Astra 1.4 BRC LPG Ölcümlerim (11.04.2010)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba arkadaşlar.
Bazılarınızın bildiği uzun süren LPG arayışıma BRC de karar vermiştim. Hatta manifoltu delmeden montaj başlıklı bir konu açmıştım (BAKINIZ). Artık ölcümlerim hemen hemen tamamlandı sayıyorum.

35Lt gaz ile.
İzmir - Aydın (Otoban) 115km saate 130 ~ 140km/hız sabit hiz. (Enişte)
Aydın - İzmir (Otoban) 115km saate 100km/hız sabit hız (Enişte)
Aydın merkez 120 km Şehir içi kullanım... (Ben)
Aydın - Söke - Kuşadası ve Dönüş Kuşadası - Ortaklar (LPG bitti) 150 km saate 90km/hız sabit hız. (Ben)

Toplamda 500km yol yaptım (498 de LPG bitti Benzine geçiyorum diye ötemeye başladığı anda benzinliğe girdim).

100 km de 7lt gaz tüketimim var. Şuan itibari (11.04.2010) LPG'nin litresi 1.99TL.
100 km ye 13.93TL yakmış aracım. Eniştem sağolsun hazır full LPG görünce hiç acımıyor :mad:. Eğer oda ortalama 90 ~ 100 arası gitse bi 30 ~ 50 km daha fazla daha gider diye düşünüyorum.

Saygılarımla

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km de 14kurus cok cok iyi bir rakam.gerci cogu uzun yol sayilir ama genede cok süper.sanirim bende lpg ye gecicem bu gidisle.sehir ici 28 kurus yakiyorum.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Valla haftaya büyük ihtimal hız sabitleyici taktıracağım 90'na sabitlerim daha iyi konuma gelir diye düşünüyorum.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok iyi tüketim değerleri...

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper abi sen kullansan 100 kmde 10 tl olur sanırım :)

bende taktırayım diyorum ama babamı ikna etmek zor :)

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun Murat Allah kaza bela vermesin güle güle kullan.
sabah ben de montajdayım bakalım zavoli :=))
senin bu değerleri görünce çok hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim.gerçi senin 1.4 motor galiba benim 1.6 ben de 1 haftaya değerleri veririm artık kullanmaya başlayalım da ben 200 krş. a fitim valla.
yukarıda bir arkadaş 280 krş. şehir içi yazmış hemde benzin süper bi rakam.benim 100 tl. benzinle 215 km.(nerdeyse 500krş :=(( istanbul şehir içi).arkadaş trabzon dan galiba onun şehir içi bizim şehirler arası gibi galiba:=)) o kadar yaksam şehir içi hiç gaz düşünmem bile şahsen ;)
herkese kazasız seyirler saygılar .

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun Murat Allah kaza bela vermesin güle güle kullan.
sabah ben de montajdayım bakalım zavoli :=))
senin bu değerleri görünce çok hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim.gerçi senin 1.4 motor galiba benim 1.6 ben de 1 haftaya değerleri veririm artık kullanmaya başlayalım da ben 200 krş. a fitim valla.
yukarıda bir arkadaş 280 krş. şehir içi yazmış hemde benzin süper bi rakam.benim 100 tl. benzinle 215 km.(nerdeyse 500krş :=(( istanbul şehir içi).arkadaş trabzon dan galiba onun şehir içi bizim şehirler arası gibi galiba:=)) o kadar yaksam şehir içi hiç gaz düşünmem bile şahsen ;)
herkese kazasız seyirler saygılar .

Evet Trabzon şehir içi.Tabiki İstanbul gibi değil trafik ama sonuçta ışıklar var dur kalk yapıyoruz vede burda heryer bayır sahil dışında:)) valla bende lpg düşünüyorum ama hem performans düşer diye hemde bu ateşleme bobininden alıyolarmış elektriği ve oda arıza yapıyormuş.ondan korkuyorum.
Murat bey sizin elektriği nerden aldılar ateşleme bobinindenmi o konuda bilginiz varmı?

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, değerler gerçekten çok güzel, bu şekilde 1-2 ay kullanınca artık benzinli araba kullanmayı kesinlikle düşünmezsin bilgin olsun :) bu yakıt bağımlılık yapar... hele ki bir de araba sorunsuz olursa lpg ile ki inşallah öyle olur sıkıntı yaşamazsın o zaman asla lpg yi bırakamazsın...

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Evet Trabzon şehir içi.Tabiki İstanbul gibi değil trafik ama sonuçta ışıklar var dur kalk yapıyoruz vede burda heryer bayır sahil dışında:)) valla bende lpg düşünüyorum ama hem performans düşer diye hemde bu ateşleme bobininden alıyolarmış elektriği ve oda arıza yapıyormuş.ondan korkuyorum.
Murat bey sizin elektriği nerden aldılar ateşleme bobinindenmi o konuda bilginiz varmı?

Performansda %1 lik kayıp bekliyordum. (LPG'de %1 kayıp %40 kazanc sloganı yüzünden) fakat inanırmısın şehir içi kalkışlarda arabam silkeleme yapıyordu bazen. Resmen silkeleme bitti. Kayıp denilen hiç bir şey YOK!.

Dostum elektriği aküden aldı.