Aşırı yağ yakma sorunu

Kartere benzin ve Sudan başka geçecek sıvı var mı hocam. Lgd de var araçta. kullanmıyorum ama LPG de. LPG geçmez sanırım.
Ben de şimdi bu konuya değinecektim.

LPG'yi sevmediğim için bu sistemle hiç ilgilenmedim. Kanımca herhangi gazın bir sıvıya karışması o kadar basit değildir.

• Beğen
Tepkiler: Peker tahir
Bende öyle düşünmüştüm hocam. Teşekkürler

Lpg yağa seçmecemz çünkü ortam sıcaklığıya kaynayıp buharlaşır ve gaz haline dönüşür. Benzininde karter birikmesi bence imkansız çünkü pistonda hiç ateşleme olmadan piston içine biriken benzin pistonun harketiyle segman boşluğundan anca inebilir. Motor yağlarının hafif yakıt kokması normaldir bu arada. Yani soğutma sıvısından başka ihtimal kalmıyor. Siz sübabları kontrol ettirdiniz mi

• Beğen
Tepkiler: Peker tahir
Lpg yağa seçmecemz çünkü ortam sıcaklığıya kaynayıp buharlaşır ve gaz haline dönüşür. Benzininde karter birikmesi bence imkansız çünkü pistonda hiç ateşleme olmadan piston içine biriken benzin pistonun harketiyle segman boşluğundan anca inebilir. Motor yağlarının hafif yakıt kokması normaldir bu arada. Yani soğutma sıvısından başka ihtimal kalmıyor. Siz sübabları kontrol ettirdiniz mi
Soğutma sıvısı koyu renkte ve 2-3 cm azalma var antifriz ekliydi. Kompresyon testi yaptırmak için çevre illere gideceğim.

28D59061-D6BA-4573-9A2D-2A06AAD2FA028f19f949d11ac3b3.jpg
DF8E5490-679D-4CF0-A5A8-48E1FFF4960338e4f005530f0fd6.jpg

Araç nedir yağ soğutucu varsa patlamış olabilir

Su deposunda yağ mı var ben mi yanlış görüyorum

Banada yağ var gibi geldi.Ya üst kapaktan yada varsa yağ soğutucu

Araç nedir yağ soğutucu varsa patlamış olabilir
Opel corsa 1.2 enjoy 2004 hocam.

Geri