İlk kalkışta silkeleme, 1 den 2 ye geçerken vuruntu problemi

tugaybasol

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
2011 Corsa D easytronic şanzıman aracım var. 155binde. Araç kalkışta silkeleme yapıyor. 1 den 2 ye geçerken vites kutusundan tak diye bir ses geliyor ve vuruntu oluyor. İsindiktan sonra genellikle bu problemi yapmıyor fakat dur kalklarda vs kalkışta bu titreme problemi genellikle oluyor sebebi sizce baskı balata mi yoksa farklı bir durum mu var

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk ihtimal Baskı Balata,İkinci ihtimal motor kulakları(takozu)...

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Usta aks den dedi komple aks siparişi verdim gelince değiştirecek. Aks lere baktınız mı

tugaybasol

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Tak diye vurma sesini manuel vites değiştirirsem hiçbir türlü yapmıyor sadece kendi ayarlayamıyor diye düşünüyorum. bugun burada otomatik şanzımancıya gittim sadece test sürüşü yaptı ve baskı balata volant değiecek dedi, küçük yerde yaşıyorum burada çok fazla seçeneğimiz yok adam güven vermedi en azından bir bilgisayara bağlaması gerekmiyordu. Bilgisayara bağlayıp en azından bir kalibrasyon yapamaz mıyız dedim ? Yaparsak araba seri olur daha çok zarar verir baskı balataya şeklinde cevap aldım :)

Bu silkeleme egr valfinden de yapıyor olamaz mı ? Şanzıman ben 1 den 2 ye manuel atarsam makine gibi çalışıyor fakat sadece ilk kalkışta 1 den 2 ye geçerken tak sesini yapıyor. yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkür ederim

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Tak diye vurma sesini manuel vites değiştirirsem hiçbir türlü yapmıyor sadece kendi ayarlayamıyor diye düşünüyorum. bugun burada otomatik şanzımancıya gittim sadece test sürüşü yaptı ve baskı balata volant değiecek dedi, küçük yerde yaşıyorum burada çok fazla seçeneğimiz yok adam güven vermedi en azından bir bilgisayara bağlaması gerekmiyordu. Bilgisayara bağlayıp en azından bir kalibrasyon yapamaz mıyız dedim ? Yaparsak araba seri olur daha çok zarar verir baskı balataya şeklinde cevap aldım :)

Bu silkeleme egr valfinden de yapıyor olamaz mı ? Şanzıman ben 1 den 2 ye manuel atarsam makine gibi çalışıyor fakat sadece ilk kalkışta 1 den 2 ye geçerken tak sesini yapıyor. yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkür ederim
Sorunlarımız aynı bende de 1 den 2 ye geçerken tak diye burunlu yapıyor. Kalkışlarda hırıltı tarzı metal bi silkeleme var ekstradan yokuşlarda da titreme var ama metal tarzı değil normal titreme. Aks leri ve şanzıman yağını değişcem olmazsa Egr ye baktırcam son çare de baskı balataya baktırcam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ilk etapta ucuzdan başlayın yağı değiştirip kalibrasyon yaptırın düzelmezse o zaman gidip baskı değiştirin

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araciniz yari otomatik, kmsi 80 bin uzerinde ise ve yakin zamanda baski balata degismedi ise sanzumanciya katiliyorum baski balata volant in degismesi gerek