Aracın kompresyon değerleri

Kaan39

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar corsa d 1.2 2008 aracımı 1 sene önce almıştım. Bayandan aldığim icinmidir bilemiyorum triger seti ve buji degistirirken usta araç çok bakımsız kalmış dedi. Egzantrik milleri bile yağ tortusu doluydu. Anlaşılan çok geçikmiş bakımları. Triger seti buji takımı ve periyodik bakım yaptırmıştım. Mobil 1 esp 5-30 yağ seçmiştim. 1 saat gezdikten sonra kompresyon testi yaptırdım ve sonuçlar şöyle çıkmıştı.
1.silindir 75 psı
2.silindir 75 psı
3.silindir 50 psı
4. Silindir 75psı

Usta bana aracı hiraz devirli kullan değerler toparlar kendini demişti. Ama bu motorların 10.5 1 sıkıstırma oranı varmış. Arada uçurum var gibi geldi bana. Aradan 1 sene geçti 1 haftaya periyodik bakıma gidicem. Tekrar test yaptırıcam. Kontrol ettiğimde yağ eksiltme yok yağ kapak ve cubugunda buhar yok. Duman atma da yok. Kısacası hicbir sorun yok ama bu değerler 1 sene önce neden bu kadar düşük cıktı anlayamadım motor ic temizlemenin değerlere bir katkısı olurmu? Yada motor ici kirliyken kurum doluyken geçici kompresyon kaybı olurmu? Bu kadar düşük değerler yağ yakmaya kadar gitmiş olmazmıydı?
Aracı 168binde aldım şuan 178binde

Son düzenleme:

Kaan39

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Yokmu bilgilendirebilecek biri ?