Astra H beyaz duman atma ve yağ yakma

Zarrazarra

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba. Aracım 2004 opel astra H kasa 160 km. Aracım geçen eksoz emisyona girdi ve geçemedi. Oan hemen katalizör onarımı yapıldı. Yani içi boşaltılıp dolduruldu. Sonra hemen eksoz testine girdim ve ilk hiç beyaz duman atmazken sonrası çok aşırı beyaz duman atmaya başladı. Birde arcımın yağı hep 5 30 koyardım usta 10 40 lpg yağı koyalım dedi sıkıntı olmaz dedi. Böyle 800 km gittim. Şuan aracım aşırı beyaz duman atıyor ve yağ yakıyor. Neden birden böyle oldu acaba? Nasıl düzelir? Birde yağı hemen 5 30 ile değiştirdim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
merhaba. Aracım 2004 opel astra H kasa 160 km. Aracım geçen eksoz emisyona girdi ve geçemedi. Oan hemen katalizör onarımı yapıldı. Yani içi boşaltılıp dolduruldu. Sonra hemen eksoz testine girdim ve ilk hiç beyaz duman atmazken sonrası çok aşırı beyaz duman atmaya başladı. Birde arcımın yağı hep 5 30 koyardım usta 10 40 lpg yağı koyalım dedi sıkıntı olmaz dedi. Böyle 800 km gittim. Şuan aracım aşırı beyaz duman atıyor ve yağ yakıyor. Neden birden böyle oldu acaba? Nasıl düzelir? Birde yağı hemen 5 30 ile değiştirdim.
Külbütör kapağı değişim yada onarım yapcan

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba geçmiş olsun öncelikle,

Aracın yağ yakma sebebi muhtemelen segmanlardan da kaynaklı olabilir. aşınmış ve yanma odasına yağ alıyorsa ondan da olabilir.
Açıkçası ben şunu tavsiye ederim;
Arabayı benzine al lpg sistemini tamamen bi kapat vanasından vs. sonra ateşleme sistemini kontrol ettir. Bujilerini özellikle üstüne bir bak yağ olmuş mu. sonrasında da tech2 cihazını bilinen bir opel ustasına gidip aracın Hava akış metresini ve oksijen sensörlerinin çalışıp çalışmadığını okut. Sonra bi 20 km vs yol yap biraz da sıkıştırarak kullan. Bütün bu aşamaları kusursuz hepsi çalışıyor ve faal olarak atlatır isen sıkıntı lpg sisteminden kaynaklıdır. Benzer bir olayı ben de yaşadım çünkü. Ama hala devam ediyorsa üst kapağı açıp önce bi bakmak lazım.

Bilgilendirme yaparsan sevinirim.