Kapı İç Döşeme Sorunu

ofaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1991 model vectram var. Bu model araçların bir çoğunda olan sorun benim arabamda da var. Aracın özellikle ön kapı iç döşemelerinin kol dayama kısmında parmakların geldiği yerlerde döşeme derisi eskiyor ve orası oyuluyor, bu bölümü kısmen hallettim sayılır ancak arka kapılarda da kumaş ile derinin birleştiği yerlerde açılmalar oluştu. Diğer kısımlar oldukça sağlam ama deri olan kısımlar bu şekilde geriliyor ve açılmalar oluşuyor. Arkadaşlar bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözümü yok diye biliyorum.Bir arkadaşın arabasında o oyulan kısmı siyah çekomastikle doldurup ince bir ayar çekmiştik orjinal gibi durmuştu ama o kabarmalara çözüm yok.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Hurdacılardan perte çıkmış vectraların iç döşemelerini alabilirsiniz :)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
döşemeciler deri kısımlarını yeniden kaplar;kenarlatınada uygun bir şekilde dikiş yapabilir...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En temizi çıkmacılardan temiz bir takım alıp değiştirmek. Tamirini yapanlar var. El koyma yerlerinin (kolçakların) yırtık yerlerini kapatacak şekilde saçtan kalıbını yapıyorlar (çoğu döşemecilerde var). Bu kalıbı sünger ve uygun renkteki deri ile kaplayıp kolçakların üzerine genelde silikonla sabitliyorlar. Şu an için yapılabilen en mantıklı onarım şekli bu. Kolçakları sağlam olan, ama kumaş ve deri birleşim yerleri ayrılmış olan kapı döşemelerinin onarımında benim aklıma yatan tarz; döşemeleri sök kalkan yerleri derbyle onar, onarımdan sonra mutlaka kumaş ile deri arasında bir iki milim kadar bir boşluk olacaktır, buraların üzerini de yapışkanlı nikelaj veya benzeri bir malzeme ile gizleyebilirsin.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıkma bulmanız zor olabilir. ostimde hurdacıları dolaştım yazın çoğunda yok var diyenlerde pek fazla umursamadıklarından üstünde geze geze bendekilerden beter etmişler. en son buldum bi yerde takım onunda kol dayama kısımlarındaki deri kumaş birleşiminden kabarmış silikon sıktım altına yırtılmasın diye taktım kapılara.

temiz çıkma zor eğer kalıbı sağlam tırnaklar yerindeyse iyi bir döşemeci bulun bir fiyat alın uygun olursa yaptırın.çıkma takımı 250 liraya almıştım bu arada aklınızda olsun..

ofaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar görüştüğüm bir döşemeci de benimkilerden daha iyi bir çıkma bulamayacağım fikrinde idi bulunduğum şehirde çıkma bulma imkanı zaten yok en çok aranan parçaymış. En iyisi yeniden yaptırmak.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o güzelim arabaya niye böyle dandik bir döşeme koydular anlamak zor. reno tofaş bile daha dayanıklı.

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asıl sorun malzemeden çok kapı sacının üzerindeki naylon ve kapının altında bulunan havalandırma deliklerinin tıkanmasından kaynaklı nem bence. Vectra A ların en güçsüz parçası bu döşemeler sanırım.

Son düzenleme: