Astra f rolantİ sorunu???

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AltkfWGlo5i9tB0qeD04WoDprDsc9YdQV2qllQ5F-Wq8.jpg

mutluluk motor ısınınca yan sanayi parça işe yaradı ama lpg de güzel kendim yaptığım ayar ile dahada iyi oldu benzin için ustam 150 km binmen lazım dedi bakalım :)

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haa bide unutmadan yüksek çalıştığı zaman kaput açıp lpg ayarı yapıp kontağı aç kapa yapıyorum o iş tamam gün boyu iyi çalışıyo :) tüpcüler bişey bilmiyo

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
haa bide unutmadan yüksek çalıştığı zaman kaput açıp lpg ayarı yapıp kontağı aç kapa yapıyorum o iş tamam gün boyu iyi çalışıyo :) tüpcüler bişey bilmiyo

Tüpçüler yaptı işi iyi bilseler idi ben LPG karşıtı olmazdım :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi inan lpg ayarı kadar kolay bişey yok :) 50 defa yaptırmışımdır. farklı bişey yapanı görmedim, motoru dinle lpg beyninin kulağını bük :) bu kadar

Tek nokta araçların ayarı filan saçma sapan bir şey zaten evin çevir işi başkada numara yok. Ama şu pc bağlama işi konusunda bir bilgim yok o değilde evin çevir gaz ver sonra tamam abi ver 10 tl demeleri adamı enayi yerine koyuyor şahsen ben o zaman kendimi enayi gibi hissediyorum o yüzden kendim yapıyorum artık.

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek nokta araçların ayarı filan saçma sapan bir şey zaten evin çevir işi başkada numara yok. Ama şu pc bağlama işi konusunda bir bilgim yok o değilde evin çevir gaz ver sonra tamam abi ver 10 tl demeleri adamı enayi yerine koyuyor şahsen ben o zaman kendimi enayi gibi hissediyorum o yüzden kendim yapıyorum artık.

abi en temizi kendin yapman zaten biraz bu işlerden anlıyorsan lpg ciye para vermek ayıp olur ;) senin arabanı tanımayan huyunu suyunu bilmeyen bi usta ne anlayacak :) duygusal olarak dokunmak gerek, elektronik lpg olayıda çok basit işi pc yapıyo ben 200 tl ye program cd si ve kablo alıp AİTALY lpg markasını malatya ya getiren 2 kişiden biriyim. kabloyu bağla aracın kriterini seç düğmeye bas tamam hepsi bu :)

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamün aleyküm ,:p belki faydası olur diye tekrar izlenimlerimi yazayım, en rolanti ayarı düzelmişti tekrar dengesizleşti saolsun ustam arabayı aldığımdan bu zamana kadar bu araçların lpg ayarını gösterdi artık kendim yapıyorum mevsimsel geçiş içinde olduğumuz için gene gidip geliyo bende ona göre davranıyorum, ayrıca ustamın tavsiyesi üzerine würth marka katkı aldım 100 tl de benzin adlım yaklaşık 200 km hiç durmadan uzun yol yaptım aracın gidişi değişti gerçekten çekişi gaz yemesi düzeldi birde eksozdan sac sesi geliyodu onuda eksozcuya gösterdim katalizör dağılmış ömrü bitmiş onuda orjınal 300 tl dediler tofaş ın katalizörü ile değiştik şimdi hem yakıt düştü hem lpg ayarı eskiye göre düzeldi hemde çekiş değişti, ön düzen bakımı için şuan sanayide bakalım ön takımı komple değiştik nasıl olacak merak ediyorum,,,ama şuda bir gerçek lpg ayarı kesinlikle ayar tutmaz bu arabalarda otomatik jikle olduğu için sabah devir yüksek ısınınca düzeliyo sonra uzun yolda çok tatlı bir hal alıyor. şehir içinde bazen 1,5 de çalışp 5 dakika sonra tekrar rolantide güzel bir şekilde çalışıyo bu gün boyu devam ediyo ama ben ilk aldığım süreye göre bakıyorum çok iyi yani geçen ay hesapladım hava soğuk gidiyodu hatta kış ın en sğuk zamanda bile 25 kuruş yaktı şuan havalar iyi bakalım düşecek diye bekliyorum ...
biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın ama anlatmak istedim sevgiler .. saygılar :tesk:

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arabamı tarif etmişsin hocam.Benimki de öyle rölanti böyle en tatlı halini alana kadar biraz uğraşıyor. Mesela ben sabah okula çıkıyorum, 12 km köy. Akşam inerken rampa inişleri var epey. Düze indiğimde rölanti 1.5'da takılıyor. Arabayı tam sabitlemeden durdurmadan o rölanti normale inmiyor. Arabayı durdurup sabitliyorum, 2 saniye içinde rölanti normal seviyeye iniyor.
Yakıt olarak en son ölçümüm bugün oldu. Litresi 1.99 TL'den 28.65 lt gaz aldım. 57 TL ödedim. Daha önce de aynı pompadan fulletmiştim. KM'de 13.5 kuruş yaktı. Bir litre ile 14.6 km yol yapmış. Çoğunluk uzun yol, sabit hız 80/85 km. Şehir içi 60/70 km arası bir yol yaptım. toplamda 420 km yolun 60/70'i şehir içi idi yani.

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamı tarif etmişsin hocam.Benimki de öyle rölanti böyle en tatlı halini alana kadar biraz uğraşıyor. Mesela ben sabah okula çıkıyorum, 12 km köy. Akşam inerken rampa inişleri var epey. Düze indiğimde rölanti 1.5'da takılıyor. Arabayı tam sabitlemeden durdurmadan o rölanti normale inmiyor. Arabayı durdurup sabitliyorum, 2 saniye içinde rölanti normal seviyeye iniyor.
Yakıt olarak en son ölçümüm bugün oldu. Litresi 1.99 TL'den 28.65 lt gaz aldım. 57 TL ödedim. Daha önce de aynı pompadan fulletmiştim. KM'de 13.5 kuruş yaktı. Bir litre ile 14.6 km yol yapmış. Çoğunluk uzun yol, sabit hız 80/85 km. Şehir içi 60/70 km arası bir yol yaptım. toplamda 420 km yolun 60/70'i şehir içi idi yani.

hocam çok iyi bir yakıt sarfiyatı yapıyomuş bu araç az yaksın diye özel bişey yaptın mı şuan malatya da yakıt 2,19 TL benim araba en fazla 250 km gider 55 tl yakıt ile ...

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca küçük bir kaza yaptım şuan sanayide girmişken ön düzende yaptık deimeyen sadece viraj rotu ve rotil oldu kalan herşey değişti bakalım birde lpg ayarı yapacaz sonra deneyecem bakalım nasıl olacak eğer bu araba 20 krş yaksın uzzuuuun bir süre binerim.