Opel Astra H Benzin İbresi Lpg Sorunu

tkz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni Opel Astra H araç aldık. Şehiriçi gittiğimiz için fark etmedik sanırım ama dün uzun yol yaparken Lpg'de kullanıyordum arabayı ama yavaş yavaş arabanın benzin ibresi azaldı ve yanıp sönmeye başladı. Araba 0 ve çeyrek arasında tam ortada benzin vardı.Sonra acaba araba benzinde mi gidiyor diyerek 20 tl lik benzin aldık.Arabanın benzin göstergesi çeyreğe çıktı. Bunun bir çaresi yada sorunu nedir araba Opel astra enjoy twinport 2005 Brc lpg'li

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Brc de opelin benzin ibresini düşürdüğünü söylemişlerdi bana brc taktırdığım bir zaman.yani benzin alıp kniontağı kapatıp açınca doğru seviyeyi göstermesi gerek.sonra lpg de iken yine benzin ibresi düşecektir.böyle bir durum yoksa aracınızda lpg devredışı kalmış oşmasın bi hatadan dolayı düğmesine bakarak anlayabilirsiniz.lpgde arıza yoksa ilk söylediğim durum geçerlidir.benzinde gidiyormuş gibi algılıyor maalesef ve şuan çaresi yok biliyorum

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tkz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni Opel Astra H araç aldık. Şehiriçi gittiğimiz için fark etmedik sanırım ama dün uzun yol yaparken Lpg'de kullanıyordum arabayı ama yavaş yavaş arabanın benzin ibresi azaldı ve yanıp sönmeye başladı. Araba 0 ve çeyrek arasında tam ortada benzin vardı.Sonra acaba araba benzinde mi gidiyor diyerek 20 tl lik benzin aldık.Arabanın benzin göstergesi çeyreğe çıktı. Bunun bir çaresi yada sorunu nedir araba Opel astra enjoy twinport 2005 Brc lpg'li
Lpg devre dışı kalsa tekrar benzin alınca çeyrek depo göstemezdi diye düşünüyorum çünkü benzin ışığı yanmış araba 20tl benzinle çeyrek depo doldurmaz. Araba da vardı önceden o yüzden çeyrek yaptı.Sanırım ikinci seçenek doğru ama onun içinde çeyrek depodan fazla gezersen düşme olmaz diye bir şeyler okudum internette ne kadar doğrudur bilmiyorum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarim depoya yakin benzin oldugunda bu tarz bi sorun yasamassiniz

CeSaR_85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ister yarım ister tam depo benzinin olsun denedim ibre kesinlikle bir süre sonra düşüyor.. bunu lpg ustasına sorduğumda hocam tekerlek döndüğü sürece yol bilgisayarlı araçlarda bu rastlanıyor baktın ibre düşmüş sen git 20 tllik benzin doldur ibre eski yerine döner peki kalıcı çözümü;çözüm olarak da aracın benzin gösterge devresinden aküye ayrı bi kablo çekiliyo hocam ama kısa devreye sebep olabilir diye lpg tesisatı kurulurken bunu yapmıyolar gibisinden agzında lafı geveledi bende pek üstünde durmadım.

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deponuz ilk cegregin ustune cikinca bu sorun kalmiyor. Opcom veya tech2 den depo samandirasi hassasiyetini arttirmak gerekiyor ve ilk cegregin altinda şamandra devreden cikip km bazli gosterge dusuyor diye biliyorum sebebini bilmiyorum. Ama yarim depoda dolasirsaniz bisey olmaz. Ben sifirda 2-3 ay kullandim bisey olmadi. :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba eğerki aracınızı 3000
devir üzeri kullanorsanız %20 benzinde harcarsınız hareket halinde ve benzin göstergesi düşmeye başlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba eğerki aracınızı 3000
devir üzeri kullanorsanız %20 benzinde harcarsınız hareket halinde ve benzin göstergesi düşmeye başlar.

2 yakıt aynı anda yandığında motorda hoş sonuçlar olmaz o yüzden bu söylediğiniz doğru değil.
bazı ustalar yüksek devirde benzine geçmesini ayarlayabilir anca o da pek yapılan bi işlem değil...

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yakıt aynı anda yandığında motorda hoş sonuçlar olmaz o yüzden bu söylediğiniz doğru değil.
bazı ustalar yüksek devirde benzine geçmesini ayarlayabilir anca o da pek yapılan bi işlem değil...

YENER bende lpg ustamdan ogrendıgım bı durum bu. uzun yolda arabamın benzınde yaktıgını ıbreden fark edıp sordugumda bu cevabı aldım. belkı butun lpg kıtlerı ıcın gecerlı degıldır. tam bılmıyorum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YENER bende lpg ustamdan ogrendıgım bı durum bu. uzun yolda arabamın benzınde yaktıgını ıbreden fark edıp sordugumda bu cevabı aldım. belkı butun lpg kıtlerı ıcın gecerlı degıldır. tam bılmıyorum.

lpg ustaları hakkında inanılmaz ön yargılarım var :D neyse şöyle söyliim yüksek devirde hem lpg hem benzin yanması çok ince ayarla olabilir fakat o ince ayarı yapabilecek kapasitede, araç hakkında o ince teknik bilgilere sahip olduklarını düşünmüyorum. afr ayarını tutturmakta güçlük çektiklerini ve afr göstergesi olmadığını düşünürsek haksızda sayılmam.
astra h ve corsa d de genelde benzin yaktığını düşünen araç beyni tarafından ibre sıfıra doğru seyreder eğerki depoda ortalama 20 litre civarı benzin yoksa.20 litre civarı olduğunda uzun yolldada olsanız arada bir ölçüm yapıp ibreyi doğru yerde tutar.