► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o soketin yeri resimde ok işareti ile gösterilen motor kapağının hemen altında yalnız orada üstüste duran iki soket var sizin aradığınız soket alttaki
24102010041.jpg

son007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık benimde yarım bir hız sabitleyicim var :) (I tuşu bir türlü çalışmıyor neden olaki? ama R tuşu hız sabitleme ve azaltma işlemini görüyorya şimdilik yeter). Yardımlarından dolayı Cengiz, Ethem webeffect ve lampard üye isimli abilerimize teşekkür ederim. Kolu kobe marka yan sanayi aldım 22,5 TL debriyaj müşürünüde Ankara opandan aldım 28. Almak isteyen arkadaşlara duyrulur...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık benimde yarım bir hız sabitleyicim var :) (I tuşu bir türlü çalışmıyor neden olaki? ama R tuşu hız sabitleme ve azaltma işlemini görüyorya şimdilik yeter). Yardımlarından dolayı Cengiz, Ethem webeffect ve lampard üye isimli abilerimize teşekkür ederim. Kolu kobe marka yan sanayi aldım 22,5 TL debriyaj müşürünüde Ankara opandan aldım 28. Almak isteyen arkadaşlara duyrulur...
eğer ihtiyaç duyarsanız benden bir tavsiye eski sinyal kolunu atmayın veya birine vermeyin kobe marka kol biraz gevşek duruyor tuşlara basarken sorun oluyor orjinal marka kolun mekanizmalarını değiştirirseniz gm marka cc li sinyal kolunuz olmuş olur

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o soketin yeri resimde ok işareti ile gösterilen motor kapağının hemen altında yalnız orada üstüste duran iki soket var sizin aradığınız soket alttaki
24102010041.jpg

evet soketı soktum ve 29 44 61 ve 62 numaralı kaplolar var ama ben dıreksıyon yanında soket goremedım daha ıcerde olabılırmı

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mokia selam,
yardimin lazim,

Aracim, Astra G 2001 Z16XE OTOMATIK Vites.

Ebayden satin aldigim Hiz sabitleyicisini takdirdim.
Hic extra kablolama yapilmadan sadece kol degisti. Otomatik vitesde baska bir ilaveye gerek olmadigini soylemistin. ( O yazim ve senin cevabin silinmis galiba, parcanin ebay adresi vardi, belki onun icin silinmistir.)

2-3 saatlik Tech2 ile yapilan programlama cabalari sonucsuz kaldi.

Koldaki "R" ve "0" tuslarinin calistigi (zaman zaman aktif bilgisi veriyor oldugu icin) Tech2 cihazinda gorulebilirken "I" tusu ile ilgili hic bilgi alinamiyordu.

Yol testinde, (usta kullandi) R ye basinca hiz sabitlenemiyor. Ama sanki 1.000 devir civarinda olursa sabitliyor gibi imis. Ben kendim Tech2 ciazina bagli olarak giderken R tusuna basildiginda "aktif" duruma gectigini gordum ama alcak devirlere dusunce oluyor bu..

Once kol ve dugmeleri suclandi, tek tek butun tuslar ve kablolarinin kontrolu sonrasi iyi calistigi anlasildi. Yine de emin olmak icin parcacidan deneme amacli alinan yeni bir kolla yapilan testlerde de calistirilamadi. Kablolar Beyine kadar kontrol edildi ve akimin ulastigi anlasilinca bu sefer de beyinde bir bozukluk oldugu iddia edildi.

Malum hic kimse sucu uzerine alip "yapamadim" demiyor..

Son birsey daha yeni yazilim atmak istendiginde aracdaki yazilimin enson yazilim oldugu anlasildi.

Nerede hata yapiliyordur sence.

iki cihazla da motor beynine bağlanıp programlama seçeneklerine girerseniz seyir kontrolü menüsünü görürsünüz. opcom ile programlamak daha basitttir.

Son düzenleme:

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mokia selam,
yardimin lazim,

Aracim, Astra G 2001 Z16XE OTOMATIK Vites.

Ebayden satin aldigim Hiz sabitleyicisini takdirdim.
Hic extra kablolama yapilmadan sadece kol degisti. Otomatik vitesde baska bir ilaveye gerek olmadigini soylemistin. ( O yazim ve senin cevabin silinmis galiba, parcanin ebay adresi vardi, belki onun icin silinmistir.)

2-3 saatlik Tech2 ile yapilan programlama cabalari sonucsuz kaldi.

Koldaki "R" ve "0" tuslarinin calistigi (zaman zaman aktif bilgisi veriyor oldugu icin) Tech2 cihazinda gorulebilirken "I" tusu ile ilgili hic bilgi alinamiyordu.

Yol testinde, (usta kullandi) R ye basinca hiz sabitlenemiyor. Ama sanki 1.000 devir civarinda olursa sabitliyor gibi imis. Ben kendim Tech2 ciazina bagli olarak giderken R tusuna basildiginda "aktif" duruma gectigini gordum ama alcak devirlere dusunce oluyor bu..

Once kol ve dugmeleri suclandi, tek tek butun tuslar ve kablolarinin kontrolu sonrasi iyi calistigi anlasildi. Yine de emin olmak icin parcacidan deneme amacli alinan yeni bir kolla yapilan testlerde de calistirilamadi. Kablolar Beyine kadar kontrol edildi ve akimin ulastigi anlasilinca bu sefer de beyinde bir bozukluk oldugu iddia edildi.

Malum hic kimse sucu uzerine alip "yapamadim" demiyor..

Son birsey daha yeni yazilim atmak istendiginde aracdaki yazilimin enson yazilim oldugu anlasildi.

Nerede hata yapiliyordur sence.
benim aracımda da benzer sorunlar oldu.
beyine yeniden program atıldı.üzerinde eski versiyon -8 veya 8,3 gibi birşey vardı.yeni yüklenen versiyon 9 şu anda sorun yok

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da benzer sorunlar oldu.
beyine yeniden program atıldı.üzerinde eski versiyon -8 veya 8,3 gibi birşey vardı.yeni yüklenen versiyon 9 şu anda sorun yok

Tesekkurler, bu bilgiyi arastirmaya deger.
Bakalim guncel denen yazilim kac imis.

Yazilimda geriye/ eskisine donmek mumkun oluyor mu acaba?

Birde boyle bir bilgiye ulastim anlamini bilmiyorum;

"Z16XE Astra G 2001 sonrası çoğunlukla KWP 2000 veya ISO 9141-2 protokolü kullanıyor.Kısacası el freninin altında bulunan iletişim portunu yüzünüze çevirdiğinizde sizde 3-4-5-7-12 ve 16 numaralı pinler dolu."

Acaba, aracin modelini 2001 yili olarak biliyorum (sasi no daki bilgiler bu sekilde, WOL0TGF4815_____ seklinde) ama 2000 olmasi halinde degisiklik sozkonusu mudur?

Son düzenleme:

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"Z16XE Astra G 2001 sonrası çoğunlukla KWP 2000 veya ISO 9141-2 protokolü kullanıyor.Kısacası el freninin altında bulunan iletişim portunu yüzünüze çevirdiğinizde sizde 3-4-5-7-12 ve 16 numaralı pinler dolu."

Acaba, aracin modelini 2001 yili olarak biliyorum (sasi no daki bilgiler bu sekilde, WOL0TGF4815_____ seklinde) ama 2000 olmasi halinde degisiklik sozkonusu mudur?
bu kadar detayı bilmiyorum doğrusu
eminim ki sitede bu işlere yardımcı olacak birileri vardır özellikle mokia ve ethem bozkurt bey kısa zamanda sana yardımcı olurlar

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com

Aracın 2000 model ise X motor olabilir tam geçiş dönemli. Aracının Z motor olduğuna, gaz telli olmadığına eminmisin. Şasi numaranı tam verirsen üretim tarihine bakarız.
ECU yazılımını özel seriste yapıyorsan onların cihazında son version yüklü değildir. 2009 yılından sonra yazılımlar internet üzerine alındı o yüzden özel servisler 2009 dan sonra güncelleme de sıkıntı yaşıyorlar.
Yazdığın mesajdan ustanın da bu işe hakim olmadığı anlaşılıyor. R tuşu iptal içindir sabitleme yapmaz, 1000 devirde yapıyorgibi bişi olmaz, Bunun devirle bi ilgisi yok. 30Km/s altında sabitleme yapmaz 30km/s hızın üzerinde istenilen hızda sabitler. Ama tech2 de I tuşunun bastığını görmeniz gerek.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Z motor, ve gaz pedali elektronik.
email ile bilgileri verdim..