arka sis farı tesisatı nereden geçiyor?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
selamlar.

forumda bulamadım. ön tarafa da sis farı bağlamak istiyorum. yeni tesisat döşemektense arka sis farlarının tesisatına bağlamak istiyorum. tek tuşla hem arka hem de önleri yakabilmek amacım. sisleri yakıp söndüren röleyi buldum ama röle tablosunu yerinden söküp kablolarına bakamadım. kablodan paralel çekip önlere bağlayacağım. sanırım sigortayı da değiştirmek gerekiyor. daha önce bu işlemi yapan ve kablo renk ya da numarasını bilenler yardımcı olursa sevinirim.

teşekkürler.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracın marka modeli nedir yazmasan cevap bulamazsın...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
haklısınız. yazmayı unutmuşum.

corsa c 2006 1.3 cdti essentia

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer sissiz havada yakmak için yapıyorsanız tek tesisat değil ayrı tesisat çektirin (forumda örenkleri var) karşı yoldan gelenin yanında birde arkanızdakinden küfür yememiş olursunuz...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
geçtiğimiz hafta kefken yolunda 50 km boyunca önümü göremeyince sis farının ne denli önemli olduğunu anladım.

projektör gibi sis farı ve merceksiz xenon yakanları sevmem, sadece amacı için kullanmak istiyorum. arabamda da sadelikten yanayım.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
röle kutusundan çıkıp sürücü bölümünün yanından kapının altından geçerek arkaya uzanıyor paralel çekebileceğiniz en kolay yer role kutusu ama ben olsam şöyle yapardım orj.i gibi ayrı hat role ve sigorta kullanırdım böyle yapmak emin olun sizin işinizi kolaylaştırır aynı düğme olayını ise far anahtarının içini açıp ön sis hattıyla arka sis hattını lehimle birleştirirdim böylece ileride sisli düğme alırsanız orj. ve sade olur

birde yüksek ihtimal aynı hat üstünde muayenede sıkıntı çıkacaktır

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
ilginize teşekkür ederim.

muayenede neden sıkıntı çıkıyor ki?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
391-Sis Farı
a-elektrik bağlantısı yanlış
b-montaj pozisyonu uygun değil

Hafif Kusur

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ilginize teşekkür ederim.

muayenede neden sıkıntı çıkıyor ki?
Roleyi, sigortayı, tesisatı görmeden yorum yapmak yanlış olacak ama durumu kabaca şöyle özetleyebiliriz; bilindiği gibi arka siste 21 Watt lık tek ampül var, ön sisler çift olur ve genelde 55 Wattır. Mevcut tesisata + 110 W daha ek bir yük bineceğinden, orjinali 21 W için hazırlanan tesisatın toplam yükü 110+21=131 Watt olacaktır. O nedenle tesisata ilave tedbirler uygulamak şarttır diye düşünüyorum.