Astra g akü boşalma sorunu

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu akü arası + / - direk hat problem olurmu

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu akü arası + / - direk hat problem olurmu
aramızda tamirci arkadaşlarımız var onlar bilir ama ben bu forumda 1,5 senedir üyeyim hemen tum konuları takip ederim mutlaka okurum daha senin şu yukarda yazdığın gibi bir sorun bir konu acan olmadı yani zannetmiyorum ama tansu arkadaşımız var ona bir özel gönder onun bilgisi olabilir birde mokia cengiz abiye yaz bu konuda ikisi saan yardımcı olabilir

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bakalım kaçağı bulursam yazıcam. şimdi akü şarj oluyo. aküyü alalı 3 ay oldu tam 3 kere tam boşaldı ve şarj edildi. aküye zararı olurmu bu durumun.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ana siğorta kutun ikinci resimde ölçü aletinin kutusunun kapagının ucunda dikdörtgen siyah bi kutu var. O kutuyu açarsan ana siğortaları görürsün.
Akünün üzeirindeki yeşil ışıga hiç güvenme.
zaman zaman yapıyor dediğin 75ma çekmesimi normalde bu vasa bu normal değil zaten.
Ama aniden oluyor diyosan senin göremediğin daha yüksek bi boşaltma varsa
cam kaldırma varsa camları aç o şekilde kilite cam motorları merkezi kilitten kilitlediğinde biri durmuyor sürekli çekiyor olabilir.
bu tür dorunlar genelde sonradan eklenen cam kaldırma modülleri veya yapılan diyot röle gibi eklemelerden dolayı oluyor.

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz bey cam kaldırma yok. ama benim şüphelendiğim şarj dinamosu alternatörden bi kısa devre olma olasılığı varmı.kömürlerden falan bilemedim?

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75 ma devamlı var. ama geçen 20 gün araç hiç kontak çevrilmedi sonrasında 1 basmada aldı. arada oluyo dediğim 4 saatte aküyü bitirecek kadar yüksek akım çekliyo . benim ölçü aletiyle ölçemedim.. ama kaçağıda bulamadan kendiliğinden düzeldi? 75 ma ya düştü..
75ma * 24 saat = 1800ma =1,8 Amper
72 Amper akü / 1,8 = bir ayda ancak biter akü 75 ma yı kabul ettim yani mecburen ama diğer sorun direk yolda bırakıyor arabaya binemez oldum korkudan. hayır sorun devamlıda değil ne zaman çıkacağı belli değil. olduğundada tespit etmeye kalmıyo kontağı falan aç kapa yapınca geçiyo kendiliğin den zor durum zor..

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Aracınıza diyotla cam kaldırma yaptıysanız diyotu sökün ve deneyin

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar akü şarj oldu bakalım yine istemeye istemeye takıyorum araca. ne lanet bir şeymiş

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımı olur mu bilmiyorum ama bi ara servisteyken bi araç gelmişti astra H m G mi bilemiyorum araçda aynı şikayetten söz ediyordu ordaki görevli arkadaşlar teypte kaçak olduğunu tespit etti belki yardımı olur diye yazayım dedim