Astra 1.3 CDTI Çekiş Turbo Sorunu

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçenlerde bir rampa çıkarken dik bir rampaydı aracı 2. vitese atıp gaza bastığımda motor ışığı yandı söndü sonrasında E-5 te araç 3.000 deviri geçmedi taki stop edip çalıştırana kadar.Bugün ustayla teste çıktık 50 mt.gitmeden düz yolda aynı şey oldu araç 3.000 geçmedi stop edip çalıştırdıktan sonra düzeldi.Usta turbo arızalı teşhisi koydu koymasına ben aynı arızayı yaşayan arkadaşlar vardı belki diye fikirlerinizi almak istedim.

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbodan olma ihtimali var ama bildiğim kadarıyla bu tip arızalar genelde beyinden kaynaklanıyor...

aynı arıza bende oldu araba 3000 yada 3500 devirde kalıyordu
ustalar gaz pedalı dediler değiştirdik düzelmedi
turboya falan baktılar oda değilmiş

en son beyin dediler ama ben elletmedim beyne...

bunları 5-6 ay önce yaşadım sonra havalar ısındı arızada kayboldu gitti

araç hiçbirşey yokmuş gibi çalışıyor...

bakalım kışın tekrarlayacakmı... soğuğu sevmiyor galiba...

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sürekli olmuyor bu durum.örneğin dünden beri ortalama 70 km yol yaptım olmadı.

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sürekli olmuyor bu durum.örneğin dünden beri ortalama 70 km yol yaptım olmadı.
selamlar öncelikle geçmiş olsun aracın arıza ışığı yakıp 3000 deviri geçmemesi aracın turbo veya başka bir arızadan dolayı aracın kendini korumaya almasıyla alakalı. aracının arıza koduna usta tech 2 cihazıyla baktımı arıza kodunu yazarsan forumdaki ustalar daha çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbo hortumu çıkıncada arıza ışığı yakar.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar öncelikle geçmiş olsun aracın arıza ışığı yakıp 3000 deviri geçmemesi aracın turbo veya başka bir arızadan dolayı aracın kendini korumaya almasıyla alakalı. aracının arıza koduna usta tech 2 cihazıyla baktımı arıza kodunu yazarsan forumdaki ustalar daha çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Usta test sürüşünden sonra cihaza bağladı aracı ilk şunu sordu stop ettikten sonra uğultu geliyormu dedi bende stop ettikten sonra bir uğultunun 5-8 saniye kadar geldiğini söyledim.Turbo s....... ile başlayan bişey söyledi onu anlayamadım arıza olabilir dedi ama sanırım turbodada sorun var dedi.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta test sürüşünden sonra cihaza bağladı aracı ilk şunu sordu stop ettikten sonra uğultu geliyormu dedi bende stop ettikten sonra bir uğultunun 5-8 saniye kadar geldiğini söyledim.Turbo s....... ile başlayan bişey söyledi onu anlayamadım arıza olabilir dedi ama sanırım turbodada sorun var dedi.
o uğultu elektrikli direksiyon motorundanda geliyor olabilir...

otekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçenlerde bir rampa çıkarken dik bir rampaydı aracı 2. vitese atıp gaza bastığımda motor ışığı yandı söndü sonrasında E-5 te araç 3.000 deviri geçmedi taki stop edip çalıştırana kadar.Bugün ustayla teste çıktık 50 mt.gitmeden düz yolda aynı şey oldu araç 3.000 geçmedi stop edip çalıştırdıktan sonra düzeldi.Usta turbo arızalı teşhisi koydu koymasına ben aynı arızayı yaşayan arkadaşlar vardı belki diye fikirlerinizi almak istedim.

öncelikle merhaba.
bu sıkınıtı benim arabamda şöyle gerçekleşmekte. vitesi 3 ten 4 e geçerken veya 2 den 3 e geçerken tabi devir 3000 olunca araba küt die yığılıyor. ama araç gitmeye devam ediyor. arabayı durdurup tekrar çalıştırdıktan sonra anahtar işareti gidiyor ve turbı tekrar devreye giriyor. bende bu konu ile ilgili bu gün konu açtım. burada böyle bir konu olduğunu bilmiyordum.,

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/107231-2006-astra-h-cdti-turbo-hakkinda.html