Astra H 1.3 cdti turbo sorunu

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Turbo ile ilgili bir sorun yaşıyorum ve çözülemedi. Baya bıktırdı. Bilen, başına gelen, duyan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Turbo, 3. viteste 3bin devirden sonra bir anda kapatıyor kendini ve o an arıza ışığı yanıp sönüyor. bu andan itibaren stop edip çalıştırana kadar araba traktör gibi oluyor.

Arıza kodu: ECN10807:Manifold basınç sezicisi giriş sinyali yüksek Hat Artıya Kısa devre, Hava kütle ölçer, Barometrik sensör, Motor Elektroniği

yazıyor ama usta cihaza bağladığı zaman ekranda "Turbo Yüksek Basınç Arızası" yazıyor.

Yapılan işlemler sırasıyla:
1-Hava filtresi-EGR-Boğaza kadar temizlik yapıldı.
2-Turbo ile ilgili olabilecek tüm bağlantı kabloları ve hortumların kaçak kontrolleri yapıldı.
3-Map sensörü değiştirildi.
4-Selenoid valfi değiştirildi.

her adımdan sonra araba 2 gün sorunsuz çalışıyor, 3. gün yine aynı hatayı veriyor.
Bundan sonraki adım sizce ne olmalı. Ne üzerine gidilmesi gerekiyor acaba.
Sorunun elektronik olma ihtimali nedir sizce? Kontrol edilmesi gerekenTurbo ile ilgili beyin yada elektronik bir devre var mı?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen tecrübesiz biri tarafından başarısız bir yazılım değişikliği yapılmış. Stock yazılımını yüklemek lazım. Orjinal opcom ve tech2 ile yazılımı stock hale getirin

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen tecrübesiz biri tarafından başarısız bir yazılım değişikliği yapılmış. Stock yazılımını yüklemek lazım. Orjinal opcom ve tech2 ile yazılımı stock hale getirin

hocam ben yazılım yükletmedim ama aracı alırken ekspere soktuğumda motor 98 beygir güç vermişti. sormamıştım yazılım var mı diye ama sonradan şüphelenmedim değil. sizce yazılımı sildirirsem sorun drüzelir mi?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ben yazılım yükletmedim ama aracı alırken ekspere soktuğumda motor 98 beygir güç vermişti. sormamıştım yazılım var mı diye ama sonradan şüphelenmedim değil. sizce yazılımı sildirirsem sorun drüzelir mi?

Ben de aynı sorunu amatör yazılım sonrası yaşadım %90 ihtimalle orijinal yazılıma geçtiğinizde sorun düzelecek ben böyle düzelttim

Astraopel

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Turbo ile ilgili bir sorun yaşıyorum ve çözülemedi. Baya bıktırdı. Bilen, başına gelen, duyan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Turbo, 3. viteste 3bin devirden sonra bir anda kapatıyor kendini ve o an arıza ışığı yanıp sönüyor. bu andan itibaren stop edip çalıştırana kadar araba traktör gibi oluyor.

Arıza kodu: ECN10807:Manifold basınç sezicisi giriş sinyali yüksek Hat Artıya Kısa devre, Hava kütle ölçer, Barometrik sensör, Motor Elektroniği

yazıyor ama usta cihaza bağladığı zaman ekranda "Turbo Yüksek Basınç Arızası" yazıyor.

2-Turbo ile ilgili olabilecek tüm bağlantı kabloları ve hortumların kaçak kontrolleri yapıldı.

her adımdan sonra araba 2 gün sorunsuz çalışıyor, 3. gün yine aynı hatayı veriyor.
Sorunun elektronik olma ihtimali nedir sizce? Kontrol edilmesi gerekenTurbo ile ilgili beyin yada elektronik bir devre var mı?
İyi günler ustam aynı kodda aynı arıza bndede var ne yapmam gerek yaptıklarınızın hepsini yaptım bi cözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yasin beyin dediği gibi yazılımsal gibi duruyor..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Wastegate kontrol edildi mi? Değişen sensörler orjinal mi yoksa yan sanayi mi soketlerin içlerinide kontrol edin korozyon var mı diye. Turbo kapanmaz wastegate açıldı mı basınç düştüğü için paller yavaşlar

Arıza veren sensör bu

• Beğen
Tepkiler: Cemil