Corsa C'ye Sis Farı Taktırmak Mutlaka Bakın Masrafı Düşürün (Resimli)

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Melihin Arabaya Bugün Sis farını Taktık.Şimdi diyceksinizki Burda Önemli olan Ne ? Burda Önemli olan 3 Nokta Var.Vakit+Nakit+Orjinallik.Ön Sisleri Takarken En Büyük Problem Ön sisi yakmak için Dügme.Genelde Arka sis Dügmesine baglatıyoruz.Zorunlu olarak Arka Sisleride yakıyoruz Ve arkadan Gelenleride Rahatsız Etmiş oluyoruz.Yeni Dügme Almaya Kalksanız Sadece bi sis Dügmesi için Komple Dügme Setini almak Zorundasınız.buda yaklaşık Bize 150tl bir rakama patlıyor.Artık bu Parayı vermemize Gerek yok.Çözümü ise Basit Bir buton.ayrıca bütün Sis farının tesisatı ta tampona kadar iniyor.sadece 2 sis arasına bir kablo çekilcek okadar.Hatta Elektrik işlerinden Anlıyorsanız Kendiniz Bile Yapabilirsiniz.Gerekli malzemeler Şunlar.
1-Resimdeki gibi sadece basmalı buton.(Genelde Alarmlarda Kullanılan Tarzda Elektrikiçiniz Bilir.)
2-Resimdeki Gibi Orjinal Röle (opel Parçacılarda Mevcut)
3-Bir Adet 30 yada 25 amper Sigorta (Küçük Sigorta)
4-Bir çift sis Farı :D
5-tampona Göre Sisli panjur
6-Sisler için H3 Ampul.(Kaliteli Bir Ampul Koymanızı öneririm.Söküp Takması zor oluyor Ampulleri)
7-Sisler İçin Kablo+Fişler Vede Vida sabitlemek için.
8-Gösterge Tablosu için Uygun Duy ve Ampulu.

Dügmeyi yerinden çıkarıp içini açıyoruz.Resimde Gördügünüz Gibi Butonun 2 Kablosunu yola lehimliyoruz.Sonra kapalı olan kapagı yerinden çıkarıp Dügmenin Geçeceği Yer Kadar Delip Dügmeyi Monte ediyoruz.boş dügmenin Altına gelen ışıgı dügmelere taşıyan.şeffaf parçanın kapalı tarafa gelen kısmını butonu sıgdırmak için biraz ucundan kırıyoruz.butonlu kapagı yerine takıp dügmeyi yerine takıyoruz.burda başka işimiz kalmadı.Aldımız röleyi ve Sigortayı sigorta kutusundaki Yerine Takıyoruz(kırmızı Yuvarlak içindekiler.Elimizde Röle olmadıgı için Arka sisin Rölesini taktık Önlere Normalde hiç Boş yer kalmıyor).
Şimdiki adım Sislere Elektriği çekmek bunun içinde tamponun içinde şöfor kısmında dış sıcaklık sensörüne giden bir kablo var yukardan 4 adet kablo geliyor.sonr bir fişe girip sadece 2 kablo bu sensöre gidiyor.bu fişe gelen 4 kablodan kahve ve mavi olan kablolar sisin + ve - kabloları sislere bagladıgınız kabloyu buraya baglayarak işlemi bitirmiş oluyoruz.Eger İstersek orjinal Seviyorum Ben Derseniz Gösterge Tablosunu sökün Almış oldugunuz duyu 4 Numarlı yere takın.göstergeyi monte edin işte bu kadar.Orjinal Gibi oldu Ayrıca 150 tlde karımız Oldu.En son Sislerede birde Ayar Yapın.hayırlı ugurlu olsun.
foto549medium.jpg

foto551medium.jpg

foto553medium.jpg

foto552medium.jpg

tachocorsa.jpg

snc00049mediumja3.jpg

Son düzenleme:

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncee florya 5yol sanayiden erol ustaya, sonrada alpere yardımları ıcın tesekkurler. tuş haricinde hepsi guzel oldu. tuşu da mecbur kaldık bunu taktık. yakında daha guzel bır tuş montajı yapıcaz. sıstem sorunsuz çalışıyor. ;)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Melih güle güle kulan:) Alperden kaçmaz bu işler:) birde toplam maliyet verin bakalım her şey dahil kaça maloldu...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben vereyım. işçilik 50 tl. farlar 130 tl. cıvata pul somun , sis farının içinden çıkmayan ampuller, ve röle 30.

toplamda 210 :) aslında şimdi dusundum de orjınal far montaj dahıl servıste 250 yı gecmıyorsa servıste

de taktırılabılır :) en azından orjınal olur :) bizimkiler depo marka far

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama tabı o mumkun deıl cunku sıs farı düğme panelinin değişmesi bile sadece 135 lira ...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla guzel paylasim ama dugme daha orjinal olabilir di. Amam 210 tl de iyi paraymis bence cikmacilardan bu paraya orjinal toplanir gibime geliyor.

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık...montajın bitmiş halini görseydik daha güzel olurdu...

Son düzenleme:

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıkma sis farı 80 tl bide bulması dert oluyor.genelde arabalar onden patladıgı için.deponun sis farıda orjinalini pekte aratmıyor.2 senedir kullanıyorum.bir kere bile buhar yapmadı ;)

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay melih güzel olmuşş ben arka sislere bağlattım sisleri 80 e almıştım 30 lirada montaj tutmuştu bende ama röle falan yok..:D