Astra f rolantİ sorunu???

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR nin resmini ekledim gördün mü? Yok yav bir halt olmaz. Özellikle bu iki parça için sök parçala tak çalışır. Zaten içinde bozulacak kırılacak bir şey yok sadece bir parça o kadar. Birde her iki parayı iki vida tutuyor o kadar. Biri alyan diğer de yanılmıyor isem 11 anahtar açar. ;)

parça yı buldum tam orta yuvarlağın altında fişi çıkarım rolanti yüksek çalıştı takdım yavaş yavaş normale düştü sonra gene yükseldi :):dil:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bütün (jiklesi el ile kumanda edilen araçlar hariç) benzinli araçlar motor soğuk iken yüksek rolantide çalışır, motor ısındıkça rolanti devri düşer, bu hususu göz ardı etmeyin.

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyüp kardeşim hiç kafana takma sök gitsin bir şey olmaz. Bazı şeyleri kendin kolay kolay yaparsın o kadar zor değil. ;)

çok fazla bütçem olmadığı için karbüratörlü araçlar alırım. ve lpg ayarı rutin bakımları dahil kendim yapmaya çalışırım. bunuda yaparız herhal :)

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün (jiklesi el ile kumanda edilen araçlar hariç) benzinli araçlar motor soğuk iken yüksek rolantide çalışır, motor ısındıkça rolanti devri düşer, bu hususu göz ardı etmeyin.

öyle olduğunu ve otomatik cikle olduğunu tahmin ettiğim astram için sıcakkende gördük biz bu yiğidin halini hep aynı dengesiz....
ama usta özürlü memleketin her köşesi :) adamlar ezbere iş yapıyo

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz hayirli olsun da hocam naptin ya e200 den sonra astra f ye binilir mi :) arabayi bizim burdan almissin bu arada. Burda gunduzleri kisakolluyla geziyoruz halen. Mevsim gecislerinde araclarda elektriksel sorunlar gorulebilir metallerin genlesmesi kisalmasi nedeniyle. Hava sartlari daha stabil olana kadar (tamamen kis sartlari) gozlemlemekte fayda var. Eger stop etme ya da gaz yememe gibi bir sorun yoksa masraf yapmayin bir muddet bence.

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz hayirli olsun da hocam naptin ya e200 den sonra astra f ye binilir mi :) arabayi bizim burdan almissin bu arada. Burda gunduzleri kisakolluyla geziyoruz halen. Mevsim gecislerinde araclarda elektriksel sorunlar gorulebilir metallerin genlesmesi kisalmasi nedeniyle. Hava sartlari daha stabil olana kadar (tamamen kis sartlari) gozlemlemekte fayda var. Eger stop etme ya da gaz yememe gibi bir sorun yoksa masraf yapmayin bir muddet bence.

mustafa bey abim mecburiyetten oldu yoksa 5 bin tl cebimde olsa gider o kadar lık mercedese binerim. akıllı adam en azından almana binder dedikde ondan opel oldu ayrıca dediğinde gerçek payı çok araç haftasonunu bekleyecek ve sonra ciğeri sökülecek :) ben araçların ruhu olduğuna inananlardanım, ondandır ki konuşan araç alırım hep yani eski sistem :)
erg dahil herşeyi söküp temizleyecez gerekirse bujiler değişecek tekrar lpg ayarı yapılacak bakalım nolacak :)

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abim dün forumda araştırırken gördüm ama aslı varmıdır egr yi iptal etmek gibi bir yöntem varmış o nasıl oluyo direk bildiğimiz tam eski sistememi dönecek peki bunu yapan mühendis bunu düşünümemiş mi ?