Arkadaşlar kaput koruma yaptırmayı düşünüyorum

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arkadaşlar kaput koruma yaptırmayı düşünüyorum

turbocosmo61 link' Alıntı:
şimdi bu sözlerden sonra tam güvenemiyorum artık,ne yapsam,Ordu'dan Safranbolu'ya gidecem 10 gün sonra,yollar nasıldır,bu yüzden kaputu kaplatmayı düşünüyorum zaten..

hocam  kaput filmi belki çok ufak tekef çiziklere ve  kuş pisliklerine karşı işe yarayabilir, ancak  şunu belirteyim  taş sıçramasına karşı falan bir işe yaramıyor. nitekim otobanda  taşlar  adeta mermi gibi geliyor kaputa.
benim meganda kaput filmi vardı sözde,  yolda bir taş geldi  inanırmısınız  kaput  taşın geldiği yerde 3 santim içine girdi  !!! ne kaput filmi ne başka bir şey mermi gibi gelen taşlara karşı korumuz aracı. eger bu sebeple kaput filmi yaptıracaksanız boşa paranızı çarçur etmeyin derim ben...

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaput filmi ile ilgili bir de şu endişem var. 4 sene sonra aracın rengi biraz solacak doğal olarak güneşten falan. Film olan yerlerde renk farkı oluşabilir mi? Ben yaptırmıştım fakat yeni araba almanın çoşkusuyla yapın dedim ne lazımsa :D Allah var Opis çok iyi iş çıkardı film konusunda markasını falan sormadım. En ufak hata yok fakat Akın Bey'in dediği gibi kaputta film var mı yok mu belli değil taş izi dolu kaput. Sütyen benzeri şeyler var minübüslerin kullandığı, siyah renk. Onlar daha koruyucu olur bence. Hem daha ucuz hem istediğiniz zaman çıkartırsınız.

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

opisde gecen tavan fılm ve jant boyamasını ınceledım gercekten tavanda ve janttada ıyı ıs cıkarmıslar.ayrıca dedıgınız gıbı arabann rengınde solma oldugunda fılm altındakı yer nıspeten daha canlı kalıyor malesef marka ne olursa olsun.bır arkadasımız hava kanallı ferrarılere uygulanan bır fılm var demıs belkı o denenebılır ama  fıyatı bence ucuktur.

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Kaput filmi ile ilgili bir de şu endişem var. 4 sene sonra aracın rengi biraz solacak doğal olarak güneşten falan. Film olan yerlerde renk farkı oluşabilir mi? Ben yaptırmıştım fakat yeni araba almanın çoşkusuyla yapın dedim ne lazımsa :D Allah var Opis çok iyi iş çıkardı film konusunda markasını falan sormadım. En ufak hata yok fakat Akın Bey'in dediği gibi kaputta film var mı yok mu belli değil taş izi dolu kaput. Sütyen benzeri şeyler var minübüslerin kullandığı, siyah renk. Onlar daha koruyucu olur bence. Hem daha ucuz hem istediğiniz zaman çıkartırsınız.
bunun için bu uygulamadan önce araca boya koruma yapıyorlar amacı da zaten açık kısmın rengini koruyarak renk farkını ortadan kaldırmakmış. ben de onların yalancısıyım bilmiyorum dediğim gibi 13 haziranda çok afedersiniz ama dananın kuyruğu kopacak :)

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tonyhawk link' Alıntı:
opisde gecen tavan fılm ve jant boyamasını ınceledım gercekten tavanda ve janttada ıyı ıs cıkarmıslar.ayrıca dedıgınız gıbı arabann rengınde solma oldugunda fılm altındakı yer nıspeten daha canlı kalıyor malesef marka ne olursa olsun.bır arkadasımız hava kanallı ferrarılere uygulanan bır fılm var demıs belkı o denenebılır ama  fıyatı bence ucuktur.
fiyat olarak 1200lt dediler. kapsamını paylaştım.

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbocosmo61 link' Alıntı:
Şimdi bu sözlerden sonra tam güvenemiyorum artık,ne yapsam,Ordu'dan Safranbolu'ya gidecem 10 gün sonra,yollar nasıldır,bu yüzden kaputu kaplatmayı düşünüyorum zaten..
ayrıntılı bilgi alabileceğiniz iletişim bilgilerini mesajla ilettim sn.turbocosmo61 ii forumlar.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hsaglam link' Alıntı:
[quote author=goxb link=topic=1654.msg35660#msg35660 date=1307349852]
bunun için bu uygulamadan önce araca boya koruma yapıyorlar amacı da zaten açık kısmın rengini koruyarak renk farkını ortadan kaldırmakmış. ben de onların yalancısıyım bilmiyorum dediğim gibi 13 haziranda çok afedersiniz ama dananın kuyruğu kopacak :)
[/quote]
Boya korumayı ben 2 sefer yaptırdım bunu düşünerek. Fakat araçtan soğuduğum için 6 ayda bir 200-250 TL masraf yapmak istemiyorum.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
eğer tüm kaputu kapatacaksanız olabilir ama yarıya kadar yaptıracaksanız tavsiye etmem

goxb link' Alıntı:
Kaput filmi ile ilgili bir de şu endişem var. 4 sene sonra aracın rengi biraz solacak doğal olarak güneşten falan. Film olan yerlerde renk farkı oluşabilir mi?

ben bu nedenle yaptırcaksanız tüm kaputu yaptırın yarım yaptırmayın demiştim

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
Tüm kaputu yaptırdım. Çamurluklar yarım. Tüm arabayı kaplamadıktan sonra farketmez.

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=1654.msg35813#msg35813 date=1307462630]
Tüm kaputu yaptırdım. Çamurluklar yarım. Tüm arabayı kaplamadıktan sonra farketmez.
[/quote]
:D :D :D