Araçta silkeleme problemi

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sitede bazı arkadaşlar bu sorunla karşılaşmışlar ama tam bir cevap bulamadım. Araç uzun yolda giderken arada bir silkeleme yapıyor. Mesala 5 .viteste giderken birden kesiklik yani bir silkeleme yapıyor bir sn ye filan sürüyor bunu sürekli yapmıyor arada bir yapıyor. Sebebi ne olabilir bununla karşılaşanlar nasıl çözüm buldu.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araçta silkeleme problemi

arkin39 link' Alıntı:
Arkadaşlar sitede bazı arkadaşlar bu sorunla karşılaşmışlar ama tam bir cevap bulamadım. Araç uzun yolda giderken arada bir silkeleme yapıyor. Mesala 5 .viteste giderken birden kesiklik yani bir silkeleme yapıyor bir sn ye filan sürüyor bunu sürekli yapmıyor arada bir yapıyor. Sebebi ne olabilir bununla karşılaşanlar nasıl çözüm buldu.

aracın saniyelik gaz kesmesi sorunu yaşayan arkadaşlarımız vardı çözümü tam hatırlamamakla birlikte sanırım turbo enjektörü değişerek problemi çözmüşlerdi aratırsanız muhakkak bulursunuz

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
aracın saniyelik gaz kesmesi sorunu yaşayan arkadaşlarımız vardı çözümü tam hatırlamamakla birlikte sanırım turbo enjektörü değişerek problemi çözmüşlerdi aratırsanız muhakkak bulursunuz

araç turbo değil normal 1.6 115 bg

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım 30 bin km'de dizel ve bir kere bende yaşadım aynı olayı 1-2 sn sürdü sadece. bir daha tekrarlamadı...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu sorunu yaşayanlar genellikle 3. viteste ve 1.4 T araçlarda yaşıyorlardı.5. viteste CC açıkken böyle bir sorun oluyor mu?

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu problem tamamen yakıttan kaynaklanıyor.  Yani bizim araçlarımız için öyle.  Eğer yakıt aldığınız istasyonu değiştirdiyseniz aracı yüksek devirde bir süre kullanın 5. Vitesi bir süre kullanmayınız.  Bunları yaptığınız taktirde sorun düzelecektir. %100 tecrübe ile orantılıdır.  Bir çok kez bu sorunu yaşadım ve bu yöntemle kurtuldum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca bu sorunun bogaz kelebeginde pislik  birikiminden ve rolanti ayarının bozulmasından olabilme ihtimali yüksek.

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
Bu problem tamamen yakıttan kaynaklanıyor.  Yani bizim araçlarımız için öyle.  Eğer yakıt aldığınız istasyonu değiştirdiyseniz aracı yüksek devirde bir süre kullanın 5. Vitesi bir süre kullanmayınız.  Bunları yaptığınız taktirde sorun düzelecektir. %100 tecrübe ile orantılıdır.  Bir çok kez bu sorunu yaşadım ve bu yöntemle kurtuldum.
Aracim 1.6 115 bg turbosuzlarda bunu yasayabiliyormus aslinda benzin istasyonunu degistirmedim aksine onceki arabamda oldugu gibi ayni istasyon yani tp den yakit aliyorum. Burayi kullanan var mi bugune kadar bir sıkıntı yasamamistim degistirmelimiyim sizce

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araçda 1.6 115 otomatik araç nadiren vites değişiminde irkiliyor ama benimki tamamen farklı sanırım