AraÇ tavsİyesİ

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G nin temizi, iyi bakilmisi, cok usta eline dusmemisi sizi uzmez. Kapali garajda yatmis, yazdan yaza kullanilmis, cani sikildikca sanayiye giden sorun hastasi, "onuda degistereyim onuda yaptirayim aaa motor yikama yapiyorlarmis yaptiralim" bari diyen eski sahibi varsa cok caninizi sikan bir arac olur. Fabrikasyon kalibresi bozulmamis, marangozdan bozma ustalarin eline dusmemis(marangozdan kastim marangozlari assagilamak icin degil, oduna kutuge davranir gibi davranmalari) ise kmsine aldanmayin. 180 binlerdeyim 25 bin kmde aklima geldi yag degistirdim, eksiltme,azaltma, yag yakma yok aracta, bakim denilen sey benim icin "aaaa 20 bin olmus bi ara yagi degistireyim diyip 25 binlerde lpg ayarina baktirayim garanti biymeden bari diye sanayiye gidince ustaya selam vermeye ugrayip aklima geldi ya yagi-suyu şu filtreler miltreler bi degistirsenedir"
bu sekilde 14 senedir hic yolda birakmadi, hic uzmedi bizi.
benim kullandigim 2001 kasalari tas gibidir, elegance modelleri simdiki cogu arabadan daha konforlu,oturakli ve daha iyi yol tutusuna sahiptir.
Dedigim araca calistigim sirketten yaslica bir amcanin.kendisi cok fazla arabadan anlamaz ama bakimlarini duzenli yaptirir.yuruyende falan tik ses yok.kendiside surekli kullanan biri degil kullansa bile cok.sakin kullanir.demek istedigim arac ici motor yuruyen temiz kaportada 1 kac parca boyali sanirim.hasar kaydi oldugu icin alinirmi alinmazmi alsam sorun olurmuki satarken.fiyat olarak emsalleri 28-29 bin bunu 25 bine veriyor.fiuatlar konusundada bilgisi yok arac sahibinn

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g'ye öldürseler 25 bin vermem.
piyasası 30 binde olsa 98 teknolojisi var arabada.
vectra c'ye yönelin derim.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ikinci el fiyatları uçtu yahu.kız arkadaşıma Corsa Bakıyoruz Corsa c 150 binde benzinli LPG bile yok 23 bin fiyat çekiyor.lastiklerde kabak.lpg +lastik ile 26 bine geliyor yahu zaten ben o fiyata Astra almıştım LPG lastik bile var.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 8 airbaglı yagmur sensoru falan filan var..yani sınıfın en dolusu.nadir bulan bir araç.araca lpg 2010 da takıldı km 91 bin yada 92 binde.2. sahibi. 4 tane kışlık lastik yeni sıfır alındı daha taksiti bitmedi bu senenin lastiği artı olarak 4 tanede yazlık lastiğini verecek.piyasaya bakıyorum adam 2000 cd sine 5 parca boyalısına 24500 istiyor fiyatlar acayip abartılı yüksek.piyasayla kıyaslarsak fiyat çok normal uygun.ve donanım temizlik bakımından da iyi. H kasa astralara bakıyoduk 2006 model 100 binde benzinli 30 lira istiyorlardı. ustamıza sorduk sibob erimesi varmış düzen tutmuyormuş 1500 tl masraf çıkarıyormuş ve elektronik aksam da da sorun oluyormuş.tavsiye etmedi. vectra c lere gelincede onuda tavsiye etmedi debriyaj sıkıntısı varmış sıyırıyormuş bir çoğu.kasa ağır olunca haliyle kaldırmıyo herhalde. kendiside opel ustası g kasa astradan başka araca binmiyor.

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=40822]mythturk[/MENTION] piyasa konusunda haklisiniz, 25 bin temiz bir astra g icin istenen fiyat, yani 5,6 ay once bana teklif edilen fiyatlar oyleydi. Boyasiz,Kazasiz,tamamen orjinal seklinde(baski,balata,triger,fren balatasi orjinalleri ile degismis sekilde)
iUstune cikmanin manasi yok, icinize sindiyse 25 bin ederi aracin.
LPG uygulamasinin nerede ve nasil yapildigina dikkat edin, duzgun ve guzel montaji yapilmamis LPG sizi uzebilir.
Lastikleri yeni, icinize sinen bir LPG si varsa 25 bin tl cok degil.
Lastikleri eski,LPG yoksa ve/veya kotu montajlanmis ise 24 bin 23,500 tlye alabilirsiniz.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 8 airbaglı yagmur sensoru falan filan var..yani sınıfın en dolusu.nadir bulan bir araç.araca lpg 2010 da takıldı km 91 bin yada 92 binde.2. sahibi. 4 tane kışlık lastik yeni sıfır alındı daha taksiti bitmedi bu senenin lastiği artı olarak 4 tanede yazlık lastiğini verecek.piyasaya bakıyorum adam 2000 cd sine 5 parca boyalısına 24500 istiyor fiyatlar acayip abartılı yüksek.piyasayla kıyaslarsak fiyat çok normal uygun.ve donanım temizlik bakımından da iyi. H kasa astralara bakıyoduk 2006 model 100 binde benzinli 30 lira istiyorlardı. ustamıza sorduk sibob erimesi varmış düzen tutmuyormuş 1500 tl masraf çıkarıyormuş ve elektronik aksam da da sorun oluyormuş.tavsiye etmedi. vectra c lere gelincede onuda tavsiye etmedi debriyaj sıkıntısı varmış sıyırıyormuş bir çoğu.kasa ağır olunca haliyle kaldırmıyo herhalde. kendiside opel ustası g kasa astradan başka araca binmiyor.

Dediğiniz Astra g de twinport motor var.brnde Astra h var aynı twinport motor.bence ustanız opel'den anlamıyor neticede aynı motor bende lpgde kullanıyorum.8 airbag olabilir her yazı airbag değil.benim Astra h de xenon orijinal,camlarda film 4 çift Sıfır lastik far ve yağmur sensörü,esp plus,sport tuşu adaptif şasi gibi Özellikler var 26 bine aldım.lpg de mevcuttu aldığımda.gerçi ben ucuza aldım arabayı ama Astra g o kadar yapmaz.hem airbaga o kadar güvenmeyin 10 sene ömrü var kaza durumunda patlamayabilir

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=40822]mythturk[/MENTION] piyasa konusunda haklisiniz, 25 bin temiz bir astra g icin istenen fiyat, yani 5,6 ay once bana teklif edilen fiyatlar oyleydi. Boyasiz,Kazasiz,tamamen orjinal seklinde(baski,balata,triger,fren balatasi orjinalleri ile degismis sekilde)
iUstune cikmanin manasi yok, icinize sindiyse 25 bin ederi aracin.
LPG uygulamasinin nerede ve nasil yapildigina dikkat edin, duzgun ve guzel montaji yapilmamis LPG sizi uzebilir.
Lastikleri yeni, icinize sinen bir LPG si varsa 25 bin tl cok degil.
Lastikleri eski,LPG yoksa ve/veya kotu montajlanmis ise 24 bin 23,500 tlye alabilirsiniz.

lpg si yanlış hatırlamıyorsam brc idi. lpg konusunda aracın sıkıntısı yok ayni şirkette çalışıyoruz aracı görüyorum hergün kullanma şansım da oldu tık ses yok konfor falan çok iyi ( en azından benim astra g 1.4 aracımdan sonra acayip sessiz ve çekiş çok iyi) aracın değeri şuan da piyasada 27-29 arası. dediğim kişi arabadan ve piyasadan hiç anlamıyo sigorta ile kasko aynı şey die biliyo yani o derece fiyat çok uygun bence. ben 2001 1.4 16 valf 90 lık astramı 19500 e verdim gerisini siz hesap edin

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz Astra g de twinport motor var.brnde Astra h var aynı twinport motor.bence ustanız opel'den anlamıyor neticede aynı motor bende lpgde kullanıyorum.8 airbag olabilir her yazı airbag değil.benim Astra h de xenon orijinal,camlarda film 4 çift Sıfır lastik far ve yağmur sensörü,esp plus,sport tuşu adaptif şasi gibi Özellikler var 26 bine aldım.lpg de mevcuttu aldığımda.gerçi ben ucuza aldım arabayı ama Astra g o kadar yapmaz.hem airbaga o kadar güvenmeyin 10 sene ömrü var kaza durumunda patlamayabilir

motor aynı olabilir.H kasalarada çok baktım fakat dediğiniz fiyata dediğiniz şekilde bulamadım malasef.bulduklarımda haşat çıktı. önemli olan airbag değil benim için motorun sağlamlığı bakımlı olması. 5 senedir astra kullanıyorum ufak tefek sorunlar dışında hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür.temiz bir astra h lerde 29 dan kapı açılıyor.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor aynı olabilir.H kasalarada çok baktım fakat dediğiniz fiyata dediğiniz şekilde bulamadım malasef.bulduklarımda haşat çıktı. önemli olan airbag değil benim için motorun sağlamlığı bakımlı olması. 5 senedir astra kullanıyorum ufak tefek sorunlar dışında hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür.temiz bir astra h lerde 29 dan kapı açılıyor.

Valla doğru söylüyorsun ben Ekim Ayında aldım kısa sürede uçtu fiyatlar.ben arabayı 183 binde aldım 180 binde LPG takılmış.aldığım kişi uzun yolda kullandığım için LPG taktırmadım satmak için taktırdım demişti.aldığımda Bakım yaptırmıştım şu an 190 binde motor saat gibi sorunsuz.kilometreye fazla takılmayın benim komşum düşük kilometreli aynı model aynı motor arabayı 26 binden Aldı LPG taktırdı 2000 Lira verdi motor Düzen tutmadı.zaten sonradan öğrendik ki kilometreyi geri çekmişler.o senelerdeki bir araba için 150 bin üstü kilometreler normaldir.yeterki düzgün bir ustaya baktırın.bende bi sorun çıkarsa da satsam diyorum arabayı mazotlu Astra j ye geçesim var ama sorun çıkarmıyor maşallah.ne zaman sanayiye gitsem benzin alsam insanlar arabayı Satıyor musun diye soruyorlar.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla doğru söylüyorsun ben Ekim Ayında aldım kısa sürede uçtu fiyatlar.ben arabayı 183 binde aldım 180 binde LPG takılmış.aldığım kişi uzun yolda kullandığım için LPG taktırmadım satmak için taktırdım demişti.aldığımda Bakım yaptırmıştım şu an 190 binde motor saat gibi sorunsuz.kilometreye fazla takılmayın benim komşum düşük kilometreli aynı model aynı motor arabayı 26 binden Aldı LPG taktırdı 2000 Lira verdi motor Düzen tutmadı.zaten sonradan öğrendik ki kilometreyi geri çekmişler.o senelerdeki bir araba için 150 bin üstü kilometreler normaldir.yeterki düzgün bir ustaya baktırın.bende bi sorun çıkarsa da satsam diyorum arabayı mazotlu Astra j ye geçesim var ama sorun çıkarmıyor maşallah.ne zaman sanayiye gitsem benzin alsam insanlar arabayı Satıyor musun diye soruyorlar.

km e takıntım yok o yaştaki araçlarda hesaba vurursanız zaten senede ortalama 10-15 bin km yol yapmış olur oda çok çok normal yani.ustam tecrubeli yılların ustası çok da dürüst ve efendi biri.5 senedir aynı ustaya götürdüm. şöyle birşeyde söyleyim aracımda gaz yememe yığılma gibi durumlar vardı ilk aldığımda bir çok ustaya götürdüm egsoz diyen katalizör diyen motor diyen beyin diyen çıktı.hepside 1000 lira gibi bir masraf çıkardı. ama bu dediğim usta işinin gerçekten ehli tecrubeli güvenim sonsuz yani.ve sorunu 40 tl ye basit bir işlem ile hallettik :) usta var usta var anlıyacağınız. dediğimin aracın geçmişini biliyorum km falan hepsi orjinal sorun çıkarmaz bana dediğim gibi tek sorunu 450 tl lik hasar kaydı. bunuda tanıdık galericiye sordum önemli birşey değil alınır diyor.1000-2000 liraya kadar alınır diyor yani.