İzmir'e Yeni Gelenler İçin 100 Madde...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmirlilerin avutması boğazımın esintisi yeter unutmaya dünyanın geri kalanını:D:D:D

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyoz dediğiniz bizim :) açma ama ztn eskişehirdeki kültür de izmire çok benziyor ondan çok seviyorum izmiride ksk35 1/2

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
izmiremee gitsek napsak yaaaa :D:D
Valla keyfin bilir, ama ben pek önermem. Ne yazıkki İzmir eski İzmir değil. 1991 yılından beri sık sık İzmir'e gelirdim. O zaman dan bu zamana çok farklı geldi. İzmir'i artık emekli cenneti olarak görmüyorum. Bulunduğum semtte 150-200 binden aşağı satılık ev yok, en düşük kira 600 den başlıyor. Otopark sorunu kentin her yerinde var, inatla yeni yapılara otopark zorunluluğu getirilmiyor. Oto sanayisi Ankara'ya göre pahalı. Köpek havlamasından sabahlara kadar doğru dürüst uyku yok. Toplanması için şikayet ettik, hayvan hakları var diye bir şey yapmadılar. Aşılıyıp, kısırlaştırıp aynı yere geri bırakıyorlar. Ama nedense kısırlaştırılan köpek 5 yavru yaptı. Hayvan hakları var insanların yok. Yerel yönetim hizmetleri yok denecek kadar az. 10 aydır yaşadığım semtte sokakları temizleyen görevliyi yanlızca 1 kere gördüm. Çöp konteynerleri şehri istila etmiş. Çöp kamyonu çöpü alıyor kapağı açık rast gele bırakıp gidiyor. Yazın hepsi pislikten sinek yapıyor ve leş gibi koku yayıyorlar. Sokağımızı genelde apartman görevlileri temizliyor. Bütün bunlara karşılık insanları çok sıcak, cana yakın.

srkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir'de askerlik yaptım...hey gidi günler...dediklerinin bir çoğuna katılıyorum...

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
bende izmirde yaşayan biri olarak kesinlikle katılıorım ok doğru hele boyoz ve kızlar süper birde krşıyakada bi reklam vardı bi binanın dışına yapmışlar
şehir güzel kızlar güzel jantlar neden Güzel olmasın
CMS
İzmir e ilk gittiğimde ben de görmüştüm o reklamı. İlginç gelmişti. Lokma kuyruğunda bekleyen insanları da çok garipsemiştim. Bir sürü insan kuyrukta bekliyor, "İşi gücü yok mu bu insanların bekliyorlar" demiştim içimden. Meğersem adetmiş o. Lokma dağıtılıyorsa ondan almak gerekirmiş.

Yine de güzel şehir, okul bitsin yerleşmeyi düşünüyorum.

NOT: 2 sene önce gittiğimde yeni bir AVM açılmıştı, bowling oynamıştık orda. Adı neydi desem çok mu saçma olur? Merkeze uzak bir yerdeydi diye hatırlıyorum sadece. Bowling salonu süperdi.

crew chief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyozlw9.png

ah şimdi olsada 7-8 tane götürsek neyse yaz tatiline az kaldı

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar da abartılmamalı bence.. Yanlış anlaşılmasın, izmir şehir olarak da insanlarıyla da mükemmel bir kentimiz ama her kentin kendine özgü güzellikleri vardır ;) Sakın yanlış anlamayın beni, polemik falan yaratmaya çalışmıyorum :) insanları güzel gerçekten.. İzmirden arkadaşım olmuştu, hemde ÇOK YAKIN arkadaşım.. :( neyse girmeyelim o konulara :(

Son düzenleme:

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada, keşke bende izmirde olsam şu an :( çok farklı olabilirdi her şey.. kısmet değilmiş napalım :(

yaza arkadaşlarımla antalyaya gitmeyi, oradan da izmire geçmeyi düşünüyoruz.. gidebiliriz inşallah.. aaah izmir ah :(