astra g frenlerden memnunmusunuz

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün akşam yağmurlu havada yeşil ışık yanarken önümdeki araba birden durunca frene asıldım 3 metre falan kaydı yine kütür kütür abs sesi.vurdum tabiki.radyadaör gitmiş.sis lambası gitmiş tampondada biraz hasar.bugün gideceğim özel servise.ne yapsam acaba.diskleri tornaya verip balata almayı düşünüyorum ne dersiniz.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün akşam yağmurlu havada yeşil ışık yanarken önümdeki araba birden durunca frene asıldım 3 metre falan kaydı yine kütür kütür abs sesi.vurdum tabiki.radyadaör gitmiş.sis lambası gitmiş tampondada biraz hasar.bugün gideceğim özel servise.ne yapsam acaba.diskleri tornaya verip balata almayı düşünüyorum ne dersiniz.
Geçmiş olsun abs devreye girdiğinde birçok kişin yaptığı bir hata var aslında siz öyle yapmış olmayasınız abs devreye girmesi ile birlikte fren padalında bir tutu bırak olayı gercekleşir coğu kişi o esnada ne oluyoruz moduna giriyor ve frene gerektiği kadar basmıyor ve sonuç sizinki gibi öndeki araca yada engele carpmak oluyor ama biinmesi gereken abs adevreye girdikten sonra daha sert basmak gerek öndeki engelin sağına yada soluna manevra yapmak gerek tabi yol musaitse mavenra yapayım derken birde arkadan darbe yememk gerek
ama ışıkların olduğu bir yol 3 mt kayma vurma yaşadığınıza göre sizde olmanız gerekenden daha hızlıydınız galiba

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 40-45 km hız olabilir.yol boş yeşil yanıyor.birden durdu önümdeki saniyelik.bende hemen sert fren kayıp gitti.3 adım vardı.mesafe.ama kuru havada da test edyorum biraz hızlanıp frene basıyorum.abs devreye giriyor.birde bedalın oran frenden ayağımı çekince zıng diye bir ses

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 40-45 km hız olabilir.yol boş yeşil yanıyor.birden durdu önümdeki saniyelik.bende hemen sert fren kayıp gitti.3 adım vardı.mesafe.ama kuru havada da test edyorum biraz hızlanıp frene basıyorum.abs devreye giriyor.birde bedalın oran frenden ayağımı çekince zıng diye bir ses
O zaman senin fren yada abs de bir sıkıntı olabilir çünkü ben kaç kez sert fren yapmak zorunda kaldım ve seninki gibi bir durumla karşılaşmadım hatta kuru yolda abs bile devreye girmedi desem yeridir evet devreye giriyor ama o kadar şiddetli değil bir keresinde buzda oldu öyle sert bir fren ve abs devreye girdi aracın savrulmasını engellediği gibi öndeki araca carpmadan manevra yapmamada izin verdi küçük bir direksiyon manevrası ile araca carpmadan yanına doğru gecmiştim abs tut bırak yapmıştı ama freni bırakmadım ve daha sert basmıştım