Arabanın duman atması ve yağ yakması

ilyaslan1

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Benim araç 2011 model H,sedan kasa enjoy 1.6 111.yıl özel seri. Aracım dün ilk çalıştırmada müthiş derecede beyaz bir duman attı. O ana kadar hiçbir şekilde tekleme,titreme, bir belirti yoktu arabada. Yağ değişimini 3 ay önce 172.000’de yaptım, şu an 175.000’de. Duman atmasından 2 saat sonra yağı kontrol ettiğimde 3 ay önce koyduğum yağdan eser yoktu. Sadece 1 diş kalmıştı. Oysa 10 gün önce kontrol ettiğimde yağ durumu iyiydi. Ustaya götürdüm bi üst kapak dedi bir segman kırılmış olabilir dedi. Şu anda araç sanayide ve muhtemelen yarın motoru açacaklar. Sizce arıza tam olarak ne olabilir? Ayrıca araç yerinde gazlayınca 5-6 bin devirde aynı şekilde rampada da aynı devirde duman atıyor ama fazla değil. Aracı zorlamayınca duman atma belirgin değil.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bunun bir çok nedeni olabilir, bu tarz sorularınızı ve sorunlarınızı görmeden bakmadan tespit edilmez. Bu nedenle iyi bir ustaya göstermenizde tavsiye var. Ayrıca bahsettiğiniz yağ eksiltme yağ kaçağıda olabilir, yağ yakmada olabilir, ciddi bir sorunda teşkil edebilir. Sanırım aracınız LPG li bu yüzden lpgli araçlarda daha sık görülen bir olay. Geçmiş olsun şimdiden umarım ciddi bir durum değildir.

ilyaslan1

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bunun bir çok nedeni olabilir, bu tarz sorularınızı ve sorunlarınızı görmeden bakmadan tespit edilmez. Bu nedenle iyi bir ustaya göstermenizde tavsiye var. Ayrıca bahsettiğiniz yağ eksiltme yağ kaçağıda olabilir, yağ yakmada olabilir, ciddi bir sorunda teşkil edebilir. Sanırım aracınız LPG li bu yüzden lpgli araçlarda daha sık görülen bir olay. Geçmiş olsun şimdiden umarım ciddi bir durum değildir.
Evet hocam araç LPG'li ve şu anda sanırım büyük bir sorun var (duam odur ki inşallah yoktur). Burdaki (Şırnak) ustalar aracan müthiş derecede yağ yaktığını söyledi ki keza ben de öyle düşünüyorum çünkü arabada eksiltme, damlama görünmüyor. bazı ustalar kürbulator (subap) kapağı diyprlar inşallah ondandır

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Segman Piston kırıksa motordan veyahut bur tarz motor içi parçalarında ses duyarsın motordan takirti filan

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

ilyaslan1

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Segman Piston kırıksa motordan veyahut bur tarz motor içi parçalarında ses duyarsın motordan takirti filan
Yok abim, motordan herhangi bir ses gelmiyor. Tık bile demiyor. Hatta sanayiye giderken araba 150 ile gitti bana mısın demedi bile

alitutar95

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Kulbutor kapağı değişerek başlayın sıfır alın takin lastiginide sorun kalmayacaktir segmanlarda birşey yoksa

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Külbütör kapak gidik onun