astra g arıza EGR Mİ, ATEŞLEME KÜTÜMÜ MÜ,BENZİN FİLTRESİ Mİ?

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g arıza EGR Mİ, ATEŞLEME KÜTÜĞÜ MÜ,BENZİN FİLTRESİ Mİ?

Merhaba arkadaşlar aracım astra g 2004 elegance aracım yaklaşık 1-1,5 aydır tekleme vardı. Tekleme de sanki bir anlık benzin kesiliyormuş gibi bir yığılma yapıyor ve bunu gaza basarken değil de ayağımı gazdan çekince ama vitesteyken yapıyor. Geçen hafta da egzoz gazı kontrol lambası yandı ve eskişehirde bir özel servise gittim tech2 cihazı ile ışığı söndürdü. Kötü yakıttan olabileceğini ve yakıtı çeyrek deponun altına düşürmemem gerektiğini ve biraz yüksek devirli kulanmamı ve depoya şu temizleyicilerden atmam gerektiğini söyledi. bir de şu tekleme olayını söyledim ateşleme kütüğünde olabileceğini tekrarlarsa araştırırız dedi. tech 2 ile kontrol ederken söyle bi göz attım 2. ve3 silindirle ilgili bi hata yazıyordu ama tam olarak göremedim. ancak bugün bu egzoz ışığı yeniden yandı.benim arızanın sebebi sizce EGR mi, ateşleme kütüğü mü, yoksa benzin filtresi felan mı?
arkadaşlar birazu uzun yazdım ama ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim...

Son düzenleme:

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
K]Arkadasim simdi senin aracin egr si urada ustalardan ogrendigim kadariyla iki cesit egr varmis biri ice dogru acilan biri disa dogru acilan ice dogru acilansa egr nin altina bir sac kes ve egr yi kapat tekleme yine devam ederse sorun egr den degildir ben egr yi kendim iptal ettim yani kapattim form da ararsan bulursun fotolarda sorun egr kapaninca cozulurse egryi bidaha acma kapali kalsin ben oyle suruyorum sorun yok ok hadi kolay gelsin ..
Barboros Serin,,

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol Barboros hocam bir deniyelim bakalım nasıl olacak...

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sitedeki ustalarımız daha iyi bilir ama aynı şeyler benim başımada gelmişti ve senin arabana konulan teşhisler konulmuştu. Sitedeki ustalarımız sağolsunlar Carbon Clean önerdi ve benim sorunum çözüldü. Ateşleme bobininin 2004 model bi araçta kolay kolay bozulmayacağını yahmin ediyorum.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodu bılmek gerekır. benım anlamadıgım makınaya bağlayıp lambayı söndürmek ıs değil. zaten kaç defa yaptımsa gerı geldı arac yanıyor dıye. (ben sorunu bılıyorum adam sonrdur tamam dıyor) illakı bı sorun vardır bujılerdende olabılır tekrar cıhaza baglanması gereklı

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
:alkis: :good: :rock
arıza kodu bılmek gerekır. benım anlamadıgım makınaya bağlayıp lambayı söndürmek ıs değil. zaten kaç defa yaptımsa gerı geldı arac yanıyor dıye. (ben sorunu bılıyorum adam sonrdur tamam dıyor) illakı bı sorun vardır bujılerdende olabılır tekrar cıhaza baglanması gereklı

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun wardı opel odak'a gittim ateşleme bobinini değiştirdiler tekleme ve yığılma sorunum halloldu. :) daha sonra yine tekleme ama farklı bir şekilde oldu bu sefer sanayiye götürdüğümde usta egr walfinde sorun war dedi onun da değiştirdim düzeldi. egr walfi 120-140 ytl arası ateşleme bobinide z16xel yani 1.6 16valve motorlar için 120 ytl civarında yinede iii bir ustaya kontrol ettirmeni tavsiye ederim. ,kolay gelsin...

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana ateşleme bobini delphi için 300 ytl dediler, orjinali ise 418 ytl dediler.
astraresimsmallwp0.jpg