Astra H Su Eksilmesi Sorunsalı

volkan451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba

Benzin- LPG aracım var su eksilmesini çözemedik gitti gözle görülür kaçak yok gibi radyatör lpg beyni kalorifer hortumu Termostat devirdaim genleşme kabı hepsi yenilendi ama hala 750 800 km de uyarı veriyor su ekliyorum iyice soğuttu araba kendinden

Derdi nedir bunun yokmudur bir çözümü

volkan451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba

Benzin- LPG aracım var su eksilmesini çözemedik gitti gözle görülür kaçak yok gibi radyatör lpg beyni kalorifer hortumu Termostat devirdaim genleşme kabı hepsi yenilendi ama hala 750 800 km de uyarı veriyor su ekliyorum iyice soğuttu araba kendinden

Derdi nedir bunun yokmudur bir çözümü
Ayrıyeten silindir kapak yapıldı araca conta olacağını sanmıyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam o su bir yerden kaçıyor, ama contadan ama radyatörden ama borulardan damla damla eksiliyor. Dikkatli bakmak lazım. Conta yaptırmışsınız contadan kaçırma ihtimalini minumuma çekmişsiniz. Diğer donanımlara bakmak lazım kalorifer sistemi dahil.

Bhtiyaraslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su deposunun kapağını değiştirdin mi onun contası ölüyor genelde bi denemenin tavsiye ederim su ısındıkça buhar olup ordan kaçıyordur

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor soğuk iken yedek su depo kapağını ac gaz kokusu varmi var ise lpg regulatorunden kaçırıyordur astra h lerde lpg var ise yüksek ısıda çalıştığı için mutlak bir yerden kaçırıyor aracın modelini yazarmısın

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egsozdan atılan duman var mı ?

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

agoksel21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlatıcam belki ama bu konuyu bende çözemedim bir türlü conta ve yağ soğutucu dışında herşey değişti, ama devir daim borusunun girişindeki kaçağı bir türlü önleyemedik, bütün hortumlar değişti, devir daim girişi temizlendi tekrar ince kelepçe takıldı bugün alta elimi attım ıslaklık var, delirecem artık, araba beni meydana götür yak diyor, bide yoğun bir beyaz duman çıkışı var araçta, araç astra h kasa 2012 model lpg li, bir ara lpg radyatöründen kaçırıyordu onu çözdük, hortum dediler onu değiştirdik, yok bu seferde devir daim girişi allah aşkına sorunu bilen varsa yazsın, bide ankarada temiz, tokatlamayacak bir usta söylesin birisi...

IMG_20191217_194235.md.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bunun sebebi yedek su depo kapağı arızasıdır depo kapağı arıza yaparsa mutlak içeride basınç 2 bar ise üzerine çıkar ve bu kapağın termostatı acar 2 bara geri düşürür ama arıza yaparsa içeride basınç artacağı için kapak açmıyor ve en ufak yerinden patlıyor su atıyor

agoksel21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun sebebi yedek su depo kapağı arızasıdır depo kapağı arıza yaparsa mutlak içeride basınç 2 bar ise üzerine çıkar ve bu kapağın termostatı acar 2 bara geri düşürür ama arıza yaparsa içeride basınç artacağı için kapak açmıyor ve en ufak yerinden patlıyor su atıyor
kapağı değiştirirsek çözülür mü yani?

agoksel21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaan bey eğer sorun bununla çözülüyorsa, bende nizipliyim antebe gelince bi yemek borcum olsun,