astra g klima uğultusu

bircan20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba bende aynı sorundan muzdaribim. klima açıkken motor devri yükseldikçe özellikle 2500 devirden sonra gittikçe duyulur hale gelen uğultu sesi benim araçtada var. ve kötü tarafı bu soruna adam gibi teşhis koyup sesi kesebilen usta da yok. farklı zamanlarda 3 ayrı yere götürdüm 1 tanesi yetkili servis. hepsi de klima gazına suç attı. kimi fazla basılmış dedi değiştirdi kimi eksik gelmiş dedi değiştirdi 200 tl civarı param gitti ama sonuç yok. Yetkili servisen biri sargı değişcek gbi kesin bir cümle kurmuştu 300 tl maliyeti var dedi ama ikna olmadığımdan kabul etmedim. sorunu çözen çözdüren varsa lütfen yazsın.

hasanbicici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o uğultu sesi bende de mevcut fakat bendeki ses yaklaşık 3200 devirde başlıyor 3500 de kesiliyor tamirci gaz özelliğini kaybetçümiş olabilir dedi değiştirdik yinede kesilmedi büyük ihtimal kopresörden değişmesi lazım dedi ses çok artar yada soğutma yapmazsa 200-300 e çıkma buluruz dedi şiimdilik böyle kullanıyorum.

lider85

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün yine şaşmaza oto sanayisine gittim
özel opel servisi işleten bi arkadaşla karşılaştım
sesi anlattım
ondada 2011 astra h var
gel bide bunu dinle dedi
ses aynı astra h dada var :)
boşuna paranı harcama dedi

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı

geçen seneler de açmıştım bu konuyu.Dijital klima eco tuşuna basınca uğultuyu kesiyor.eco yu kaldırınca uğultulu çalışıyor düşük kademede.Bir de ne hikmetse klima kapalıyken sabah çalıştırınca da uğultu sesi geliyor.eco ya basınca kesiyor.

lider85

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çok uğraştım hatta parada harcadım
ama sorunu çözecek adam yok :(

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen seneler de açmıştım bu konuyu.Dijital klima eco tuşuna basınca uğultuyu kesiyor.eco yu kaldırınca uğultulu çalışıyor düşük kademede.Bir de ne hikmetse klima kapalıyken sabah çalıştırınca da uğultu sesi geliyor.eco ya basınca kesiyor.

Eco düğmesi zaten klimayı kapadığı için ses kesiliyor..sadece fan çalışıyor o sırada

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu bende klima için servise gittim.
Arkadaşlar ugultu var hafta içi getir tamponu söküp filtreyi değiştirelim kesilmezse kompresörü değiştirmemiz gerekiyor dedi.
Filtre için 170 TL kompresör için ise 900 TL fiyat verdi.
Bu sorunu çözebilen varmı ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu ugultu sorununu farkli bir opel forumda da okudum adamin biri sıfır arac almis astra h ve ondanda geliyomus normalmis yani ama yinede dikkat etmek lazim.benim aracta da var arkadasin vectra b dede var sanirim normal

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sisila

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başıma gelen bi sorun bu. daha 3 hafta önce çözdük. bahsettiğiniz klima uğultusunun sebebi kompresör sargısı. ilk olarak kompresör sargısının yağını kontrol ettirin yağ az geldiğinde bu sesi yapıyor. yüksek devirde kullanıldığında hava filtresi yokmuş gibi bi uğultu yapar. klima kapatıldığında veya dgital klimalarda eco tuşuna basıp devre dışı bırakıldığında sesi keser. bu sorun böyle başlıyor daha sonra sargıya baktırılmazsa sargı yakıyor ve soğutmuyor. sargı orjinal fiyatı 300 liradır bilginize.

tüm dediklerin aynen tek tek oldu. :)) şimdi klima çalışmıyor sıcak hava veriyor