Astra j 1,3/95 ctdi ile ilgili bir sorum olacak

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce astra sadan almak için sormuştum fakat benim kararım pek kabul görmedi ev ahalisi yeni kasada devam edelim dediler ve astra j 1,3/95 hp ctdi arabayı aldım. araba için çekmez diyenler oldu fakat ilk sürüşümde inanılmaz çekiş ve ekonomik olduğunu anladım ve çok memnunum.

sizlerden öğrenmek istediğim bir sorum olacak. viteslerin yükseltilmesi için üzerinde ne zamanlarda yükseltmem gerektiği bir shift yazısı çıkıyor ben şimdi o yazıyı bekliyorum ve öğle vites geçiriyorum, fakat yüksek viteste yol durumuna göre devir düşmeye başlayınca mesela 5 nci viteste 1200 devirlerde yavaşlayınca gaza basınca araba hızlanıyor ama acaba doğrumu yapıyorum yoksa vitesi 3 e alıp devam mı edeyim hiç dizel kullanmayan biri olarak öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler.)

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oturma pozisyonum yüzünden shift yazısını aldım alalı bir kere görebildim oda karınca duası gibi görmek için ekstra çaba sarfetmek lazım ve sadece yükselt uyarısı veriyor vites düşürmek için uyarısı yok senin yaptığında arabaya biraz yüklenmek gibi geliyor bana araç belki toparlıyor hızlanıyor ama şanzımana gereksiz yük bence onun için kademeli vites düşürüp öyle hızlanmak daha uygun olur

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oturma pozisyonum yüzünden shift yazısını aldım alalı bir kere görebildim oda karınca duası gibi görmek için ekstra çaba sarfetmek lazım ve sadece yükselt uyarısı veriyor vites düşürmek için uyarısı yok senin yaptığında arabaya biraz yüklenmek gibi geliyor bana araç belki toparlıyor hızlanıyor ama şanzımana gereksiz yük bence onun için kademeli vites düşürüp öyle hızlanmak daha uygun olur

Çok Teşekkür ederim yorumunuz için
Başka Kimsenin dizeli yok galiba...

sayhan33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shift astra J ye özgü bir özellik
bu sorunla ilgili servisin söylediği aracınızı düzensiz devirde kullandığınız için uyarıyor şeklindedir. aynı sorunu bizde yaşadık.
devrini bulup zorlamadan vites değiştirirseniz çıkmadığını görürsünüz

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shift astra J ye özgü bir özellik
bu sorunla ilgili servisin söylediği aracınızı düzensiz devirde kullandığınız için uyarıyor şeklindedir. aynı sorunu bizde yaşadık.
devrini bulup zorlamadan vites değiştirirseniz çıkmadığını görürsünüz

astra j nasıl özgü bir özellik. corsa essentia'da bile var 2012. Dayıma şirketten renault master verdiler onda bile var hem azaltırken hemde yükseltirken uyarı veriyor. 2012 araçların çoğunda var sanırım...

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç dizel olduğundan torkuda yüksek haliyle çekmesi normal düşük devirlerde fakat bu hem gereksiz yakıt yakmanızı sağlar hemde şanzımana yük bindirir o yüzden vites küçültmenizde yarar var diye düşünüyorum.

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce astra sadan almak için sormuştum fakat benim kararım pek kabul görmedi ev ahalisi yeni kasada devam edelim dediler ve astra j 1,3/95 hp ctdi arabayı aldım. araba için çekmez diyenler oldu fakat ilk sürüşümde inanılmaz çekiş ve ekonomik olduğunu anladım ve çok memnunum.

sizlerden öğrenmek istediğim bir sorum olacak. viteslerin yükseltilmesi için üzerinde ne zamanlarda yükseltmem gerektiği bir shift yazısı çıkıyor ben şimdi o yazıyı bekliyorum ve öğle vites geçiriyorum, fakat yüksek viteste yol durumuna göre devir düşmeye başlayınca mesela 5 nci viteste 1200 devirlerde yavaşlayınca gaza basınca araba hızlanıyor ama acaba doğrumu yapıyorum yoksa vitesi 3 e alıp devam mı edeyim hiç dizel kullanmayan biri olarak öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler.)

aynı arac bende de var , shift yazısı geldiğinde vites değiştirmeniz gayet normal aracın normal ayarlarında değiştirilmesi için yapılan uyarı sistemidir, isterseniz deviri uzataraak da vites geçişlerini yapabilirsiniz, yüksek viteste iken yavaşlamalarda vitesi küçülterek değiştirmek daha iyi olacaktır.
syg.