Astra 16. Twinport kaç hp?

ozgurguley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 yeni kasa astra aldım 105 kw yazıyor ruhsatta. Enjoy model 1.6 twinport.sport tuşu var.otomatik vites. Hesaplayınca 140 hp ediyor. Bu gerçekmi?konu hakkında bilgisi olan lütfen yazsın. Yeni lpg taktırdım. çok araştırdım landi taktırdım 1550 liraya herkese tavsiye ederim çekiş çok fark etmedi gibi. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

halitkoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, güle güle kullan.
Bendede aynı model Cosmo var. Bende LPG düşünüyorum Ancak biraz bilgiye ihtiyacımvar.
Yakıt tankını nereye taktınız Simit tankmı yoksa diğerindenmi taktınız?
Performans değişikliği oldumu?

ozgurguley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landi

landirenzo taktırdım. simit taktırdım ve performans çok etkilenmedi daha önce çok araştırdım ve dizel kullandığım için çekiniyordum. ama memnunun opel bu markayı sıfır km insignia için bile garantisini bozmadan takıyor. opelin anlaşmalı markası yakıt inanması zor ama 15,4 kuruş. 505 km 78 lira. çekişte gayet güzel.depo ilk başta zaten stepne olacak diye normal taktıracaktım ama sigorta kutusunun açılmaması ve olası kaza durumunda koltuktan içeri girebilir fikri ile simite döndürdüm. tercih sizin zaten lastiği uzun yol dışında bagaja koymuyorum.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 yeni kasa astra aldım 105 kw yazıyor ruhsatta. Enjoy model 1.6 twinport.sport tuşu var.otomatik vites. Hesaplayınca 140 hp ediyor. Bu gerçekmi?konu hakkında bilgisi olan lütfen yazsın. Yeni lpg taktırdım. çok araştırdım landi taktırdım 1550 liraya herkese tavsiye ederim çekiş çok fark etmedi gibi. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

77kw yani yaklaşık 104bg (105) dir. Keşke 140 olsa :D

ozgurguley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ruhsatta 105 kw geçiyor?birde sport tuşu olanlar farklı deniyor ama bilmiyorum. aldığım kişi beygiri yüksek demişti. neyse yazım yanlışı galiba

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış yazılmış ruhsata, 105 bg yazması gerekirdi. Z16XEP motor kodu, internette arayın detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ruhsatta 105 kw geçiyor?birde sport tuşu olanlar farklı deniyor ama bilmiyorum. aldığım kişi beygiri yüksek demişti. neyse yazım yanlışı galiba

hiç bir farkı yok, sport sadece sprint booster, gaz tepkilerini artırıyor, beygir bile artmaz... z16xep ise 105, z16let ise 180... opelin o yıllarda 140 lık motoru yok.