ASTRA H (yağ- buji -yağ filtre)

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Astra H yağ, buji, yağ filtre değişmem gerekmekte...

5-30 orjinal GM yağ = 80 YTL
yağ filtre = 8 YTL
buji adet = 9,5 YTL yada 14 YTL (adet)

İzmirdeyim, bu fiyatları aldım özel servisten. Ama düşüncem şu ki ;
5-30 GM yağ kullanmak yerine 10-40 castrol veya shell veya mobil gibi herhangi daha ucuz ama kaliteli markalardan bir yağ kullansammı ? Buji ve filtreyi eli mahkum servisten alıcaz fiyatları ucuz zaten o sorun değil de yağı ; 10-40 yarı sentetik kullansak olurmu ? Birde yağ filtreyi yağ değiştikten sonra değiştirebilirmiyiz? Hani yağımı benzicide değiştirip servise gideyim filtre buji değiştireyim diyorum?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ELEGANCE' Alıntı:
Selamlar,

yağ filtre = 8 YTL

5-30 GM yağ kullanmak yerine 10-40 castrol veya shell veya mobil gibi herhangi daha ucuz ama kaliteli markalardan bir yağ kullansammı ? Buji ve filtreyi eli mahkum servisten alıcaz fiyatları ucuz zaten o sorun değil de yağı ; 10-40 yarı sentetik kullansak olurmu ? Birde yağ filtreyi yağ değiştikten sonra değiştirebilirmiyiz? Hani yağımı benzicide değiştirip servise gideyim filtre buji değiştireyim diyorum?
benzicide değiştrip ne yapcan git özel servise yağını all dışardan o zaman filtre grubunu nasıl olsa sevisten alıcan hepsini değiştirsinler 20 ytl işçilik verirsin ama garantili iş olurr işi bilen biri yapıyor çünkiii adam aracı tanıyorr hiç olmazsa ok.

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELEGANCE' Alıntı:
Selamlar,

yağ filtre = 8 YTL

:eek::eek::eek: gitservise 50 ytl mobil 10/40 yağ 30 buji 50 60 tüm filitreler

en fazla 160 180 ytl yarım yarım bakım olmaz hepsi aynı zamanda degişmeli
hem neyin ne zaman degiştigini bilirsin hemde maliyet güşük olur

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi canım, haklısınız bende düşündüm aracı tanıyan biri yapıyor sonuçta dedim 20 liradan kaçmak komik olur... hadi dedim her şeyi yapalım serviste, gittim yağıda orjinal GM 5-30 koydu (harika yağ), bujilerde, filtrede hepsi GM kutusundan sıfır çıktı takıldı 20 lira daha fazla verdik ama içimiz rahat, orjinal malzeme kullandım sonuçta. helal hoş olsun. Yakış azaldı, gidiş düzeldi, (çıkınca gördüm bujiler ömrünü çoktan tamamlamış zaten, 42000de hiç değişmemişti, 30000de değiştirmeliydim) yapılması gerekeni yaptık.

yanlız bugün bişey öğrendik triger zincir sanıyordum, 60000de çok masraf çıkarmıcak diye içim rahattı... değilmiş hiçte dikkatimizi çekmedi ilgilenmeyince... 60000de büyük bakım bekliyor bakalım (1.6 twinport Z)