Astra H kapı iç döşeme sökme

MISTAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar sağ arka kapının camı açılıp kapanmıyor...Ön tarafın anahtarından da yapamıyorum sanırım motorda bir sorun var...arka kapı da 4 adet vida buldum söktüm iç döşemeyi çıkarmaya çalıştım ama olacak gibi değildi rezil etmemek için zorlamadım...Resimli anlatım var ise yardımcı olursanız çok sevinirim....

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla aynı dert bende de var.MOKIA arkadaşımız G kasa için resimli açıklama yapmıştı ama H kasa için de geçerli mi acaba?Bilen varsa çok iyi olur...

apsuva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokmu bilen arkadaşlar. benimde sökmem lazım kapıları ama cesaret edemiyorum.
kırmayalım biyerleri

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
oncelikle, soyle bir sey deneyin sonra kapi dosemesini buradan asama asama sokeriz,

arka camin arka kapidaki cam acma dugmesini bir sokun, tesisat soketini yerinden sokup bir takin, %90 calisacaktir....

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar boşuna kapıyı sökmeye çalışmayın,benim de arka sol cam çalışmıyordu,şoför düğmesinden de açılmıyordu,sonra şunu denedim;kapıyı açınca iç aydınlatma yanmıyorsa ya da kapı açık uyarısı vermiyorsa ve de cam modülü çlışmıyorsa kapı ile kasa arasında bağlantı sağlayan kablolar kopmuş demektir(alt menteşenin altında,maşbiyelin üzerindeki plastik aksamla sarılı kablolar.
Kapı sürekli sonuna kadar açılıp kapanma suretiyle kablolar kopuyor zamanla.
Ben kestim o plastik sargıyı ve 3 kablonun koptuğunu gördüm ve kendim tamir ettim.
Ha illa kapıyı sökecem diyorsanız;
1.Vidaları sökün
2.Alt taraftan başlayarak kapıyı kendinize doğru çekin,beyaz plastik vidalardan kurtarın
3.Cam altındaki kısımda yapıştırıcı var,yapıştırıcı sökülüyor,takarken sıkıntı çekmeyin.

ibtk2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Benim astranın da sol arka kapısının cam otomatiği ön ve arka panelden çalışmıyor.

Arka kapıyı açtığımda iç aydınlatma ve kapı açık uyarı ışığı yanıyor. Ancak kapıyı kapatmadan ileri geri yaptığımda kapı açık uyarısı kapanıyor. Dikkatimi çeken diğer şey ise bu arka sol kapı tuşu üzerindeki aydınlatmanın da çalışıyor olması.

Bu inceleme ile sorunun kablodan kaynaklanmadığı sonucuna ulaşıyorum. Ancak haliyle kapı içerisindeki motorda arıza var mı yok mu emin olamadım.

Bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar sorunu nasıl çözdüler merak ediyorum.

İyi akşamlar

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Benim astranın da sol arka kapısının cam otomatiği ön ve arka panelden çalışmıyor.

Arka kapıyı açtığımda iç aydınlatma ve kapı açık uyarı ışığı yanıyor. Ancak kapıyı kapatmadan ileri geri yaptığımda kapı açık uyarısı kapanıyor. Dikkatimi çeken diğer şey ise bu arka sol kapı tuşu üzerindeki aydınlatmanın da çalışıyor olması.

Bu inceleme ile sorunun kablodan kaynaklanmadığı sonucuna ulaşıyorum. Ancak haliyle kapı içerisindeki motorda arıza var mı yok mu emin olamadım.

Bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar sorunu nasıl çözdüler merak ediyorum.

İyi akşamlar

belki yardimi olur...

http://sukru52.blogspot.com/p/astra-h-arka-cam-calismayanlar-cozum.html

ibtk2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba

paylaşım için teşekkür ederim. Haftasonu deneyip sonucu iletirim.

ibtk2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba

bugün arka kapının ordaki plastik aksamı söktüm. İçeirde 2 adet lehimlenmiş yerinden kopmuş kablo gördüm. Muhtemelen araç daha öncede aynı sorunu vermiş ki kabloları lehimlemişler.

Ben de lehim olmadığından kabloyu uzatacak şekilde ek yapıp elektrik bandı ile bantladım. Uzunca süre idare etmez ama lehim aleti falan alana kadar idare etcez artık.

Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.