Astra 1.4 BRC LPG Ölcümlerim (11.04.2010)

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel değerler.Siz kullanırsanız dahada düşer.Ben Adıyamandayım ve adıyaman neredeyse dümdüz olduğu için şehir içinde aşırı sakin kullanımda 165 kuruşa kadar düştü.Yol bilgisayarı 8.1 lt veri kaydı yapmış.Rampa olmadığı veya agresif kullanılmadığı zaman sarfiyat çok azalıyor.Güle güle kullanın...

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tüketim güzel güle güle kullanın..

3 ay önce bende taktırdım.. zavoli sıralı sistem..
izmir de şehir içi 100 km.de 11 litre şehir dışı 100 kmde 6.5 litre yakıyorum..

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerler süper hayırlı olsun lpg

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtı oldukça güzel ve sizin enişte faktörü olmasa daha da az yakarmış anlaşılan ,benim vectra brc gaz ile ilk depo bitimi % 70 şehir dışı % 30 ş.içi kullanımla 180 krş yakmıştı.

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Trabzon şehir içi.Tabiki İstanbul gibi değil trafik ama sonuçta ışıklar var dur kalk yapıyoruz vede burda heryer bayır sahil dışında:)) valla bende lpg düşünüyorum ama hem performans düşer diye hemde bu ateşleme bobininden alıyolarmış elektriği ve oda arıza yapıyormuş.ondan korkuyorum.
Murat bey sizin elektriği nerden aldılar ateşleme bobinindenmi o konuda bilginiz varmı?

Evet arkadaşlar sonunda ben de gazcı oldum ne kadar tereddütlerim olmasına rağmen.ZAVOLİ sıralı gaz montajım bugun 1998 opel astra cd/hb aracıma yapıldı.ilk deneyim eve kadar geldiğim 10 km.de benzinden hiç bir fark yok aksine sanki daha bi seri gibi geldi bana ama anlamadım :=)) silkeleme,çekişten düşme,rampada çekmeme ,hız ,serilik gibi hiç bir fark yok.
yakıt değerlerini ilerleyen günlerde ben de açıklarım bu gün gaz ayarı olması için 30 tl. lik gaz doldurdum yanlız 2-3 depo sonra tam değerler otururmuş ustanın demesine göre motor gaza alışırmış bakıcaz bakalım.yarın tam fulleyip denemelere başlıyorum :=))
o da ayrı bir zevk 70-80 liraya depo fullemek (depo 43lt.simit)
beslemeyi soran arkadaşım bozkan38 besleme direk akü den alındı.çok temiz işçilik yapıldı bunu çevrenize sorarak tavsiye edilen yerlere yaptırmanızda fayda var arkadaşların dediği gibi işçilik çok önemli.
düşünen arkadaşlara gaz ı şiddetle öneririm gazssız geçen günlerime yanıyorum resmen.
kazasız günler dilerim opelciler .

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayirli olsun kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle.bende bu güzel yorumlardan sonra lpg ye gecicem sanirim en kisa zamanda.
Evet arkadaşlar sonunda ben de gazcı oldum ne kadar tereddütlerim olmasına rağmen.ZAVOLİ sıralı gaz montajım bugun 1998 opel astra cd/hb aracıma yapıldı.ilk deneyim eve kadar geldiğim 10 km.de benzinden hiç bir fark yok aksine sanki daha bi seri gibi geldi bana ama anlamadım :=)) silkeleme,çekişten düşme,rampada çekmeme ,hız ,serilik gibi hiç bir fark yok.
yakıt değerlerini ilerleyen günlerde ben de açıklarım bu gün gaz ayarı olması için 30 tl. lik gaz doldurdum yanlız 2-3 depo sonra tam değerler otururmuş ustanın demesine göre motor gaza alışırmış bakıcaz bakalım.yarın tam fulleyip denemelere başlıyorum :=))
o da ayrı bir zevk 70-80 liraya depo fullemek (depo 43lt.simit)
beslemeyi soran arkadaşım bozkan38 besleme direk akü den alındı.çok temiz işçilik yapıldı bunu çevrenize sorarak tavsiye edilen yerlere yaptırmanızda fayda var arkadaşların dediği gibi işçilik çok önemli.
düşünen arkadaşlara gaz ı şiddetle öneririm gazssız geçen günlerime yanıyorum resmen.
kazasız günler dilerim opelciler .

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
tank.er hayırlı günlerde kullanman dileği ile....

hayirli olsun kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle.bende bu güzel yorumlardan sonra lpg ye gecicem sanirim en kisa zamanda.

Dostum LPG kullanmayanlara hayret ediyorum bende demekki çok zenginler. İddda ediyorum arabanın çekişinde hiç bir kayıp yok.

Hatta benim araba 1.4 olduğu için kalkışlarda bazen silkeleme yapardı. Bugün arkdaşım bile fark etmiş. bana dediki sanki araç normalde LPG'li imiş benzine uyumsuzluk sağlıyormuş gibi bu kadar diyorum yani. Taktırmamanız hata.

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tank.er hayırlı günlerde kullanman dileği ile....

Dostum LPG kullanmayanlara hayret ediyorum bende demekki çok zenginler. İddda ediyorum arabanın çekişinde hiç bir kayıp yok.

Hatta benim araba 1.4 olduğu için kalkışlarda bazen silkeleme yapardı. Bugün arkdaşım bile fark etmiş. bana dediki sanki araç normalde LPG'li imiş benzine uyumsuzluk sağlıyormuş gibi bu kadar diyorum yani. Taktırmamanız hata.

teşekkür ederim Murat .benim görüşlerimde aynı yönde bütün arkadaşların lpg ye geçmesi yönünde ama uygun bir kit ve güzel işçilikle uygun ellerdeki montajla saygılar ;=))

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bendede Tartarini marka tüp var Pazar günü Ankara'ya gidip geldim.. Giderken 90-100 km/h ile gittim ve Ankara girişinde tam sınav bitiş saati olduğu için çok trafik vardı. Ankarada dolaştım Y. Mahalle, Pursaklara falan gittim dönüşte Bursaspor'un otobüsüne ekip otosu eskort yapıyordu arkadasından bende takıldım bastırdım 150-160 km/h yaptım yaklaşık Polatlıya kadar.Toplamda 61 TL lik gaz ile (31 lt) 375 km yol yaptım ötmeye başladı.. Uzun yolda gerçekten az yakıyor birde o kadar bastım ve birazda ş.içi kullanımım oldu..