Opel ile ilk tanışma, bir sorum olacak dostlar :)

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Yarın uzun süredir araştırmalarım sonucu 15 gün önce satın aldığım Opel Astra 1.6 Edition Sedan (Benzinli,düz) aracımı Adana opel yetkili satıcısından (sıfır) teslim alacağım kısmet olursa, ilk arabam olacağı için gerçekten heyecanlıyım. Aşağıdaki sorulara siz değerli dostlardan bilgileriniz ışığında cevaplamanızı rica ediyorum, öncelikle vaktinizi aldığım için özür dilerim.

1-Araca kol dayama (kolçak), park sensörü, cam film uygulaması ve kaput koruma yaptırmayı istiyorum, bunları servisten mi yaptırmak mantıklı, dışarıdan yaptırmak daha mı mantıklı olur, mesela kolçak dışarıdaki kolçaklarla aynısı mı (yan sanayi) yoksa orjinal parçamı kullanıyorlar bunu merak ediyorum?

2-Aracıma henüz kasko ve sigorta yaptırmadım genel olarak aldığım fiyat kasko 1.000 sigorta ise 500 TL civarında çıkıyor sizin önerdiğiniz kasko şirketi nedir, yolda bırakmamak konusunda en iyisi sizce hangisi?

3-Belki bu da sorulurmu diyen olacaktır ama aracımı çok seveceğimi düşünerek sizce hangi petrolden yakıt almalıyım, bu konuda (benzinli olacağı için) hem ekonomik hem kaliteli yakıt hangi petrol çatısı altında bulunur?

4-Araç beyaz, boya koruma, motor koruma gibi uygulamaları önerir misiniz?

Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Yarın uzun süredir araştırmalarım sonucu 15 gün önce satın aldığım Opel Astra 1.6 Edition Sedan (Benzinli,düz) aracımı Adana opel yetkili satıcısından (sıfır) teslim alacağım kısmet olursa, ilk arabam olacağı için gerçekten heyecanlıyım. Aşağıdaki sorulara siz değerli dostlardan bilgileriniz ışığında cevaplamanızı rica ediyorum, öncelikle vaktinizi aldığım için özür dilerim.

1-Araca kol dayama (kolçak), park sensörü, cam film uygulaması ve kaput koruma yaptırmayı istiyorum, bunları servisten mi yaptırmak mantıklı, dışarıdan yaptırmak daha mı mantıklı olur, mesela kolçak dışarıdaki kolçaklarla aynısı mı (yan sanayi) yoksa orjinal parçamı kullanıyorlar bunu merak ediyorum?

2-Aracıma henüz kasko ve sigorta yaptırmadım genel olarak aldığım fiyat kasko 1.000 sigorta ise 500 TL civarında çıkıyor sizin önerdiğiniz kasko şirketi nedir, yolda bırakmamak konusunda en iyisi sizce hangisi?

3-Belki bu da sorulurmu diyen olacaktır ama aracımı çok seveceğimi düşünerek sizce hangi petrolden yakıt almalıyım, bu konuda (benzinli olacağı için) hem ekonomik hem kaliteli yakıt hangi petrol çatısı altında bulunur?

4-Araç beyaz, boya koruma, motor koruma gibi uygulamaları önerir misiniz?

Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

2' yi sakın es geçme.

3' ü şehir merkezlerindeki bp hariç her petrol olur.

4' elinden iş gelirse ve uygun mekanın varsa malzemeleri kendin alıp yap. 1 uygulama için vereceğin paraya ihtiyacın olan ne varsa alıp defalarca kendin yaparsın.

1' i yaptırmazdım, nano boya koruma zaten kaput koruma görevini de görür.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Allah kaza,bela vermesin.
1-Park sensörünü keşke hediye olarak isteseydiniz.Ben alırken sağolsunlar pazarlıktan sonra istememe rağmen kırmayıp hediye ettiler montaj dahil.
2-Kolçak birebir orjinal mi takıyorlarmış bunu öğrenin,tabi fiyatını da.
3-Cam filmini tavsiye ederim.Siyah ton da ancak %30 koyuluktan fazla olmamalı bence.Dışarıda kaliteli işçiligi olan bir yer de yaptırılabilir.
4-Kaput koruma filmini ben tavsiye etmem.Mıcır olan yol da dikkat etmek de fayda var.Önde mi aracı uygun mesafeden takip etmek gibi.
5-Kasko ve sigorta fiyatlarını iyi araştırın derim.Mesela farklı farklı kapsamları olabiliyor.
6-Boya koruma yapılabilir.Eliniz yatkın değilse uygun bir yer bulmak gerek.Kullanılan malzemeden işçiliğe varana kadar bazı yerler gerçekten abartabiliyor olayı.
7-Yakıt ise hepimiz için farklı yerler de iyi olabilir.Örneğin siz bir petrolden alırsınız beğenmezsiniz,ben alırım beğenebilirim.Genel olarak bilindik yerlerden almakta fayda var diye düşünüyorum.
İyi sürüşler dilerim. . . :)

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun, ben kaput filmi park sensoru vs bunlari hediye almadan cikmazdim oradan ya da arabayi almazdim :) aksesuar isini disarda daha uyguna halledersiniz. Benzin konusunda ise, benzini shellden akli kelden al diye bir soz var :)

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun, ben kaput filmi park sensoru vs bunlari hediye almadan cikmazdim oradan ya da arabayi almazdim :) aksesuar isini disarda daha uyguna halledersiniz. Benzin konusunda ise, benzini shellden akli kelden al diye bir soz var :)

teşekkür ederim değerli yorumunuz için :) ben aracı istanbuldan aldım ancak araç üretimden direk adanaya (aracı bayii) bana teslim edilmesi için gönderildiği için malesef hediye istedim ancak alamadım :) onun yerin iyi bir fiyat verildi 50.700'e aldım aracı, bugün park sensörü ve kol dayamayı da 500 TL'ye ekstra olarak satın aldım yani araç bana 51.200'e gelmiş oldu.