Astra G - Benzin pompasındanmıdır ?

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompanın sorunlu olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı ?

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaç bar bastığını ölçmek lazım pompanın. yeterli flowu veremezse arızalı demektir

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntıyı birkaçkez yaşadım. sıkıntı lpg kalibrasyonunda. aracınıza lpg kalibrasyonu yaptırın ve benzinde yürümediğini söyleyin. işi bilen bir usta ise sıkıntıyı hemen çözer. (tabi bunu bendeki gibi araç benzinde yürümüyor lpg de sıkıntısız yürüyorsa yaptırın.)

lpg ayarında neye dikkat etmeniz gerektiğini ustanız işe vakıf olmayabilir diye anlatayım.
aracı pc ye bağladıklarında

http://b1303.hizliresim.com/17/b/ky8ns.jpg

gibi bir ekranla karşılacaksınız. benim aracımda bu şekilde bir sıkıntı olduğu zaman resimdeki grafiğin altında olduğu gibi benzin ve gaz değerleri birbirinden farklı oluyor. bu iki değeri birbirine olabildiğince eşitledikleri zaman hem benzinde hemde gazda düzgün çalışıyor.
benim lpg enjektörleri sanırım miadını doldurmak üzere olduklarında 6 ayda bir ayarı bozuluyor. gittiğimde sadece o değerleri eşitliyorlar ve araç düzeliyor. bi altı ay sıkıntı olmuyor.
sizinde sistem takılalı çok olduysa lpg enjektörleri ayarı bozuyor olabilir.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntıyı birkaçkez yaşadım. sıkıntı lpg kalibrasyonunda. aracınıza lpg kalibrasyonu yaptırın ve benzinde yürümediğini söyleyin. işi bilen bir usta ise sıkıntıyı hemen çözer. (tabi bunu bendeki gibi araç benzinde yürümüyor lpg de sıkıntısız yürüyorsa yaptırın.)

lpg ayarında neye dikkat etmeniz gerektiğini ustanız işe vakıf olmayabilir diye anlatayım.
aracı pc ye bağladıklarında

http://b1303.hizliresim.com/17/b/ky8ns.jpg

gibi bir ekranla karşılacaksınız. benim aracımda bu şekilde bir sıkıntı olduğu zaman resimdeki grafiğin altında olduğu gibi benzin ve gaz değerleri birbirinden farklı oluyor. bu iki değeri birbirine olabildiğince eşitledikleri zaman hem benzinde hemde gazda düzgün çalışıyor.
benim lpg enjektörleri sanırım miadını doldurmak üzere olduklarında 6 ayda bir ayarı bozuluyor. gittiğimde sadece o değerleri eşitliyorlar ve araç düzeliyor. bi altı ay sıkıntı olmuyor.
sizinde sistem takılalı çok olduysa lpg enjektörleri ayarı bozuyor olabilir.

Abi çok teşekkürler,uzun yola çıkacağım hafta sonu bu dediğini yaptıracağım,en son 2 sene önce lpg ayarı yapıldı,lpg düzeneğinde bir sıkıntı olmadığı için filtre değişimlerinde lpg sistemini pc ye bağlattırmıyordum.Sorun aynen dediğin gibi LPG de sıkıntısız çalışan araç benzinde afallıyor.Teşekkürler

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarım depo benzinde kullandım bunu 2 ay önce aynısından,düzelir gibi oldu sonra zaten lpg ile kullandığım için fazla üstelemedim,fakat artık rölantiye ve marş almamaya kadar uzanınca sıkıntı büyüdü sanırım

Evet benzindeyken araç yığılıyor öyle yığılıyor ki düz yolda kalkamaz hale geliyor o derece yani,sanki boş viteste gaz veriyormuşumda gitmiyormuş gibi oda devir sadece 3binlere kadar çıkabiliyor ıkınaraktan.Gazda gitmeme çekişten düşme sorunu yok,

tüketimimde de artış
yapma ya benimkide eski haline dönerse diye eğer sıkıntıyı çözersen nerden kaynaklandığını yazarsan sevinirim

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunum bugun itibarı ile çözüldü,ilk akla geldiği gibi benzin pompası dedi usta,sonra pompanın olduğu yeri açtı,pompa değişecek derken pompaya giren hortumun yırtılmış olduğunu benzinin buradan geri aktığını söyledi,pompa değiştirmene gerek yok deyip hortumu yeniledi,taktıktan sonra sorun ortadan kalktı,oradanda gaz ayarı yaptırmaya gittim,araç pc ye bağlarken usta enjektörlerinden biri bozuk dedi,hakikaten de araç çalışırken çok fazla çıtırtılı çalışıyordu enjektörler,üstüne enjektör değişimi ve gaz ayarı ile geri geldim,hepinize yardımlarınız için teşekkür ediyorum İyi Günler