Astra G Hoparlör Değişimi + Kapı kilit butonu

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam

Bu 14lük hoparlörü hepsiburada dn buldum ama 16lığı bulamadım. Kalkmış mı acaba. Sana zahmet bi bakabilir misin?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam ön ve arka kapıları sökmek için vidaları nerede bulunuyor?

Ön kapılar için:
Kapı pandizotunun alt kısmında 2 adet vida var. El tutamağının plastiğini bir köşesinden tornavida ile kanırtıp çıkarınca görünecek 4 vida var.

Arka kapılar için:
Kapı pandizotunun alt kısmında 1 vida var. El tutamağı iç kısmında görünen kapakçığı çıkarınca 1 vida gözükecek. Bu tutamağın önündeki cam açma düğmesi veya yoksa kapağının altında 1 vida, kapı açma kolunun arkasında görünen kapakçığın altında 1 vida ve tweeter kapağının altında 1 vida bulunuyor.

Pandizotları sökmek için vidaları aldıktan sonra kendine doğru çekicen. Plastik klipslerden kurtulacak. Bunlar da her kapıda 4-5 tane kadar var. En son pandizotu yukarı doğru çekiştiricen. Çünkü cam önündeki plastik parça kapı saçına metal parçalarla geçmeli takılmış.

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kapıları söktüm.
Hoparlörü de söktüm. Sen söktüğün hoparlörü çöpe mi attın?
Sanırım dış çevresi plastikle entegre olarak üretilen parça hiç bir işe yaramaz artık?

Ben asıl Pioneer hoparlörü takarken sorun yaşadım. Deliğin çevresini dediğin bantla kapladım. Ama üstteki vida ve alttaki vidayi tutturamadım. Sonra bir elektrikciye gittim. Üstteki trox vidayı sıktı. Altaki büyük deliğin yanına bir delik açtı ve ordan sıktı.

Ama asıl olay şu. Seste herhangi bir değişiklik olmadı. Taktığım hoparlör 16cm lik Pioneer. Bassı felan kuvetli olmasını beklerdim. Hala üzerinde orijinal teyp var. Acaba teyp yetersiz mi geliyor? Hoparlörü besleyemiyor mu acaba?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam kapıları söktüm.
Hoparlörü de söktüm. Sen söktüğün hoparlörü çöpe mi attın?
Sanırım dış çevresi plastikle entegre olarak üretilen parça hiç bir işe yaramaz artık?

Ben asıl Pioneer hoparlörü takarken sorun yaşadım. Deliğin çevresini dediğin bantla kapladım. Ama üstteki vida ve alttaki vidayi tutturamadım. Sonra bir elektrikciye gittim. Üstteki trox vidayı sıktı. Altaki büyük deliğin yanına bir delik açtı ve ordan sıktı.

Ama asıl olay şu. Seste herhangi bir değişiklik olmadı. Taktığım hoparlör 16cm lik Pioneer. Bassı felan kuvetli olmasını beklerdim. Hala üzerinde orijinal teyp var. Acaba teyp yetersiz mi geliyor? Hoparlörü besleyemiyor mu acaba?

Ben teyple birlikte hepsini değiştirdim. Önlerde bas arttı. Sadece arka kapılardakilerde fark olmadı. Yani teypten olabilir. İşin doğrusu orjinal teybi daha arabayı satın aldığım gibi değiştirdim. Bu devirde kaset mi kaldı da 2005 model araca kasetçalar takıyorlar :sopa:

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sen önden çıkan hoparlörleri çöpe mi attın?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam arka hoparlörleri değiştirmesem mi acaba.
Sen hiç bir değişiklik yok dedin ya.

Arkalarda ses kalitesi aman aman değişmemişti. Ancak sesi baya yükseltince zangırdama ve boğulma yapıyordu. Değiştirince bunlar kesildi. Çünkü orjinaller benim Pioneer'ı kaldıramıyordu