Astra J 1,3 cdti Kullanıcıları sizden bir yardım ?

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi şu an 7 litredeyim.Yalnız benim kullanımım şehir içi kare gibi.iş 7 km ve dur kalk ile 20 dakikada gidemiyorum.Trafik ışıkları ise cabası.Ama E 5 te boşken 4-4.5 ları gördüm.Turbo açılmadan 110 la giderken anlık tüketim sonucu 3.2 idi.Yaklaşık 15 km böyle idi.Araç şu an 300 km oldu.Henüz yakıt ile ilgili sağlam bi veri yok.Ama şunu söylemeliyim.2005 enjoy spor paket aracımla 50 tl ye 4 gün işe giderken bu araçla 50 tl ye 10 gün işe gidip,üstüne istinye park yapıp oradan mertere ve tekrar işe gittim bugün hala ışık yanmadı....
Aracı almadan önce tıpkı senin gibi düşünüyordum.Arabada 1.3 motor ve 5 vites diye.Benzinliden 1.5 kat daha atak çıktı.turbo seside müthiş çıkıyor.Tavsiye ederim.

Turbo açılmadan 110la giderken demişsiniz turbo nasıl açılmıyor onu anlamadım? 5. vites 1750 devir altından mı gittiniz? 110da 5. viteste kaç RPM oluyor 1750 üzeri ise turbo açılır zaten.Benim en çok takıldığım olay 5 ileri ile otobanda 130 kmh civarı gittiğinizde araba yüksek devirden dolayı yakacak :(

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir şekilde test etmeniz lazım. kullanıcıları araçlarını kötülemeyeceği için beklediğiniz objektif değerlendirmeyi elde edemiyebilirsiniz.

+1. Herkesin bakış açısı, değerlendirme kriteri farklıdır.Başkası için kabul edilebilir olan sizin asla kabul görmeyebilir.Bu yüzden kendinizin test ederek, sorularınıza cevap aramanız en dogrusu

Test aracı konusunda Bursa Neskar ile temasa gecin isterseniz,ellerinde olabilir

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1. Herkesin bakış açısı, değerlendirme kriteri farklıdır.Başkası için kabul edilebilir olan sizin asla kabul görmeyebilir.Bu yüzden kendinizin test ederek, sorularınıza cevap aramanız en dogrusu

Test aracı konusunda Bursa Neskar ile temasa gecin isterseniz,ellerinde olabilir

Yardımınız için teşekkürler.Kuzenimin astra h'ını kullandım 6 vites olmasından dolayı J kasa nasıl bilemiyorum.Astra j 1,3 cdti'nin 5 vites dişli oranlarını bulabilen varmı arkadaşlar ben bulamadım :(

Ayrıca ankete beklerim saygılar
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=77870

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ev arkadaşımda var kullanıyorum ama onun cevaplaması gereken sorular yarın akşam detaylı bi cevap atabilirim şehir dışında şuanda, donanım olarak sport o ama motor 1.3 dizel ecoflex 5 ileri manuel.. yardımcı olursa özelden ulaşırım yarın...

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ev arkadaşımda var kullanıyorum ama onun cevaplaması gereken sorular yarın akşam detaylı bi cevap atabilirim şehir dışında şuanda, donanım olarak sport o ama motor 1.3 dizel ecoflex 5 ileri manuel.. yardımcı olursa özelden ulaşırım yarın...

yardımınız için çok çok teşekkürler saygılar

blackastradriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo açılmadan 110la giderken demişsiniz turbo nasıl açılmıyor onu anlamadım? 5. vites 1750 devir altından mı gittiniz? 110da 5. viteste kaç RPM oluyor 1750 üzeri ise turbo açılır zaten.Benim en çok takıldığım olay 5 ileri ile otobanda 130 kmh civarı gittiğinizde araba yüksek devirden dolayı yakacak :(

İstinye yolunda gece 01 civarı yol boş ve eğimli iken bayrampaşaya giderken maslak çıkışından yaptığım değer.gerekirse videoya da çekerim.Devamlı kullandığım yol.160 a çıktım ama 180 le giden başka bir arkadaşım 6 istiyor dedi.Ben daha basmadım.2-3 haftaya uzun yola çıkıcam yakıt ve performansla ilgili görüşlerimi yazarım.Saygılarımla.....