► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim bir sorum olacak. ecudan tüm kablolar çekildi. debriyaj müşürünün siyah ucunda ve kolda 12 volt vardı zaten sadece gri uca 61 nolu pinden kablo çektik. 62,29,44 numaraları da kolda yerlerine bağladık. iç tesisat hazırdı. tuşlara basıp tek tek kontrol ettiğimde 12 voltu gördüm. yani tuşa basmadan 0 volt bastığımda 12 volt bütün tuşlarda vardı. sanırım bu sistem çalışıyor demek oluyor. Op-com bağladım ve kontak açıkken aktive ettim. işlemin başarı ile gerçekleştiği bilgisi geldi. motoru çalıştırdım fakat tuşlar çalışmıyor. opcom ile baktığımda yine in active görünüyor. defalarca tekrar ettim sizce sorun ne? benimde ECU yazılımından olabilir mi?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaşlar benim bir sorum olacak. ecudan tüm kablolar çekildi. debriyaj müşürünün siyah ucunda ve kolda 12 volt vardı zaten sadece gri uca 61 nolu pinden kablo çektik. 62,29,44 numaraları da kolda yerlerine bağladık. iç tesisat hazırdı. tuşlara basıp tek tek kontrol ettiğimde 12 voltu gördüm. yani tuşa basmadan 0 volt bastığımda 12 volt bütün tuşlarda vardı. sanırım bu sistem çalışıyor demek oluyor. Op-com bağladım ve kontak açıkken aktive ettim. işlemin başarı ile gerçekleştiği bilgisi geldi. motoru çalıştırdım fakat tuşlar çalışmıyor. opcom ile baktığımda yine in active görünüyor. defalarca tekrar ettim sizce sorun ne? benimde ECU yazılımından olabilir mi?
ecu yazılımı olabılır opele gıt test yaptır bence hersey dogru dıyosan guvenıyosan bence opel tech2 cıhazında test yaptır ;)

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sende de ilk başlarda problem çıkmıştı ya. acaba yazılımla falan mı düzelttiler? sordun mu?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
benım araba 2 gun yatttı servıste senın olay gıbı oldu ensonunda cözduler karışık ya bırdaha astra g yap deseler ugrasmam kafam ı allak bullak ettı ya servıs benım sayemde cc nasıl takıldıgını ögrendı benım aracta test ettıler :)

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

umarım bir arkadaş yardımcı olacaktır. ayrıca bir sorum daha var. debriyaj soketindeki siyah uçta +12 v gördüm. fakat 61 nolu pinin takıldığı yerde ECU da yani kablo temassızlığı varsa yani yeni çektiğimiz kablo x71 soketin içinde kısa kaldı ise nasıl anlarız? yani 12 volt ecuya ulaşmıyor ise. koldaki tuşlarda basıp bırakarak 12 volt u gördüm. ama switch te zaten 12 volt var şuanda ama beyne ulaşıyor mu?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mokia arkadasin yardimlarina tesekkur ederim.

Benim O.V. 2001 Z motor Astra Editionda C.C. ne yazik ki calisamadi.

C.C. sistemi aktiflenmis gibi ancak Hafizaya alamiyor.

Muhtemelen yazilim sorunu var. Gelecek hafta Ankara olacagim.

Bana aktuel yazilim konusunda yatdimci olacak bir servis tavsiyelerinizi bekliyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Sururi bey sadece I yı algılamamsı fiziksel baglantıda sıkıntı olabileceğini düşündürüyor ama kontrol edilmiş. yalnız ECU soketinde o pin ve yuva kontrol edildimi.? tesisat tam da olsa pin içine kaçmış değimiyor olabilir. ECU üserindeki ve soketteki yuvayı kontrol etmekte fayda var.

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar neden cevap yazan yok? bağlantı nasıl kontrol edilir? soket ecuya takıldığında kablonun ecu pinlerine değidiğini nasıl anlayacaz?

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mokia sana bir sorum olacak. göstergede 14 numaralı pin diye bir pin varmı? hani cc ışığı için direnç ve led taktın ya. gördün mü?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
mokia sana bir sorum olacak. göstergede 14 numaralı pin diye bir pin varmı? hani cc ışığı için direnç ve led taktın ya. gördün mü?

Araçtan gelen pin eksik. ben pini taktım test için ışıgı yaktım ama ECU da baglantı için uç yok malesef. Opelin servis şemalarında bu ışıkla ilğili bi şema yok. ona ayrı özel bişeyler yapmak gerek.