opc d direksiyon sorunu ve sarj dinamosu sorun.Arac giderken direksiyon kitleniyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta senın sorun beyınden o zaman 3100 tl lık parca dedıgı odur oda tamır edılıyor zaten 300 400 tl cıvarında bı rakama sakın degıstrme beyın elektrık kesıyo demekkı benım akrabanın corsada olmustu 2. kademe fanı acmıyodu neler yaptık yok meger beyın yuzundenmıs tamır edıldı takır takır calısıyo.. keske ızmırde olsan.. vmax abımıze bı yaz derım konuyu o sana ankarada yardımcı olucak kısılerı onerır kesın yada en kotu ıhtımal gırceksın sanayıye kesın bı beyın tamırcısı vardır bı fıyat al beyın tamır edılcekmıs dıreksıyon sertlesıyo arada felan dersın yaptrmasanda bı fıyat al.. aracın motor kısmını hıc yıkattın mı bu olay olmadan once pekı bıde bunu sorayım..

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence şarj dinamosu ve akü sağlıklı halde olduğunu tespit etmişsiniz beyin onarımından önce bir şey kalmış oda servo direksiyon soketi
servo motoruna gelen kablodaki voltajı ölçtürün çok basitce oksıt yapması bile arıza ışığı yakar servo motoru devre dışı kalır birde servo motoruna direk aküden elektrık verılerek deneme yapılması motormu sorunlu beyınmı arızalı teshıs edılmıs olur

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta senın sorun beyınden o zaman 3100 tl lık parca dedıgı odur oda tamır edılıyor zaten 300 400 tl cıvarında bı rakama sakın degıstrme beyın elektrık kesıyo demekkı benım akrabanın corsada olmustu 2. kademe fanı acmıyodu neler yaptık yok meger beyın yuzundenmıs tamır edıldı takır takır calısıyo.. keske ızmırde olsan.. vmax abımıze bı yaz derım konuyu o sana ankarada yardımcı olucak kısılerı onerır kesın yada en kotu ıhtımal gırceksın sanayıye kesın bı beyın tamırcısı vardır bı fıyat al beyın tamır edılcekmıs dıreksıyon sertlesıyo arada felan dersın yaptrmasanda bı fıyat al.. aracın motor kısmını hıc yıkattın mı bu olay olmadan once pekı bıde bunu sorayım..

keşke dediğiniz gibi olsa oto elektirikçiye yönlendirdiler beni bugün onların dedi tamiri olmuyor değiştirceksiniz dedi bu fiyatta bana çok fazla geldiği için sanırım arabayı galeriye falan satacam yani alırlar mı onuda bilmiyorum ama bu şekilde sorun büyük benim için tamir edilse süper olur tabiki ama başka türlü pek de şansım kalmıyor gibi bişey:( kasko karşılamaz dediler elektronik arızayı kaskoyu bozdurmayı planlamıştım ama :( o da tutmadı dolayısıyla durum kötü :( vmax abiyi nerden nasıl bulurum acbaa?

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence şarj dinamosu ve akü sağlıklı halde olduğunu tespit etmişsiniz beyin onarımından önce bir şey kalmış oda servo direksiyon soketi
servo motoruna gelen kablodaki voltajı ölçtürün çok basitce oksıt yapması bile arıza ışığı yakar servo motoru devre dışı kalır birde servo motoruna direk aküden elektrık verılerek deneme yapılması motormu sorunlu beyınmı arızalı teshıs edılmıs olur

bu mesajn olduğu gibi fotoğrafını çekip ustaya götüriyim ancak sanırım oto elektrikçiye götürmem gerekli dimi ? yani sanayide oto elektrikçisimi yapar bunu kim yapar yarın da oraya gidip durumu anlatıyım bide ona baktırıyım.
bide direksiyon üstüne hafiften bastırsam bile tır tırtırtırtır ses cıkarıor ve sola dönüşlerde bu ses bazen artıyor. çok teşekkürler

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam bu arada motoru hıc yıkatmadım hatta her yıkamacıya da özenle belirttim kaput asla acılmıycak diye.

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiye yokmu arkadaşlar :(

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirme kardeşim, boşver... Bi kayıştan ne olacak ki, git direk değiştir sen şarj dinamonu... Çizik için kaput değiştirmek gibi bişey... (@exorcist: Benim söylediğim sadece tavsiyeydi, km durumunla alakalı, sen beni yine dinle... Felan filanı boşver... Kelimenin doğru yazılışı 'Falan'dır. Bkz. TDK Sözlüğü)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta aracı satmaya gerek yok o fıyatta degıldır ya corsa c nın dıreksıyon kutusunu degıstrdım 300 tl ye o kadar masrafı yoktur aracının oto elektrıkcısıne degıl bu dıreksıyon pompalarını felan tamır eden beyınlerı tamır eden elektronıkcıler olur onlara gıtmen lazım elektrıkcı daha basıte kacar v max aımızıde http://www.opelim.net/forums/private.php?do=newpm&u=1637 buna tıklarsan dırekt mesaj atmaya gelmesı lazım ole kopyaladım ama ona bı sor