astra g klima uğultusu

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müsait bir zamanda işin ehli bir klimacıya gideceğim. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sonuç aldığınızda bizide bilgilendirin...

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sadece klima işiyle uğraşan biryere gittim. Tur attık sesi dinlettim. Bu araçların kompresörü normale göre biraz büyük ve güçlü dedi, yakıtı 2 litre arttırması normal dedi. Ses içinse 16 yıllık kompresör normaldir bu ses artık, yeni komprasör çok pahalı tutar ama istersen açar temizler yağlarız güzelce dedi. Rulmanların yedek parça olarak satılmadığını söyledi. Bence böyle kullan ama istersen komprasör bakımı temizliği ve keçe değişimini herşey dahil 350TL yaparız dedi. Bu yazı böyle geçireceğim seneye satmazsam seneye yapacağım bu işi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğultu dediğiniz klima çalışırken yani rüzgar verirken çıkan ses mi? klima açık ama fan kapalı iken ses yok, fan devrini artırdıkça klima ses yapıyor ben bunu normal sanıyorum, sizde fan 2-3-4 de iken hiç ses yapmıyor mu?

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam bizim sorunun üflemeyle alakalı değil. Klima kompresörünün yaptığı sesten bahsediyoruz

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl olmuyomuş yedek parçası ya. burda heryerde dolu sıfırı 300 lira çıkması 170 lira. ticarete dökmesinler işi. olursa olur olmazsa şunu değiştircez yine olmazsa komple değiştircez der gibi...
siz bence başka bi klimacıya gidin zaten yazada girdik, klimanın gazını yağını basan makineye bağlasınlar hem bi kontrol edilsin gazı, hemde söyleyin 40 mili litre bi yağ bassınlar. soğutmasında sıkıntı yoksa büyük ihtimalle 3 gün sonra kesecektir uğultuyu...

Son düzenleme:

sarp100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bana da mantıksız geldi aslında ama tamam deyip çıktım artık. Soğutması canavar gibi. Çok güzel soğutuyor. Tek sorun vınlama sesi devir arttıkça. Bu yazı böyle geçirmeye karar verdim artık. Manisa'da çok koştum bu sorun için artık bezdim valla işin aslı. Belki V kayışını değiştirteceğim zaman rulmanı da kontrol ettiririm. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
oses bendede var devır artırdıkca ugultu yapıyor bıraz bakım zamanı gelmış harbıden araba eskıdımı satcanya onu degış bunu degıs bu aykı masraflar gözum de uyku tutmadı :D

lider85

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün tamirci arkadaşla klimayı söktük ,
kompresörde bi sıkıntı göremedik ,
yinede orda sağlam bi komresör takıp deneme yaptık sonuç aynı uğultu devam ediyor,
yani kompresör sağlam.
sorunu aramaya devam ettik ve kurutucu filtrenin tıkalı olma ihtimalimi düşündük.
tıkalı ise sistem gaz ve yağ devirdaimini sağlıklı yapamaz ve kompresöre aşırı yük bindirir buda uğultuya sebep olabilir
bugün tekrar gidecem ve kurutcu filtreyi değiştirecez
bakalım sonuç ne olacak ?
sorunu olan arkadaşlara yararı dokunur inşallah
boşyere büyük paralar çıkmasın kimsenin cebinden
yarın sonucu yazacağım