astra g dijital klima çalışma sistemi nasıl?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üfürmüyor sadece uğultu sesi geliyor.bu seste kaputu açtım kompresör kasnağına birleşik olan silindirik parçanın dönmesinden kaynaklandığını gördüm.aç kapa yapınca o da duruyor ses te duruyor
üfürmez tabi. çünkü sıcak ve soğuğu aynı anda aldığı için giren havayı ılıtıyo diğital klima. sen anlamıyon yani.. ama işte klimanın programı soğuk için kompresörü çalıştırma gereksinimi hissediyo..

renkli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır, isterseniz sadece fanı çalıştırırsınız, isterseniz klimayı. Vectrada ECO düğmesi vardı, aktif ederseniz klima devreden çıkar sadece fan çalışırdı. ECO düğmesi aktif değilse klima devrede olurdu. Muhtemelen sizde de benzer bir düğme vardır(kar tanesine benzer bir simge de olabilir düğmede bu da klimayı aktif eder).

Ben de bu soruyu soracaktım. Arama yapınca buldum... Ben de teşekkür ederim..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dijital klimalı astra g kullanıyorum.araç içinde camlar buğu yapıyor.iç-dış havalandırma kapağının kapalı şekilde takılı kaldığından şüpheleniyorum.ne şekilde düzeltebilirim bilginiz var mı arkadaşlar_?

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dijital klimalı astra g kullanıyorum.araç içinde camlar buğu yapıyor.iç-dış havalandırma kapağının kapalı şekilde takılı kaldığından şüpheleniyorum.ne şekilde düzeltebilirim bilginiz var mı arkadaşlar_?

merhaba torpido nun arkasında fan motoru var. bunun üst kısmında hilal şeklinde bir kapak var. bu kapak bir motor ve kol vasıtısı ile hareket ediyor. bu kol ya kapaktan ya da motordan çıkıyor. hep kapalı kalıyor. içerisi nem yapıyor. başıma geldi. kapak geçmeli kolaylıkla çıkarabilirsin. kapağın hareketli yerleri tozdan sıkıntı yapıyor. buralara gres sürdüm. kol bağlantılarınada sürdüm topladım. problem yok. kendin yapabilirsin. selamlar.

mahirmuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım öncelikle g.olsun klima otomatik olarak açılıyor olabilir. ve o uğultunun sebebi tüm araçlarda bildiğim kadarıyla klıma acıldığında otomatikmen fanda devreye girer. Fanın sesi bence o uğultu ve kliman otomatik olarak devreye giriyor şase yapıyor olabilir klima anahtarın bi elektirkçiye git bence...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba torpido nun arkasında fan motoru var. bunun üst kısmında hilal şeklinde bir kapak var. bu kapak bir motor ve kol vasıtısı ile hareket ediyor. bu kol ya kapaktan ya da motordan çıkıyor. hep kapalı kalıyor. içerisi nem yapıyor. başıma geldi. kapak geçmeli kolaylıkla çıkarabilirsin. kapağın hareketli yerleri tozdan sıkıntı yapıyor. buralara gres sürdüm. kol bağlantılarınada sürdüm topladım. problem yok. kendin yapabilirsin. selamlar.
tozdan dolayı kapağın açılıp kapanma mekanızmasında sorun oluşuyo diyosun_?
peki ben dediğiniz yapsam yağlayıp geri taksam tekrarlasa sorun,o hilal şeklindeki kapağı bi daha hiç bi zamana kapanmıycak şekilde monte etsem ne gibi sorunlarla karşılaşırım..yani kapağı kontrol etmek istemiyorum sürekli açık kalsın,nemden buğudan bıktım.cam açıyorum çoluk çocuk üşüyor.zor,arka yan camlar buğulanıyor,şehir içinde trafikte inanılmaz zorlanıyorum.sıkıldım sökçem atçam o kapağı yada fişini çekiversem o motorun,ne dersiniz_?

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapağı söker atarsan hem içerden hemde dışarıdan hava girer olmaz.
motor fişini sökersen arıza kodu verir.

şehir içi trafikte egsoz dumanı ve kirlilik olunca işe yarıyor. kapatıyorsun.

toprak yolda tozlu dumanlı yerde sürekli dışarıdan hava alınca fan motoru, filtre , havalandırma kanalları toz oluyor ve kokuyor.

yani bence sökme tamir edip kullanmaya devam et.

ayrıca bir bilgi: kışın hava dışarıdan da gelse bazen buğu ve nem yapıyor. bu durumda klima kompresörünü açarsan (eco Off) buğu falan kalmıyor. içeriye giren havanın nemini alıyor. klima ısıtmaya devam ediyor. umarım yardımcı olmuşumdur.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapağı söker atarsan hem içerden hemde dışarıdan hava girer olmaz.
motor fişini sökersen arıza kodu verir.

şehir içi trafikte egsoz dumanı ve kirlilik olunca işe yarıyor. kapatıyorsun.

toprak yolda tozlu dumanlı yerde sürekli dışarıdan hava alınca fan motoru, filtre , havalandırma kanalları toz oluyor ve kokuyor.

yani bence sökme tamir edip kullanmaya devam et.

ayrıca bir bilgi: kışın hava dışarıdan da gelse bazen buğu ve nem yapıyor. bu durumda klima kompresörünü açarsan (eco Off) buğu falan kalmıyor. içeriye giren havanın nemini alıyor. klima ısıtmaya devam ediyor. umarım yardımcı olmuşumdur.
kapağı sökersem hem içerden hem dışardan hava girer demek!! lanet şey ya,başıma bela oldu.fişini de çekmiyoruz! valla bela!!
yarın öğlen bi sökecem torpidoyu,umarım yapabilirim.mekanizmayı çok da anlamadım ama inceleyecem bi...
bu arada klima kompresörüm bitik..talaş yaptığından yazın sıkıştı kaldı.dönmeyince bobin denen kısmı parçalandı.yani eco off pozisyonunda da kullanamıyorum.Yani anlayacağınız ısıtma ve soğutma hepten problem.

Son düzenleme: