Astra f rolantİ sorunu???

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malatya dan selamlar:)

mercedes 200 e marka aracımı sattıkdan sonra alman olsun sağlam olsun dedik,
opel astra 98 model f kasa karbütörlü x14nz motor kodlu aracı çukurovadan aldım, malatya ile arasında nem farkı ve sıcaklık olduğu için, öncesinde ''1 , 2 usta lpg ayarı bozulur tekrar yaptır dediler'', bende kulak arkası ederek 1 ay bindim hiç bir sınıktı olmadı, son 2 haftadır soğuklar başladı, dengesiz çalışma problemi oldu , bu süre içinde 3 defa lpg ayarı 1 defada buji distribütör kontrolü ve temizliği yaptık, antifiriz hariç yağı suyu filitreleri komple değişti, hala geçmedi benzinde de problem oluşmaya başladı, çekiş % 35 , 40 düştü, küçük küçük vuruntular başladı sanki yada bana öyle geliyo sinirlerim bozuluyo :) hem lpg de hem benzine yüksek çalışıyo motor ısınınca düzeliyo yarım saat sonra gene aynı dün bi ustaya götürdüm, rolanti ayarlayıcı bi parça gösterdi karbüratör ün üstünde bu arızalı olabilir dedi. ne yapacağımı şaşırdım şimdi bu sorun kronik bir hastalık halimi yoksa bir kaç küçük işle düzelmezse ya yakacam ya satacam :)
yardımlarınızı bekliyorum.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Üstadım, görüyorumki bu opel araçların hemen hemen hepsinde var olan bir sorun gibi gözüküyor, artık şansmı diyeyim, yoksa olacağındanmı anlamadım gitti, tek anladığım şuki, opel araçları malesefki lpg sevmiyor, sorununuz düzelir ancak biraz uğraştırıyor insanı,

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O söylediği parçayı sök sonra güzelce kurumlarını temizle. Büyük olasılık ile düzelme olacak. Bu arada egr fişini çek. Birde öyle dene.

Son düzenleme:

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım, görüyorumki bu opel araçların hemen hemen hepsinde var olan bir sorun gibi gözüküyor, artık şansmı diyeyim, yoksa olacağındanmı anlamadım gitti, tek anladığım şuki, opel araçları malesefki lpg sevmiyor, sorununuz düzelir ancak biraz uğraştırıyor insanı,

Ahmet bey bu iş biraz sinir bozucu hani net bişey yok deneme yanılma ustalarla arabanın hışı çıkacak sonunda ondan korkuyorum :)

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O söylediği parçayı sök sonra güzelce kurumlarını temizle. Büyük olasılık ile düzelme olacak. Bu arada erg fişini çek. Birde öyle dene.

erg dediğin şu ustanın rolanti ayarlayıcı dediğin parçamı

Ekli dosyalar

• 243941107zl9.jpg
    243941107zl9.jpg
    41.7 KB · Görüntüleme: 34

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İkisi farklı şey ustanın söylediği parça yanılmıyor isem 5 alyan anahtar ile rahat bir şekilde sökülür. Sök içinde kurum vardır temizle. Değiştirme çünkü değiştirsen de sadece para vermiş olursun. Başka da bir şey olmaz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
EGR dediğim bu parça fişi var çek çalışır. Düzenleme olacak mı? Bak.

41c9F4v7mwL._SX300_.jpg

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkisi farklı şey ustanın söylediği parça yanılmıyor isem 5 alyan anahtar ile rahat bir şekilde sökülür. Sök içinde kurum vardır temizle. Değiştirme çünkü değiştirsen de sadece para vermiş olursun. Başka da bir şey olmaz.
abi çok zor bi iş değildir demi çünkü opel motoruna hiç dokunmadım bişeyleri bozarım diye korkuyorum. parça tam olarak nasıldır?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi çok zor bi iş değildir demi çünkü opel motoruna hiç dokunmadım bişeyleri bozarım diye korkuyorum. parça tam olarak nasıldır?

EGR nin resmini ekledim gördün mü? Yok yav bir halt olmaz. Özellikle bu iki parça için sök parçala tak çalışır. Zaten içinde bozulacak kırılacak bir şey yok sadece bir parça o kadar. Birde her iki parayı iki vida tutuyor o kadar. Biri alyan diğer de yanılmıyor isem 11 anahtar açar. ;)