Arka tekerlerde ABS düzeneği varmı?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam kampanada da varmı ? kampana o kadar (disk, balata) hızlı tepki verebiliyormu ? Ben kampanada yok diye biliyordum, yanlışmıymışım ? Şu fren mesafesi uzamasına da katılıyorum yanlız aynı şekilde sıkıp sıkıp bıraktığından vurduğum oldu öndekine. Abs devreye girmeden önce daha verimli yavaşlatıyor.
kampananada var,
120 km ile vıraja girdiğini düşün. ve baktın araca arkadan esnemeye başladı yanı tekerın bırısı yerden kesılmek uzere gibi bişey ve ayagını pisikolojık olarak frene koydun ne kadar capraz fren sistemıde olsa o teker kılıtler yanı ama abs oldugu ıcın kılıtlemez anladın?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkıp sıkıp bırakma dediğin olay öyle hissedilir birşey değildirki. senin dediğine göre fren boşlamıs.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne gülüyon beeaaa

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kampananada var,
120 km ile vıraja girdiğini düşün. ve baktın araca arkadan esnemeye başladı yanı tekerın bırısı yerden kesılmek uzere gibi bişey ve ayagını pisikolojık olarak frene koydun ne kadar capraz fren sistemıde olsa o teker kılıtler yanı ama abs oldugu ıcın kılıtlemez anladın?

tamamdır musa ustam sağol

sıkıp sıkıp bırakma dediğin olay öyle hissedilir birşey değildirki. senin dediğine göre fren boşlamıs.

bu tak tak ederken sıkıp bırakıyor zaten. O vuruntu sesi o yüzden geliyor, o esnada da aracın yavaşlaması güçsüzleşiyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok vuruntu o yüzden geliyor gelmesine tamm da sen bunu sürüş esnasında fark edemezsin ancak dediğin gibi sadece pedaldan anlayabilirsin ki abs devreye girdiğinde kayma ile kaymama arasındaki ince çizgiyi yakalar. o anda sürtünme en fazladır. yani daha kolay durur.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürüş esnasında sesi neden fark edemiyim anlamadım ? kayma durumu abs'den daha hızlı durduruyor demiyorum, abs devreye girmeden önceki son noktada yavaşlama daha iyi diyorum. Bu hissediliyor.

srknclk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benimblog.com
uyelik iptali ne is ya cevap verilce aciklama yapinca uyelik iptal mi olur

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne demek frenaj abs devreye girmeden once daha iyi nasil boyle sacma bir dusunce ile yillarin devrimi abs sistemine camur atiyorsunuz anlamadim bne yahu... frenaj her zaman duz bir yolda karsiniza cikan engel e karsi mi ihtiyac duyulan bir sey dir yahu... onemli olan zink diye durmak mi yoksa araci dengeli tutmak mi... yer de aracin tekerinin tutacak kadar tutunma yuzeyinin olmadigi her durum da abs bir ise yaramaz cun ki hicbir sey bir ise yaramaz... son ana kadar manevra kabiliyetini saglayan aracin tekerlerinin kilitlenmesini engellerek duzgun bir cizgi de durmayi saglayan carpmamaniz gereken seye kadar spin ve takla atmadan gitmenizi saglayan abs dir zaten... oyle metrelerce fark olmuyor ki abs siz sistemle abs li arasinda... abs harika esp mucize kalanini idaa eden de boyle arac surmemis demektir...