oluyor ve 500 metrede yokuş çıkıyorum 6nın aşağısına düşmüyor 6.2 6.3 civarı ortalamam. uzun yolda da 5.4 civarı yakıyorum ama 140ın altına pek inmiyorum. kısa mesafe kullanımlarda 6dan daha az yakacağını zannetmıyorum yakıyorsa da benım aracta sorun var.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En güncel uzun yol tüketim değerleri ve 10 günlük Ankara şehir içi kullanım değerleri... coming soon  ;D

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
  Ben de kısa mesafede kullanıyorum trafik olmuyor ama 10-15 dakika kullanım oluyor ve 500 metrede yokuş çıkıyorum 6nın aşağısına düşmüyor 6.2 6.3 civarı ortalamam. uzun yolda da 5.4 civarı yakıyorum ama 140ın altına pek inmiyorum. kısa mesafe kullanımlarda 6dan daha az yakacağını zannetmıyorum yakıyorsa da benım aracta sorun var.
güzergahlarımız kullanım mesafelerimiz hemen hemen aynı. benim ortalamada ş.içi 6,3 şuanda. km.10837 de ve 200km önce 1.yıl bakımına girdi. araçlarımızda sorun yok yakıt normal bence

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
güzergahlarımız kullanım mesafelerimiz hemen hemen aynı. benim ortalamada ş.içi 6,3 şuanda. km.10837 de ve 200km önce 1.yıl bakımına girdi. araçlarımızda sorun yok yakıt normal bence
Evet, yine de bu kullanımda iyi değer bence 6.3'ü asmıyor hic benzinlı olsa bu kullanımda 9larda olurdu herhalde.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

taze taze yeni veri ; bergama-ankara 630 km.
2 yetiskin, bagaj ve arka koltuk uzeri full esya
genelikle 120 km/s sabit hizda gidildi.
ort. tüketim 5.1 lt
yazin tam tersi yonde ayni agirlik sartlarinda toyota auris dizel-otmk ile klima acik iken 5,3 lt ort ile gitmistim

enjoy6767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zonguldak-Ankara arası 2kişi gidiş-dönüş 640 Km yol yaptım.. 153-TL mazot tükettim.. mazot litresi 4,57den fullemiştim.. Aracın yol bilgisayarı 4,9Lt/100Km yazıyor ancak hesabıma göre 5,2Lt/100Km olması lazım... Yol bilgisayarı tüketimleri daha düşük gösteriyor..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz fazla yakmışınız gerçi kış ayı doğal.Aynı km yolu 110 tl ile gittim Kocaeli-Karabük git gel hemen hemen aynı.Bu arada ben bu güzergahta 4.4 litre gibi bir rakam yakalamıştım hesaplayıncada tam çıkmıştı aynı şeyi antalya için hesapladım oda doğru çıktı.