2008 Astra hb 1.3 cdti turbo/cekis/3bin devir sorunu

Pocob

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Ben araniza 1 hafta once istanbul dod tamastan 6 ay garantili aldigim 2008 model hb 1.3 cdti 145bin km deki aracimla katildim. Dun aracimla izmirden edirneye donerken canakkale yokuslu virajli yollarinda kamyonun arkasina takilmamla yasdim sorunumu. Kamyonu gecmek icin 3. Vitesten 2. Vites dusurup yuksek devirle kamyonu sollayayim derken devirin yukselmedigini 3bin deviri gecmedigini farkettim. Belki o an oldu belki daha once oldu da o an farkettim bilmiyorum. O an ariza lambasi yandi mi farketmedim. Ancak 5 dakka sonra duzluge ciktigimda ariza lambasi yanmiyordu ve arabanin turbosu calismiyordu. Saga cektim bayir asagi sekildeki eger sorun verir calismaz ise vurdururum diye. Notekim stop ettim. Kontagi cevirdim ariza lambasi yaniyordu. Mars basmadi sadece tik sesi feldi gosterge isiklari yandi sondu. Ardinda bir daha denedim ariza lambasi sonmustu ama yine ayni sey oldu. Ardindan vurdurarak calistirdim araci ve hersey normaldi. Turbo yerine gelmis hersey duzgundu. Arabami eve kadar stop etmedim. Edince tekrar denemedim. Ariza koduna aksam bakicam fren gaz kombinasyonu ile yeni ogrendim. Simdi sizin tavsiyelerinize cok ihtiyacim var. Ne yapmaliyim. Ve aractaki sorun nedir. Opel yetkili servise goturucem cumartrsi tavsiye iz var mi. Dod ucreti karsilamada sikinti cikartir mi acaba.

Pocob

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracim suanda da calismiyor mars basmiyor. Tik edip gidiyor. Gaz ve frene aynanda basarak kontagi cevirdim. Km gostergesinde de bir defisiklik olmadi beceremedim sanirim.. Lutfen yardim

mahmut karadaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hata kodu km ekranında görünmez. Motor ariza lambasının yanıp sönmesine gore bakılır.Örneğin Bir ayağın gaz bir ayağın frendeyken kontağı ac. Ariza lambası 10 defa yanıp söner bu sıfırı ifade eder biraz bekler 3 defa yanıp söner bu 3u ifade eder ve bu şekilde bir ariza kodu çıkarırsın bu arada ariza kodu 4 haneli olur

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediklerinize bakılırsa olası problemler akışmetre map sensörü veya selenoid Valf gibi gözüküyor arıza kodunu öğrenebilirseniz daha iyi olur.

Pocob

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediklerinize bakılırsa olası problemler akışmetre map sensörü veya selenoid Valf gibi gözüküyor arıza kodunu öğrenebilirseniz daha iyi olur.

Ariza kodunu ogrenemedim malesef. Iben de arastirdigim kadariyla selonoid valf a benzettim ancak benim aracim stop ettikten sonra calismadi. Acaba diyorum akude mi tesaduf bitti dicem ama farlar radyo gayet stabil calisiyo ancak mars sesi akunun gucu yetmiyor gibi geliyor. Akismetre map sensoru arizasi nedir benim bilgim yok.

Diesel arac vurdurulmazmis evet yeni ogrendim malesef iki kere yaptim umarim zarar vermemisimdir.

Peki ne yapayim arkadaslar bir yol gosterin. Arac kaldi calismiyor

Pocob

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Guncel.. Ustalar yardim lutfen

mahmut karadaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nacizane bilgilerimle akismetreye benzetemedim tabi ustalarimiz daha iyi bilir. Bence aldigin yerle irtibata geç arabayı da sağlam bir servise götür yani biz burdan ne kadar da yardımcı olmaya çalışsak tahminden öteye geçmez

schembri2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana sanki egr valfi gibi geldi yada mars motoru gibi,
Egr valfi kilitli kapali kaldiysa aracin calismaz biliyorum ve cekis sorunuda zaten yaratir,
Ozetle buyuk ihtimal egr valfi,calismasini istiosan valfe giden kalin siyah hortumu sök,icine sadece bir pıs balata spreyi sık direk calıstirmayi dene,aman fazlasini sıkıyım deme gümlersin

Sent from my iPhone using Tapatalk

schembri2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonra direk servise egr temizligi,
Tabi sorun buysa

Sent from my iPhone using Tapatalk