Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

MAşALLAH MAşALLAH  14alkiss 14alkiss

iprlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok uzun yol olmasa da ilk uzun yol deneyimi olarak geçen iki kişi sakaryaya gidip geldik. Hız sabitleme yapmadım -zira nasıl yapıldığını çözemedim hala- ayağımla 95-100 km arasına sabitledim göstergeyi, gitgel 250 km son sonunda yakıt ortalamam 3.7 lt idi. 

Sonuç olarak yüzümüzü güldürdü. Allah nazardan korusun.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iprlk link' Alıntı:
çok uzun yol olmasa da ilk uzun yol deneyimi olarak geçen iki kişi sakaryaya gidip geldik. Hız sabitleme yapmadım -zira nasıl yapıldığını çözemedim hala- ayağımla 95-100 km arasına sabitledim göstergeyi, gitgel 250 km son sonunda yakıt ortalamam 3.7 lt idi. 

maşallah çok iyi değerler :)

forumumuzda her türlü bilgi mevcut hemen öğretelim size de astranızın keyfini çıkarmaya ve uzun yolda daha az yorularak konforlu sürüşe devam edin :)

Astra J Cruise Control (www.opelsizasla.com)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Video ya ek. Sabitlediğimiz hızı fren ya da buton ile deaktif ettiğimizde. Tekerlek tuşu(ona nasıl hitabedeyim bilemedim) yukarıya doğru birkez çevirdiğimizde siz hiçbir şey yapmadan eski hızına getiriyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mekseline link' Alıntı:
Sultanbeyli giselerden cikip karabuk merkeze kadar 105-120 hiz sabitleyiciyle 350 km kadar gittim ortalama yakit 3.8 civari idi yanlis hatirlamiyorsam gecen ay. Ceyrek depodan cok az fazla yaktim :) ayni sekildede geri donus ve karabuk safranbolu ici gezmelerim oldu toplamda 890 km yi 3/4 depo ile yaptim 1.3dizelle

iprlk link' Alıntı:

ևok iyi değerler ben bir türlü yakalayamıyorum o değerleri belki biraz agresif kullanmamdan da kaynaklanıyor olabilir. Araçlarınizda hangi marka model lastik var basinclari ne durumda?

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Çok iyi değerler ben bir türlü yakalayamıyorum o değerleri belki biraz agresif kullanmamdan da kaynaklanıyor olabilir. Araçlarınizda hangi marka model lastik var basinclari ne durumda?
bridgestonediydi lastiklerim. 36psi lastik basinclarim. Motor yagindan da kaynaklaniyor olabilir bir forumda okumustum tuketimi azaltti diye. Benim ki suan ne bilmiyorum ikinci el almistim.

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bakımdan sonra tüketimim düştü galiba,

ş.içi 6.3'e oturmuş durumda. Gecen hafta doldurdum depo ölçümü yapıyorum aynı zamanda ama henüz çeyrek eksildi. Yol bilgisayarı ile uyumlu çıkarsa bakım farketti diyebileceğim.

iprlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
maşallah çok iyi değerler :)

forumumuzda her türlü bilgi mevcut hemen öğretelim size de astranızın keyfini çıkarmaya ve uzun yolda daha az yorularak konforlu sürüşe devam edin :)

Astra J Cruise Control ([url=http://www.opelsizasla.com]www.opelsizasla.com)[/url]

Selamlar ;
döndüğümde bu videoyu izlemiştim fakat uygulama şansım olmadı şehir içinde , ilk uzun yol deneyimimde tekrar deneyeceğim. Teşekkürler ilgi için.

iprlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
ևok iyi değerler ben bir türlü yakalayamıyorum o değerleri belki biraz agresif kullanmamdan da kaynaklanıyor olabilir. Araçlarınizda hangi marka model lastik var basinclari ne durumda?

Selamlar ;
lastiklerim bridgestone fakat basıncını şuanda bilmiyorum , aldığım gibi devam ediyorum. Açıkcası yol boyunca hiç agresif sürmedim, 100 üzerine çıkmadım desem yalan olmaz, küçük bir ayrıntı olarak bu yolu gece 1.30-3.00 saatleri arası aldım ve yol bomboştu freni çok seyrek kullandım diyebilirim. Bence bir gün uzun yola çıktığınızda, mümkünse gece ve boş zaman aralığını seçerek,  keyfini çıkara çıkara (şarkılara eşlik ederek :) ) sabırlı bir şekilde 90-100 arası kullanırsanız bu değerleri görmeniz hayal değil.

Ben hatta yüzsüzlük yapıp  3.5'ları zorladım ama inemedim :)

Edit: Not olarak bunlar yol bilgisayarının değerleridir. Gerçekte sanırım ufak bir sapma oluyor , onu ölçmedim açıkcası.