astra g klima uğultusu

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
echoes´isimli üyeden Alıntı
Arkadaşlar başıma gelen bi sorun bu. daha 3 hafta önce çözdük. bahsettiğiniz klima uğultusunun sebebi kompresör sargısı. ilk olarak kompresör sargısının yağını kontrol ettirin yağ az geldiğinde bu sesi yapıyor. yüksek devirde kullanıldığında hava filtresi yokmuş gibi bi uğultu yapar. klima kapatıldığında veya dgital klimalarda eco tuşuna basıp devre dışı bırakıldığında sesi keser. bu sorun böyle başlıyor daha sonra sargıya baktırılmazsa sargı yakıyor ve soğutmuyor. sargı orjinal fiyatı 300 liradır bilginize

merhaba ankarada işinin ehli usta tavsiye edebilirmisiniz saygılar

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başıma gelen bi sorun bu. daha 3 hafta önce çözdük. bahsettiğiniz klima uğultusunun sebebi kompresör sargısı. ilk olarak kompresör sargısının yağını kontrol ettirin yağ az geldiğinde bu sesi yapıyor. yüksek devirde kullanıldığında hava filtresi yokmuş gibi bi uğultu yapar. klima kapatıldığında veya dgital klimalarda eco tuşuna basıp devre dışı bırakıldığında sesi keser. bu sorun böyle başlıyor daha sonra sargıya baktırılmazsa sargı yakıyor ve soğutmuyor. sargı orjinal fiyatı 300 liradır bilginize.

kompresörü sökmeden yaglanması mümkünmüdür ?

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses benim aracimda da var malum parcalar ayni. Sokmeden yaglama yapildi sesi azaltti ama tam kesmedi. Bozulana kadar kullan simdi yapsak yuzu astarini gecer dediler.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba ankarada işinin ehli usta tavsiye edebilirmisiniz saygılar[/QUOTE]

Ankara'da yaşamadığımdan bildiğim bir usta yok. Klima sorunu için yetkili servis harici sanayideki klimacıları tavsiye ederim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:53 ----------

Ses benim aracimda da var malum parcalar ayni. Sokmeden yaglama yapildi sesi azaltti ama tam kesmedi. Bozulana kadar kullan simdi yapsak yuzu astarini gecer dediler.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Parçaları bunların opellerle aynı değil ilk olarak bunu belirteyim. klima kompresörünün bilya diye tabir edilen parçasının neden olduğu bu sesi kesmek için klimacıya gittiğinizde genelde ustalar makineye bağlayıp kompresöre yağ takviyesi yaparlar bu şekilde sorun çözülmez. eşzamanlı yağ ve gaz değişimi yapılması gerekir. mümkünse kompresör bilyasınıda söküp baksınlar. klimayı kışın kullanmamak kompresör açısından sakıncalıdır. kaloriferi açıp araç içini ısıtmak yerine klimayı açıp sıcağa çevirip düşük devirde de olsa klimanızı çalıştırarak içerisi ısıtılmalıdır ki; uzun kış aylarında klima gazı devirdaim yapmayıp pasifize olmasın. yaz geldiğinde klimaların busesi çıkarmasının büyük oranda sebebi kışın klimayı kullanmamaktır.

mevlut20

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de aynı sorun vardı klima açınca araba uğulduyordu ustama götürdüm klima kompresöründen geliyor dede değişmesi gerek ama önce kurtarma yöntemlerini deneyelim dedi klimanın içindeki gazı çekti makine ile yağlama yaptırdı klima gazı basılan siboblardan bir tanesini söktü içine 2 şırınga klima yağı bastı sonra tekrardan gaz bastı işlem bitince deneme yaptık ses azaldı klimayı 3 gün açık kullan dedi 3. gün ses komple kesildi

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün sadece klima işe ile ilgilenen ustaya gittim.
Kendisine klimayı açtığım da uğultu yaptığını söyledim. Tornovidayı kompresörün üzerine koydu ve kulağıyla dinledi. Kompresörün içerisinden geldigini söyledi. Yapabilecegimiz bir şey olmadıgını ömrü bitinceye kadar bu şekilde kullanmamı söyledi. Sadece yüksek süratte iken klimayı açmamamı özellikle belirtti.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:06 ----------

Arkadaşım bende de aynı sorun vardı klima açınca araba uğulduyordu ustama götürdüm klima kompresöründen geliyor dede değişmesi gerek ama önce kurtarma yöntemlerini deneyelim dedi klimanın içindeki gazı çekti makine ile yağlama yaptırdı klima gazı basılan siboblardan bir tanesini söktü içine 2 şırınga klima yağı bastı sonra tekrardan gaz bastı işlem bitince deneme yaptık ses azaldı klimayı 3 gün açık kullan dedi 3. gün ses komple kesildi

2 sırınga klima yagı bastı diye yazmışsınız.
Klima yagı fosforlu yeşil renk miydi ?

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimalarınızın gaz bakımı için makinaya bağlattığınızda bu makinalar kompresörün yağını da tamamlıyor. Muhtemel sebep bu, işini iyi yapan bir klimacıya gittiğinizde 50-60₺ gibi bir rakamla hem klima gazınızı hem de klimanın yağını tamamlatarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşlem yaklaşık 30-35 dakika sürüyor.. Ek bilgi vereyim bir de, o şekilde kullanmak kompresörünüz için zararlıdır, bakımını yaptırmadan açmamanızı öneririm.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okan abiye katılıyorum. birde söylediği gibi aynı makineyle yağ ve gaz işleminden sonra hemen sesi kesmeyecektir. mümkünse bikaç gün 3bin devirin üzerine çıkmadan klimayı düşük devirde açık şekilde kullanın aracı. çünkü bu işlemi yaptırdıktan sonra düşük devirde değilde 3binden sonra uğultu yapıcaktır birkaçgün. birkaçgün sonra kompresör içindeki devirdaim tamamlanacak ve ses kesilecektir.

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün aracıma gaz bastırdım.
İçinden 300 gr gaz ile 0.02 ml yag çıktı.
Gaz 650 gr yagda 0.24 ml tamamlandı ve makina tarafından kaçak kontrolü yapıldı.
Bakalım ugultu azalacakmı. :)