Astra h su eksiltme

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hayırlı pazarlar benım 1 ay önce sırasıyla termostat genleşme kabı radyatör sıcaklı sensörü radyatörü termostata bağlayan hortum değişti sorunum araç su eksiltiyor binmessem eksiltmiyor çalıştırıp gezersem eksiltiyor kalt çizgisinin altına iniyor soğukken dolaşıp gelip park ettiğimde kalt çizgisinin tam hizasında sıcakken 3 defa antifiz+su ekledim kalt çizgisinin iki parmak üstüne çıkacak şekilde gene aynısı gözle kontrollerde hiç bir kaçak yok lpg sistemindede su kaçağı yok sadece genleşme kabının tahliye yerinde kırmızı antifiriz damlası var lekesi var.Yorumlarınız için şimdiden tşk.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bahsettiginz parçaları degistikten sonrami başladı eksiltme.
Yoksa öncesinde de varmiydi

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bunlardan sonra başladı önceden damla eksilttiğini bilmem ama kaçakda bulunamıyor yok biyerde hava yaptı desek havası alınmıstı hararette normal hep

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kaçak bazen damlama seklinde değilde buharlaşma şeklinde olabilir.
Hararet 90 olduğunda kaputu açıp tekrar gözlem yapın.
Bu arada genleşme kapağı sağlammi onada bakın.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağlam olup olmadığını nasıl anlayacağız

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su kabının birleşim yerine kadar doldurun motor soğukken. üst kısmı boş kalmalı. kapağıda orjianl gm markayla değiştirmenizde fayda var değişmediyse.kapak içindeki parça eskimiş olabilir.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener bey genleşme kabı kapakla beraber değişti ikiside gm marka elime aldım inceledim bandrolü bile vardı.Birleşim yerine kadar doldurmamızın sebebi kapağı kontrol etmekmi bide soğutma sisteminde tadilat yepıldığı zaman 4-5 defa su eksilmesi olur tamamlayın gibi bir şeyler söylüyorlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener bey genleşme kabı kapakla beraber değişti ikiside gm marka elime aldım inceledim bandrolü bile vardı.Birleşim yerine kadar doldurmamızın sebebi kapağı kontrol etmekmi bide soğutma sisteminde tadilat yepıldığı zaman 4-5 defa su eksilmesi olur tamamlayın gibi bir şeyler söylüyorlar.

havasını atana kadar bir kaç gün gözlemlenir seviye düşerse tamamlanır bu normal. genleşme kabındaki birleşim yerinin hemen altında bir çzigi vardır burası su soğukken max seviyesidir. fazla su konması basınçla beraber suyun kapaktan atılmasına sebep olabilir.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizce ne yapmalıyım yener bey birleşim yerine kadar su doldurup artık takip mi etmeliyim buharlaşma filan yok kaçak yok tadilat ilk yapıldığında fazla koyulmuştu tahliye deliğinden attı zaten onu antifriz lekesi vardı orda şu an o bahşettiğiniz çizginin hemen üstünde sıcakken sabah baktığımda çizgide idi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizce ne yapmalıyım yener bey birleşim yerine kadar su doldurup artık takip mi etmeliyim buharlaşma filan yok kaçak yok tadilat ilk yapıldığında fazla koyulmuştu tahliye deliğinden attı zaten onu antifriz lekesi vardı orda şu an o bahşettiğiniz çizginin hemen üstünde sıcakken sabah baktığımda çizgide idi

çizgide kalsın soğukken. daha yukarda olmasın sonuçta üreten bir şeyi düşünerek hesaba katarak yapmış bunu bu şekilde.bu şekilde üç beş gün kullanıp soğukken yine kontrol edin. zaten çok eksilirse ekranda uyarı verir. bir soruna sebep olmadan müdahale etme şansınız olucaktır yani.