Astra G Klima Sorunu

AstraGPassau

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.otoariyorum.com
Merhaba arkadaslar,
Foruma Almanydan katiliyorum . 99 Model Astra G edition 100 sahibiyim . Fakat gecen yazdan beri klima ilgili sorunlarim var. Basina gelen yada tecrübe sahibi arkadaslardan fikir istiycektim . Sorunum su sekilde basladi ,
Gecensene Türkiye ye izine gelmeden önce arabami tamirciye götürüp komple sekilde test ettirdim klimadan , frenlere tutun hersey ok cikti.

Testten 1 ay sonra klimanin sanki eskiye göre daha az soguttugunu hissettim ve tekrar araba tamircisine gittim, adamlar bi makina bagladilar ve klimanin dolulugun ölctüler biraz da olsa ölcüsü düsmüs ama sorun yok dediler . Neyse dedim bende herhalde havalar 40 dereceye yakin ya ondan bana öyle gelmistir. Sonra Türkiyeye izine yola ciktik karadan , 1 ay kadar Türkiyede kaldim ve tam Türkiye izninden dönüs günü klima soguk hava üflemesi tamamen kesildi 44 derece Edirne kesan sinirinda pistik :) Neyse yunanistana varir varmaz ilk Opel bayisine girdim adam dedi yapabilecegimiz en hizli islem gazi bosalmis onu doldurabiliriz . Neyse doldurttum ve klima gercekten buz gibi sogutmaya basladi bastim gaza geldik Almanyaya .

Ve ozamandan bu yana yani gecen yazdan bu yaza kadar hic klimayi ellemedim yani arada tabi ki calistirdim ama havalar kis havalari oldugu icin soguk mu üflüyor sicak mi anlasilmiyordui . Gel geleim simdi yine yaz zamani geldi ve havalar 25 dereceleri buldu bugün klimayi calistirdi birde ne göreyim yine tamamen bos soguk hic üflemiyor klima ölmüs sanki . Herhalde yine gazi bosaldi . Size acaba bi yerde delik mi var yoksa kompressor filan baska bir sorun olabilir mi ? Bu arada filtre filan temiz devamli degistiriyorum araba bakimli.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hoşgeldiniz forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim...

Abi klima gazı kendiliğinden tamamen boşalmaz büyük olasılıkla kaçak vardır bakmak gerek ...kaçak testi yapmak lazım daha sonra ünitenin içindeki havayı alıp gazı basıp kontrol etmek gerk...saygılar...

ferhil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de oldu arkadaşım her türlü testi yaptırdım bir türlü soguk havayı almadım sonu ç olarak klima komprösörü kaçak cıktı ve şuan süper eger tamir etirebilirsen yaptrı derim yoksa benim gibi içine sınmezsen sıfırını al taktır derim birdaha sorun yaşamazsın sıfırının fiyatıda şuan 350 ytl bilgine seninde sanırım komprösöründe kacakvar.doldurdugun gazı bir kac gün sonra boşaltıyo faydası olmuyo tabiki.

AstraGPassau

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.otoariyorum.com
oy oy yandik desenize Türkiye de 350 YTL burda takmasi doldurmasi kontrolu kafadan 500-600 eur :( Gelci sen hertürlü testi yaptirdik soguk havayi alamadim demissin . Bende gazi doldurunca soguk hava geliyor fakat 1 ay sonra filan asagi yukari tamamen bosaliyor.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaçak vardır büyük olasılıkla üniteyi komple kontrol etmek gerek..kompresör borular vs...saygılar...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,
Foruma Almanydan katiliyorum . 99 Model Astra G edition 100 sahibiyim . Fakat gecen yazdan beri klima ilgili sorunlarim var. Basina gelen yada tecrübe sahibi arkadaslardan fikir istiycektim . Sorunum su sekilde basladi ,
Gecensene Türkiye ye izine gelmeden önce arabami tamirciye götürüp komple sekilde test ettirdim klimadan , frenlere tutun hersey ok cikti.

Testten 1 ay sonra klimanin sanki eskiye göre daha az soguttugunu hissettim ve tekrar araba tamircisine gittim, adamlar bi makina bagladilar ve klimanin dolulugun ölctüler biraz da olsa ölcüsü düsmüs ama sorun yok dediler . Neyse dedim bende herhalde havalar 40 dereceye yakin ya ondan bana öyle gelmistir. Sonra Türkiyeye izine yola ciktik karadan , 1 ay kadar Türkiyede kaldim ve tam Türkiye izninden dönüs günü klima soguk hava üflemesi tamamen kesildi 44 derece Edirne kesan sinirinda pistik :) Neyse yunanistana varir varmaz ilk Opel bayisine girdim adam dedi yapabilecegimiz en hizli islem gazi bosalmis onu doldurabiliriz . Neyse doldurttum ve klima gercekten buz gibi sogutmaya basladi bastim gaza geldik Almanyaya .

Ve ozamandan bu yana yani gecen yazdan bu yaza kadar hic klimayi ellemedim yani arada tabi ki calistirdim ama havalar kis havalari oldugu icin soguk mu üflüyor sicak mi anlasilmiyordui . Gel geleim simdi yine yaz zamani geldi ve havalar 25 dereceleri buldu bugün klimayi calistirdi birde ne göreyim yine tamamen bos soguk hic üflemiyor klima ölmüs sanki . Herhalde yine gazi bosaldi . Size acaba bi yerde delik mi var yoksa kompressor filan baska bir sorun olabilir mi ? Bu arada filtre filan temiz devamli degistiriyorum araba bakimli.
hoşgeldiniz imza ayarlarınızı yapın arkadaşlar birbirimizi daha iyi tanıyalım.

AstraGPassau

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.otoariyorum.com
Klimayi kontrol ettirdim .

Merhaba arkadaslar,

Klimayi dün bir serviste kontrol ettirdim . Klimanin icine boyali bir madde dökerek sorunu buldular. Dediklerine göre klimada kacak varmis. (Kompresörde bir sorun yok )

Kacak olan yer ise Kondensatör adli hemen motor kaptunu acinca görebildigimiz bir parca bunda delikler varmis . Acaba bu parca Türkiyede nekadara nerde nasil degisir orjinali ve yan sanayisi nedir . Bilgisi olan var midir ? Yakinda Türkiyeye izne gelmeyi düsünüyorum eger uygun olursa orda yaptiriyim istiyorum . Istanbul civarinda bilgisi olan yaptirabilecegim yerleri bilen arkadaslar var mi ?

Burda parcanin fiyat 80 eur civarinda degisimde 50 eur ya mal oluyor. yani max toplam 130 EUR civarinda , Türkiyede durumlar nasil ?

Son düzenleme:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça fiyatları yüksek burda gümrük vs ama çıkmasıbulunur oda uzun ömürlü olmaz diye düşünyorum

AstraGPassau

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.otoariyorum.com
Ozaman anladigim kadari ile mantiklisi burda degistirmek olacak , ya da parcayi burdan alip orda taktirsam uygun fiyatli takan biyer olur mu ?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oturduğunuz yerde yaptırın ... yenisi ile mi değişeceksiniz yoksa yama felanmı düşünmüyorsunu sanmıyorum yama olacağını ama varsa bile yaptırmayın yenisi alın ayrıca kondanser(klima peteği) radyatörler görevleri aynıdır...saygılar...