Astra H LPG de Giderken Benzin İbresi(göstergesi) Düşüyor!

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma İzmir 2a merkezde brc takıldı
500 km oldu lpg Kit'i bende de sorun yok.

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende bu sorunu yaşadım ama benzin aldıktan sonra böyle bir sorunum kalmadı bunun lpg kiti ile alakası yok benim aracımda da brc marka lpg kiti var.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin aldiktan sonra duzeldi galiba Çeyrek deponun üzerindeyse düşme olmuyor

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çeyrek deponun altına inince erisim uyarisi vermeye basliyor.yari depoya yakin tutmakta fayda var

bugrauludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bendede ayni problem var ama bazilarinin dedigi gibi ceyrek deponun ustunde tutuncada ibrede dusme oluyor gazi ve benzini fulletiyorum araci hep gazda kullanmama ragrem benzinde gidiyormus gibi ibre dusuyor..depo bosken 30tl lik benzin alinca ibre kalkmiyor bile .arac gaza gecince diger benzin sistemini kapatacak bir kit varmidir acaba ?

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bendede ayni problem var ama bazilarinin dedigi gibi ceyrek deponun ustunde tutuncada ibrede dusme oluyor gazi ve benzini fulletiyorum araci hep gazda kullanmama ragrem benzinde gidiyormus gibi ibre dusuyor..depo bosken 30tl lik benzin alinca ibre kalkmiyor bile .arac gaza gecince diger benzin sistemini kapatacak bir kit varmidir acaba ?

Aracın lpgde benzin eksiltmesi çoğu araç da var herkes şikayetçi benzin tüketimi ni önlemek için ekopomp diye bir ürün var araç lpgye geçince benzin pompası kapanıyor ve 10-15 dk da bir 10-20 saniye açıyor kapatıyor ve benzin tüketimi yapmıyor araç internetten araştırın hangi lpgci veya bu işi yapan birini bulun ekopomp un fiyatı ise 70-80 tl 3 ay önce bir arkadaşım taktırdı çok memnun sorunu çözüldü

yenilmeztuzun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlarınızın sistemi sürekli benzin pompası çalışır vaziyettedir ve siz lpg de giderken dahi çalışır ama enjektörler kapalı konumda olduğundan geri depoya gönderir yakıtı. Daha sonra sizin benzin pompalarınız yakıt deposundaki benzin ile kendini soğutur bu nedenledirki LPG li araçlarda her zaman en az çeyrek depo benzin bulunmalıdır. Eğer bulunmazsa ısıdan pompanız yanabilir. Eğer çeyrek depo altında benzin ile geziyorsanız kesici taktırabilirsiniz lakin onunda açma kapama süreleri geç olabilir lpg bittiğinde hemen benzine geçmeyebilir vs. Takıp taktırmamak tüm bunları göz önüne alınarak yaptırılmalı.

şeklinde bir açıklamada bulunulmuş bilginize.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ayni sorunu bende onceki aracimda yasamistim ve sebeb olarak su gosterildi brc lpg kiti 3000 devir uzerinde %15 benzin sarfiyati yapiyormus. Bu yuzden benzin azaliyor yuksek devirde. Sacma gelecek ama lpg isinin pirinden alinmis bi bilgi oldugu icin itimat ediyorum. Ve 3000 devir altindaki kullanimlarimda ibrenin cok zor farkedilmeyecek derecede azaldigi tecrube ile sabittir. Saygilar.