opc d direksiyon sorunu ve sarj dinamosu sorun.Arac giderken direksiyon kitleniyor.

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta aracı satmaya gerek yok o fıyatta degıldır ya corsa c nın dıreksıyon kutusunu degıstrdım 300 tl ye o kadar masrafı yoktur aracının oto elektrıkcısıne degıl bu dıreksıyon pompalarını felan tamır eden beyınlerı tamır eden elektronıkcıler olur onlara gıtmen lazım elektrıkcı daha basıte kacar v max aımızıde http://www.opelim.net/forums/private.php?do=newpm&u=1637 buna tıklarsan dırekt mesaj atmaya gelmesı lazım ole kopyaladım ama ona bı sor

Hocam link icin tesekkurler yalniz ordaki nick h20 gibi biseydi umarim dogru kisiye gitmistir mesajim ve direksiyon masrafi konusunda umarim hakli cikarsiniz ve o fiyata bulurum.Dediginiz elektirkcileri nasil bulurum bilmiyorum ama sanirim haklisiniz yani mutlaka tamirini yapabilen vardir. Benim kuskum hala elektrikle alakali soyleki bugun oglen hava gayet sicakti ve hic kitleme yapmadi. Yani yaklasik 30 40 km yol yaptim hic bi sorun yoktu gece eve gelirken 1 km lik yolda tamda apartmanin kapisinda hops kitledi yine.Sonra motoru istop ettirip geri calistirinca 15 20 saniye kadar (belki okadar bile gelmedi tam emin emin degilim) gen ciyak ciyak bi ses ciyk ciyk ciyk gibi boyle sesi tarif edemiorm iki kaucugu surttgumuzde cikan sese benzer bi ses geldi on taraftan biyerden. yani soguk havadan mi farlari acinca aku mu azaliyor sarj dinamosu yeterli mi sarjnedemiyor boylw bi sorun olmasi lazim yani mantigim bunlari dedirtiyor bana.Ama bilgim de yok

Son düzenleme:

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirme kardeşim, boşver... Bi kayıştan ne olacak ki, git direk değiştir sen şarj dinamonu... Çizik için kaput değiştirmek gibi bişey... (@exorcist: Benim söylediğim sadece tavsiyeydi, km durumunla alakalı, sen beni yine dinle... Felan filanı boşver... Kelimenin doğru yazılışı 'Falan'dır. Bkz. TDK Sözlüğü)

Yarin oglen ilk isim o iki parcayi degistirmek olucak.yine yapmazsa sarj dinamosuyla ilgili sikinti kalmiyor sanirim? Yani son ihtimal bu galiba bumlarin etkisi de olurmu bilmiyorum ama zaten cok cuzi miktiarlar aklimda soru isareti kalmasindan ve sizin tabsiyenizi dinlemedigim icin hayiflanmamdan iyidr.Yarin yaptiriorm gergi bilyasi ve v kayisi .

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodu ne veriyor bu alet ona baktılarmı peki hiç?

Hocam ariza kodunu gormedim gorebilsigim ekranlarinda gizlice fotosunu cektim :) sadece baktigimda alete hidrolik direksiyon yaziodu.testi tekrarla ve bitir givi biseyler daha vardi. Fotolari var ama . Kod falan gormuyirm ben isterseniz yinede atabilirim burya

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu arada kusura bakmayin telefondan girdigim icin alintilari ayri ayri yapabiliorm bu vmax abi dedigimiz su yukarda vmax performans urunleri reklemi olan abiyse super olucak yeri ve telefonunu aldim hergun gittigim sanayide neredeyse :) umarim ve dilerim o dur ve yarin biraz zamani olur.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sabahları direksiyon kitlenmesi akünün bitmeden önceki son devrelerinde başıma gelmişti.Sanıyorum öyle bi sorun olmasa gerek...

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün sanayiye gidip sırasıyla VMAX (ümit usta) ile görüştükten sonra (opel garage) hakan ustayla görüşüp en nihayetinde sorunun çözüleceği tek adres olan Salih ustaya (platin oto elektrik) ulaşmış olup direksiyonu göstermiş bulunmaktayım :) sorun şu ki direksiyon kutusu arızasıymış ve sıfır fiyatları 1500-2000 lerdeymiş ancak hurdacı olayına açıldık ortalam 400-500 liraya direksiyon kutusu ve motorunu alabilceğimizi öğrendik kısmet bu ya hurdacı da direksiyon olup sağlam servo bulunmadığından dolayı işlerimiz bayram sonrasına kaldı.
Ancak her gittiğim yerde forumdan olduğumu belirttiğim için gerçekten çok tatlı davrandılar hani insan bi ayrıcalık hissediyor resmen fakat SALİH ustaya ekstra değinmek istiyorum :) YOK böyle bir adam :) yolunuz düşerse muhakkak bi uğrayın.
Ama bana üzücü de bir haber verdi baskı balata ile ilgili şimdi oraya odaklanıyoruz :D baskı balata setine opel garajdan işçilikle beraber 1150 lira fiat aldım fiyat nasıldır? ne düüşünüyosunuz? bir de yeni baskı balata normal bi sürücüyü ortalama ne kadar idare eder?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün sanayiye gidip sırasıyla VMAX (ümit usta) ile görüştükten sonra (opel garage) hakan ustayla görüşüp en nihayetinde sorunun çözüleceği tek adres olan Salih ustaya (platin oto elektrik) ulaşmış olup direksiyonu göstermiş bulunmaktayım :) sorun şu ki direksiyon kutusu arızasıymış ve sıfır fiyatları 1500-2000 lerdeymiş ancak hurdacı olayına açıldık ortalam 400-500 liraya direksiyon kutusu ve motorunu alabilceğimizi öğrendik kısmet bu ya hurdacı da direksiyon olup sağlam servo bulunmadığından dolayı işlerimiz bayram sonrasına kaldı.
Ancak her gittiğim yerde forumdan olduğumu belirttiğim için gerçekten çok tatlı davrandılar hani insan bi ayrıcalık hissediyor resmen fakat SALİH ustaya ekstra değinmek istiyorum :) YOK böyle bir adam :) yolunuz düşerse muhakkak bi uğrayın.
Ama bana üzücü de bir haber verdi baskı balata ile ilgili şimdi oraya odaklanıyoruz :D baskı balata setine opel garajdan işçilikle beraber 1150 lira fiat aldım fiyat nasıldır? ne düüşünüyosunuz? bir de yeni baskı balata normal bi sürücüyü ortalama ne kadar idare eder?

profesyonellerle görüştüğün belli oluyor. sonuç odaklı yapılan tüm işlemler.. sorunun kaynağı hakkında fikrim yok ama doğru insanlarla geçte olsa görüştüğün için sevindim senin adına.. :)

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
profesyonellerle görüştüğün belli oluyor. sonuç odaklı yapılan tüm işlemler.. sorunun kaynağı hakkında fikrim yok ama doğru insanlarla geçte olsa görüştüğün için sevindim senin adına.. :)

Hakan abi can solve everything :D Pray for hakan abi :D